Konzultace – Zdravé početí a těhotenství

Cesta k miminku začíná mnohem dříve, než se pár o početí začne aktivně snažit. Doba přípravy na těhotenství, za kterou se optimálně považuje 6 měsíců, je ta, kdy můžeme hodně ovlivnit. 

Přispět ke zdravému průběhu gravidity ve smyslu předcházení komplikacím u ženy i miminka chceme i tehdy, když už je žena těhotná. 

Individuální konzultace zahrnují:

 • podporu zdravých vajíček a spermií
 • doporučení týkající se nízké ovariální rezervy
 • poradenství v rámci sledování cyklu, ovulace, cervikálního hlenu a efektivního použití ovulačních testů
 • vhodné strategie k vyrovnání hormonálních hladin a při snaze o otěhotnění, při a po léčbě IVF
 • regenerace po těhotenské ztrátě a příprava těla na další těhotenství
 • informace ohledně látek v těhotenství nežádoucích (toxiny v prostředí, kosmetice, léky, bylinné preparáty…)
 • individuálně cílená suplementace včetně aktivních forem vitamínů a minerálů pro vás i vašeho partnera (plus čeho se v preparátech pro těhotné vyvarovat)
 • podpora a provázení v případě ztráty miminka či tzv. zamlklého potratu a vysvětlení všech možností volby

Jsem porodní asistentka působící v Kanadě. Na těhotnou ženu či na ženu, která se na miminko připravuje, se dívám jako na celek. Můj pohled je komplexní, celostní a zaměřuje se na všechny aspekty toho, jak zvýšit šanci na zdravé těhotenství. Tak, abyste již od začátku spěli ke graviditě, která bude prosperující a bude zdárně pokračovat.

Zajímají mne faktory, které s vaším zdravím souvisí, včetně dosavadního životního stylu. Například jak se stravujete, jaká je hladina vašeho stresu, kolik hodin spíte, zda užíváte nějaké vitamíny.

Důležité jsou i informace ohledně předchozích gravidit či těhotenských ztrát. Chci vám dát i informace o tom, pokud by vás tato epizoda opět nebo poprvé potkala, jaké máte možnosti volby a pro co se můžete v případě řešení ztráty rozhodnout. Chci, abyste věděly, že tato volba může zásadně ovlivnit další šance na otěhotnění, plodnost a zdárný průběh příští gravidity. 

Ráda vám poskytnu informace ohledně provedení eventuálních krevních testů u lékaře před těhotenstvím i v graviditě nebo při opakovaných ztrátách (vyšetření na trombofilní stavy, autoimunitní onemocnění, hormonální panel včetně AMH, panel štítné žlázy).

Žádnou otázkou mne při konzultaci nepřekvapíte a na žádnou nemusíte mít obavu se zeptat.

Probereme všechno a možná i to, co jste nevěděly, že existuje. 

Jak vše probíhá?

Dotazník

Po obdržení dotazníku zpět od vás zpracuji všechny informace a poznamenám si ty, které chybí. Rozeberu detailně údaje k tomu, abych si udělala obrázek o tom, co vaše tělo potřebuje, co postrádá a jaká bude strategie to žádoucím směrem doplnit či pozměnit. To mně většinou trvá přibližně týden. 

Konzultace

Poté si domluvíme online privátní konzultaci. Ta probíhá přes Skype, Face Time nebo Whatsapp, takže se vidíme a slyšíme:)

Přímo při ní se snažím s klientkou doplnit informace, které mi pomohou k vytvoření celkového obrazu. Probereme vaši stravu, zdraví, výsledky krevních testů, obavy, které máte. 

Důležitou součástí je i anamnéza užívání vitamínů, minerálů, probiotik či léků. Při konzultaci máte super příležitost se ptát na otázky, složky ve vitamínových komplexech, jejich účinky a na látky, kterých je lépe se vyvarovat a vůbec na všechno, co vás ohledně těhotenství, porodu i šestinedělí zajímá. 

Během konzultace a po ní následně “dopiluji” program, který pro vás bude připravený k dosáhnutí optimální “půdy” pro otěhotnění. Nebo k tomu, aby současné těhotenství zdárně pokračovalo ke spontánnímu porodu a aby průběh šestinedělí byl hladký a bez komplikací.

Vypracovaná doporučení

Po konzultaci zůstaneme nadále v kontaktu. Můžete mne poslat zprávy s doplňujícím dotazem. Budu vypracovávat souhrn doporučení, který dostanete v PDF. Vše budete mít tak, abyste se k tomu mohla vracet a na nic nezapomněla. 

Doporučení, která vám poskládám, zahrnují:

 • strategie k podpoře zdraví vajíček a spermií (zkvalitnění ovariální rezervy)
 • informace potřebné ke zvýšení šance na otěhotnění
 • postupy k vyrovnání hormonálních hladin
 • rady jak se orientovat v záplavě vitamínů, probiotik a těhotenských komplexů 
 • informace o specifických vitamínových produktech a o složkách, které v nich hledat (aktivní formy látek)
 • individuální suplementace a doporučení vhodných preparátů (protokol sestavený cíleně na míru) 
 • podporu při eventuální těhotenské ztrátě a probrání možností volby při řešení zamlklého potratu
 • tipy navíc pro extra péči – vhodné kosmetické produkty pro dobu těhotenství, vhodnost/nevhodnost určitých složek v kosmetice, procedur či zákroků

Žádaná a využívaná je tzv. “follow up” konzultace po 5-6 týdnech, kdy klientka i já máme šanci vidět progres a změny v organismu, v tom, jak se cítí, reakce na suplementy, zlepšení/zhoršení některých symptomů a vůbec jak vám doporučení sednou. Je zde prostor k doplnění mezer, přidání či ubrání vhodných suplementů (těhotenské preparáty, kolagen, Omega 3 mastné kyseliny).

CENÍK OSOBNÍCH KONZULTACÍ

1-1.5 hod2 500 Kč108 Euro
Následná follow-up konzultace1 800 Kč77 Euro

Platba: Online převodem na účet po obdržení dotazníku, před konzultací. Číslo účtu vám bude zasláno ve zprávě.
Pusťme se tedy do toho, těším se na zpracovávání vašeho dotazníku a na brzkou prekoncepční nebo již těhotenskou konzultaci!CHCI KONZULTACI Zdravé početí a těhotenství