Skoro až na konci léta, ale i tak věřím, že vás některá z minirecenzí inspiruje k výběru. Třeba ještě nyní, protože léto ještě neskončilo. Některé z nich (vlastně všechny) jsou moc fajn i na užívání po celý rok. Všechny níže uvedené produkty obsahují pouze fyzikální, minerální UV filtr, jsou bez silikonů, syntetických vůní, parabenů, chemických UV filtrů a některé i zcela bez vůně (tam kde je přítomná, tak pouze díky obsaženým přírodním složkám a nebo esenciálním olejům). Žádný z nich mne nepřipravil nepříjemné překvapení v tom, že by pleti nevyhovoval, dráždil nebo vysušoval. Přesto mají svoje odlišnosti a ty jsem se snažila zachytit. Mnohé z těchto SPF používám i během roku místo makeupu, který má již v mé dekorativce minimální místo. Tónovaná SPF jsou pro mne praktičtější a lehčí varianta.

Kari Gran Essential Tinted SPF 28

Oblíbená lokální značka, výborný zákaznický servis a celkově jednoduchá složení, která ale nejsou nijak ošizená. Naopak. Toto SPF obsahuje dosti olejů (z maliníkových jader, ze švestky, makadamiových ořechů, havajský kukui…) a taková je i jeho konzistence. Krásně vláčná, bohatá a vyživující. Nevyžaduje náročnou přípravu pleti a už vůbec ne hutnějšími a mastnějšími produkty jako podklad. Tím se stává jedním z těch, které jsou výborné na rychlovku, když nemáte na dlouhou ranní rutinu moc času. I tak si ale myslím, že pro svůj obsah olejů (po kterých i krásně voní) nebude úplně vhodný pro pleť mastnou. Pleť rozjasní, opečuje a ochrání. Efekt na pleti je glowy, přepudrovávám pouze občas. Vhodný na citlivou pleť, rosaceu a pro suchou pleť se sklonem k ekzémům.

Kari Gran Esential SPF 28
Kari Gran Esential SPF 28

Babo Botanicals Daily Sheer Tinted Sunscreen Extra Sensitive SPF 30

Velmi univerzální, jednoduché, bez vůně. Kromě zinc oxide obsahuje i titanium dioxide (důležité info pro ty, kdož se mu vyhýbají). Stejně jako Kari Gran dělá trochu glowy efekt. Cenově nejpřijatelnější ze všech uvedených, přitom ingredience nejsou „cheap“ (kvalitní oleje, mangové máslo, kyselina hyaluronová, výtažek ze zeleného čaje, okurkový extrakt a extrakt z granátového jablka). Vyhovuje citlivé pleti, růžovce i ekzémům. Celou recenzi najdete zde

Babo Botanicals Daily Sheer Tinted Sunscreen SPF 30
Babo Botanicals Daily Sheer Tinted Sunscreen SPF 30

Graydon Face Glow

Tónovaný krém, primer a rozjasňovač v jednom. Velmi pěkně rozzáří, projasní a přitom maličko i sjednotí. Konzistence je příjemná a snadno se aplikuje. Co mi po delší době začalo vadit, byla vůně. Zpočátku byla příjemná, po delším užívání se stala vtíravou. Tento produkt nemá jasně stanovené SPF, počítejte s nízkou ochranou. A nebo používejte skutečně pouze jen jako primer pod SPF. Kdyby nebyl ovoněný přespříliš na můj vkus, dostal by jedničku s hvězdičkou pro efekt, který na pleti dělá. Extra přecitlivělá pleť, rosacea a kůže se sklonem k ekzémům se musí mít na pozoru, právě pro obsah esenciálních olejů a vůni. Celá recenze je zde

Graydon Face Glow
Graydon Face Glow

Blissoma Photonic Light Shifting Solution SPF 25

Jako jediné SPF ze všech uvedených obsahuje mikronizovaný oxid zinečnatý. Mikronizovaný nerovná se nano, což je důležitá informace pro ty, kdož se nano částicím vyhýbají. Částečky jsou v tomto produktu zmenšené natolik, že na pleti nedělá bílou vrstvičku. Je lehce zabarvený, ale skoro netónuje a nemá krycí schopnost. Neobsahuje totiž oxidy železa, ale astaxantin, přírodní karotenoidní barvivo. Dále v něm najdeme niacinamid, gotu kola, Centella asiatica, výtažek ze zeleného čaje. Při nanášení poměrně rychle zasychá a jeho efekt na pleti je naprosto transparentní a spíše hodně matný. Vhodný i pro mastné typy pleti. Pro suchou pleť je nutná pečlivá příprava pleti před aplikací, aby jste ho vůbec stačili rozetřít a efekt nebyl úplně matný bez jakéhokoliv lesku. Suché ostrůvky nebo šupinky ale rozhodně nikdy nedělá. Je nejlehčí ze všech uvedených. Definitivně vhodný i pro muže (alespoň pro ty, kdož nemají rádi u SPF tónování). Brzo bude celá recenze.

Složení Blissoma Photonic SPF 25
Složení Blissoma Photonic SPF 25

Raw Elements Tinted Facial Moisturizer SPF 30

Ano, vypadá trochu jako balení krému na boty. Ale nenechte se zmást, je to velmi příjemné SPF. Konzistence není tuhá ani tvrdá, ale po nabrání patřičného množství je nejlepší ji pár sekund trochu promnout mezi prsty a nechat změknout. Pak se moc dobře a bez komplikací nanáší. Pleť nepotřebuje před aplikací heavy rutinu ani oleje, protože Raw Elements je sám obsahuje a je to tedy jedno z méně “náročných” SPF na přípravu pleti před použitím. Sjednocuje tón pleti, viditelně ošetřuje a dodává pleti výživu. Bude určitě vyhovovat suchým i citlivým typům pleti. V ČR koupíte u Marcelky https://www.ze-zeme.cz

Raw Elements Tinted Facial Moisturizer SPF 30
Raw Elements Tinted Facial Moisturizer SPF 30

Babo Botanicals Sport Stick SPF 30

V tuhé tyčince, jediné ze všech bez tónování. Výborné do kabelky, na cesty, do auta, na děti. Příjemně se roztírá, aplikace je hygienická a vyhovuje mne na rychlé použití.

Babo Botanicals Sunscreen Stick SPF 50

Zabarvené, výhody stejné co u výše uvedeného, ale najde lepší využití i na obličej, s vyšším UV faktorem. Praktické malé balení, krásné složení. Konzistence se nedrobí ani neroztéká a aplikace je příjemná. Pečující složení i pro ultra citlivou pleť a rosaceu. Celá recenze zde

Babo Botanicals Tinted Face Mineral Sunscreen Stick SPF 50
Babo Botanicals Tinted Face Mineral Sunscreen Stick SPF 50

Josh Rosebrook Nutrient Day Cream Tinted Broad Spektrum 30

Velmi lehké, fluidní SPF, slabě tónovací a jemně krycí. Hodí se i do parného léta, protože nedělá mastnou vrstvičku, na pleti je neznatelné, ale přesto rozjasní a nepatrně sjednotí. Mám už několikáté balení, celá recenze zde.

Josh Rosebrook Nutrient Day Cream SPF 30
Josh Rosebrook Nutrient Day Cream SPF 30

Suntegrity 5-IN-1 Tinted Sunscreen Moisturizer – Broad Spectrum SPF 30

Velmi univerzální, lehké SPF pro všechny typy pleti. Výborné balení vhodné na cesty a praktické dávkování, skladná tuba. Na pleti dělá polomatný finiš, nedráždí, je kompatibilní s veškerou péčí. Není hutné, mastné, ani se neroztéká. Neumím si skoro představit, že by někomu nevyhovovalo. Kryje více než např. Josh Rosebrook. Opakovaná koupě.  

Suntegrity 5-IN-1 Tinted Sunscreen Moisturizer
Suntegrity 5-IN-1 Tinted Sunscreen Moisturizer

Předchozí článekCodex Beauty
Další článekCodex Beauty – Bia Skin Superfood krém