Konzultace – Zdravé početí a těhotenství

Cesta k miminku začíná mnohem dříve, než se pár o početí začne aktivně snažit. Doba přípravy na těhotenství, za kterou se optimálně považuje 6 měsíců, je ta, kdy můžeme hodně ovlivnit. 

Přispět ke zdravému průběhu gravidity ve smyslu předcházení komplikacím u ženy i miminka chceme i tehdy, když už je žena těhotná. 

Můj online program individuálního poradenství zahrnuje:

 • podporu zdravých vajíček a spermií
 • doporučení týkající se nízké ovariální rezervy
 • poradenství v rámci sledování ovulace, cervikálního hlenu a efektivního použití ovulačních testů
 • identifikování vhodné strategie k vyrovnání hormonálních hladin a ženského zdraví při snaze o otěhotnění, při léčbě IVF, po těhotenské ztrátě, v období těhotenství a kojení
 • informace ohledně vyvarování se látek v těhotenství nežádoucích (toxiny v prostředí, kosmetice, léky, bylinné preparáty…)
 • doporučení vhodné, individuální suplementace včetně aktivních forem vitamínů a minerálů pro vás i vašeho partnera (plus čeho se v preparátech pro těhotné vyvarovat)
 • informace k tomu, jak minimalizovat těhotenskou ztrátu
 • v případě ztráty miminka či tzv. zamlklého potratu vysvětlení všech možností volby. Jaký postup zvolit pro řešení situace, aby se zachovala možnost co největší šance na příští otěhotnění a zachování plodnosti
 • strategie směřující ke zdravému šestinedělí a optimalizaci kojení, snížení rizika poporodní deprese 

Na těhotnou ženu či na ženu, která se na těhotenství připravuje, se dívám jako na celek. Můj pohled je komplexní, celostní a zaměřuje se na všechny aspekty toho, jak zvýšit šanci na zdravé těhotenství. Tak, abyste již od začátku spěli ke graviditě, která bude prosperující a bude zdárně pokračovat. 

Zajímají mne tedy faktory, které s vaším zdravím souvisí, včetně dosavadního životního stylu. Například jak se stravujete, jaká je hladina vašeho stresu, kolik hodin spíte, zda užíváte nějaké vitamíny. 

Důležité jsou i informace ohledně předchozích gravidit či těhotenských ztrát. Chci vám dát i informace o tom, pokud by vás tato epizoda opět nebo poprvé potkala, jaké máte možnosti volby a pro co se můžete v případě řešení ztráty rozhodnout. Chci, abyste věděly, že tato volba může zásadně ovlivnit další šance na otěhotnění, plodnost a zdárný průběh příští gravidity. 

Ráda vám poskytnu informace ohledně provedení eventuálních krevních testů u lékaře před těhotenstvím i v graviditě nebo při opakovaných ztrátách (vyšetření na trombofilní stavy, autoimunitní onemocnění, hormonální panel včetně AMH, panel štítné žlázy).

Žádnou otázkou mne při konzultaci nepřekvapíte a na žádnou nemusíte mít obavu se zeptat.

Probereme všechno a možná i to, co jste nevěděly, že existuje. 

Jak vše probíhá?

Dotazník

Po obdržení dotazníku zpět od vás zpracuji všechny informace a poznamenám si ty, které chybí. Rozeberu detailně údaje k tomu, abych si udělala obrázek o tom, co vaše tělo potřebuje, co postrádá a jaká bude strategie to žádoucím směrem doplnit či pozměnit. To mně většinou trvá přibližně týden. 

Konzultace

Poté si domluvíme online privátní konzultaci.

Přímo při ní se snažím s klientkou doplnit informace, které mi pomohou k vytvoření celkového obrazu. Probereme vaši stravu, zdraví, výsledky krevních testů, obavy, které máte. 

Důležitou součástí je i anamnéza užívání vitamínů, minerálů, probiotik či léků. Při konzultaci máte super příležitost se ptát na otázky, složky ve vitamínových komplexech, jejich účinky a na látky, kterých je lépe se vyvarovat a vůbec na všechno, co vás ohledně těhotenství, porodu i šestinedělí zajímá. 

Během konzultace a po ní následně “dopiluji” program, který pro vás bude připravený k dosáhnutí optimální “půdy” pro otěhotnění. Nebo k tomu, aby současné těhotenství zdárně pokračovalo ke spontánnímu porodu a aby průběh šestinedělí byl hladký a bez komplikací.

Vypracovaná doporučení

Po konzultaci zůstaneme nadále v kontaktu. Můžete mne poslat zprávy s doplňujícím dotazem. Budu vypracovávat závěr/doporučení/program, který dostanete v psané formě, takže vše budete mít tak, abyste se k tomu mohli vracet a na nic nezapomněli. 

Doporučení, které vám poskládám, zahrnují:

 • strategie k podpoře zdraví vajíček a spermií (zkvalitnění ovariální rezervy)
 • informace potřebné ke zvýšení šance na otěhotnění
 • postupy k vyrovnání hormonálních hladin před těhotenstvím, po porodu, v době kojení nebo po těhotenské ztrátě 
 • kompletní výpis látek, kterých je vhodné se vyvarovat (kosmetika, přípravky v domácnosti, byliny, suplementy…)
 • rady jak se orientovat v záplavě vitamínů, probiotik a těhotenských komplexů 
 • informace o specifických vitamínových produktech a o složkách, které v nich hledat (aktivní formy látek)
 • individuální suplementace a doporučení vhodných preparátů (protokol sestavený cíleně na míru) 
 • podporu při eventuální těhotenské ztrátě a probrání možností volby při řešení zamlklého potratu
 • doporučení ohledně podpory zavinování dělohy, pro zvýšení tvorby mléka a prevence poporodní deprese
 • výpis šetrných přípravků a péče o kůži miminek a batolat
 • tipy navíc pro extra péči – vhodné kosmetické produkty pro dobu těhotenství, vhodnost/nevhodnost určitých složek v kosmetice, procedur či zákroků

Žádaná a využívaná je tzv. “follow up” konzultace po 5-6 týdnech, kdy klientka i já máme šanci vidět progres a změny v organismu, v tom, jak se cítí, reakce na suplementy, zlepšení/zhoršení některých symptomů a vůbec jak vám doporučení sednou. Je zde prostor k doplnění mezer, přidání či ubrání vhodných suplementů (těhotenské preparáty, kolagen, Omega 3 mastné kyseliny).

Čas konzultace: 1 hodina

Cena: 1300,- Kč + 650,- Kč za každou započatou půlhodinu, nebo:

          50 Euro + 25 Euro za každou započatou půlhodinu

Platba: Online převodem na účet po obdržení dotazníku, před konzultací. Číslo účtu vám bude zasláno ve zprávě. 

Pusťme se tedy do toho, těším se na zpracovávání vašeho dotazníku a na brzkou prekoncepční nebo již těhotenskou konzultaci!

CHCI KONZULTACI Zdravé početí a těhotenství