Konzultace – Zdravé početí a těhotenství

Cesta k miminku začíná mnohem dříve, než se pár o početí začne aktivně snažit. Doba přípravy na těhotenství, za kterou se optimálně považuje 6 měsíců, je ta, kdy můžeme hodně ovlivnit. 

Přispět ke zdravému průběhu gravidity ve smyslu předcházení komplikacím u ženy i miminka chceme i tehdy, když už je žena těhotná. 

Můj online program individuálního poradenství zahrnuje:

 • podporu zdravých vajíček a spermií
 • doporučení týkající se nízké ovariální rezervy
 • poradenství v rámci sledování ovulace, cervikálního hlenu a efektivního použití ovulačních testů
 • identifikování vhodné strategie k vyrovnání hormonálních hladin a ženského zdraví při snaze o otěhotnění, při léčbě IVF, po těhotenské ztrátě, v období těhotenství a kojení
 • informace ohledně vyvarování se látek v těhotenství nežádoucích (toxiny v prostředí, kosmetice, léky, bylinné preparáty…)
 • doporučení vhodné, individuální suplementace včetně aktivních forem vitamínů a minerálů pro vás i vašeho partnera (plus čeho se v preparátech pro těhotné vyvarovat)
 • informace k tomu, jak minimalizovat těhotenskou ztrátu
 • v případě ztráty miminka či tzv. zamlklého potratu vysvětlení všech možností volby. Jaký postup zvolit pro řešení situace, aby se zachovala možnost co největší šance na příští otěhotnění a zachování plodnosti
 • strategie směřující ke zdravému šestinedělí a optimalizaci kojení, snížení rizika poporodní deprese 

Na těhotnou ženu či na ženu, která se na těhotenství připravuje, se dívám jako na celek. Můj pohled je komplexní, celostní a zaměřuje se na všechny aspekty toho, jak zvýšit šanci na zdravé těhotenství. Tak, abyste již od začátku spěli ke graviditě, která bude prosperující a bude zdárně pokračovat. 

Zajímají mne tedy faktory, které s vaším zdravím souvisí, včetně dosavadního životního stylu. Například jak se stravujete, jaká je hladina vašeho stresu, kolik hodin spíte, zda užíváte nějaké vitamíny. 

Důležité jsou i informace ohledně předchozích gravidit či těhotenských ztrát. Chci vám dát i informace o tom, pokud by vás tato epizoda opět nebo poprvé potkala, jaké máte možnosti volby a pro co se můžete v případě řešení ztráty rozhodnout. Chci, abyste věděly, že tato volba může zásadně ovlivnit další šance na otěhotnění, plodnost a zdárný průběh příští gravidity. 

Konzultace

Ráda vám poskytnu informace ohledně provedení eventuálních krevních testů u lékaře před těhotenstvím i v graviditě nebo při opakovaných ztrátách (vyšetření na trombofilní stavy, autoimunitní onemocnění, hormonální panel včetně AMH, panel štítné žlázy).

Žádnou otázkou mne při konzultaci nepřekvapíte a na žádnou nemusíte mít obavu se zeptat.

Probereme všechno a možná i to, co jste nevěděly, že existuje. 

Jak vše probíhá?

Dotazník

Po obdržení dotazníku zpět od vás zpracuji všechny informace a poznamenám si ty, které chybí. Rozeberu detailně údaje k tomu, abych si udělala obrázek o tom, co vaše tělo potřebuje, co postrádá a jaká bude strategie to žádoucím směrem doplnit či pozměnit. To mně většinou trvá přibližně týden. 

Konzultace

Poté si domluvíme online privátní konzultaci. Ta probíhá přes Skype, Face Time nebo Whatsapp, takže se vidíme a slyšíme:)

Přímo při ní se snažím s klientkou doplnit informace, které mi pomohou k vytvoření celkového obrazu. Probereme vaši stravu, zdraví, výsledky krevních testů, obavy, které máte. 

Důležitou součástí je i anamnéza užívání vitamínů, minerálů, probiotik či léků. Při konzultaci máte super příležitost se ptát na otázky, složky ve vitamínových komplexech, jejich účinky a na látky, kterých je lépe se vyvarovat a vůbec na všechno, co vás ohledně těhotenství, porodu i šestinedělí zajímá. 

Během konzultace a po ní následně “dopiluji” program, který pro vás bude připravený k dosáhnutí optimální “půdy” pro otěhotnění. Nebo k tomu, aby současné těhotenství zdárně pokračovalo ke spontánnímu porodu a aby průběh šestinedělí byl hladký a bez komplikací.

Vypracovaná doporučení

Po konzultaci zůstaneme nadále v kontaktu. Můžete mne poslat zprávy s doplňujícím dotazem. Budu vypracovávat závěr/doporučení/program, který dostanete v psané formě, takže vše budete mít tak, abyste se k tomu mohli vracet a na nic nezapomněli. 

Doporučení, které vám poskládám, zahrnují:

 • strategie k podpoře zdraví vajíček a spermií (zkvalitnění ovariální rezervy)
 • informace potřebné ke zvýšení šance na otěhotnění
 • postupy k vyrovnání hormonálních hladin před těhotenstvím, po porodu, v době kojení nebo po těhotenské ztrátě 
 • kompletní výpis látek, kterých je vhodné se vyvarovat (kosmetika, přípravky v domácnosti, byliny, suplementy…)
 • rady jak se orientovat v záplavě vitamínů, probiotik a těhotenských komplexů 
 • informace o specifických vitamínových produktech a o složkách, které v nich hledat (aktivní formy látek)
 • individuální suplementace a doporučení vhodných preparátů (protokol sestavený cíleně na míru) 
 • podporu při eventuální těhotenské ztrátě a probrání možností volby při řešení zamlklého potratu
 • doporučení ohledně podpory zavinování dělohy, pro zvýšení tvorby mléka a prevence poporodní deprese
 • výpis šetrných přípravků a péče o kůži miminek a batolat
 • tipy navíc pro extra péči – vhodné kosmetické produkty pro dobu těhotenství, vhodnost/nevhodnost určitých složek v kosmetice, procedur či zákroků

Žádaná a využívaná je tzv. “follow up” konzultace po 5-6 týdnech, kdy klientka i já máme šanci vidět progres a změny v organismu, v tom, jak se cítí, reakce na suplementy, zlepšení/zhoršení některých symptomů a vůbec jak vám doporučení sednou. Je zde prostor k doplnění mezer, přidání či ubrání vhodných suplementů (těhotenské preparáty, kolagen, Omega 3 mastné kyseliny).

CENÍK OSOBNÍCH KONZULTACÍ

1 hodina1 800 Kč75 Euro
Následná follow-up konzultace1 300 Kč50 Euro

Platba: Online převodem na účet po obdržení dotazníku, před konzultací. Číslo účtu vám bude zasláno ve zprávě.
Pusťme se tedy do toho, těším se na zpracovávání vašeho dotazníku a na brzkou prekoncepční nebo již těhotenskou konzultaci!CHCI KONZULTACI Zdravé početí a těhotenství