Luxusní značku Odacité jsem zmiňovala již v několika příspěvcích. Mám to štěstí, že se ke mne jejich produkty vždy dostanou samy, většinou v rámci akce, kdy jsou přidané k nákupu. Jedná se o super kvalitní přípravky a stojí pořádný balík. Značka nepoužívá žádné petrochemikálie, ftaláty, syntetické vůně ani parabeny a jejich produkty jsou zvětšiny vyrobeny z bio ingrediencí a jsou hodně koncentrované. Žádný slabý čajíček. Avšak co se ceny týká, tak je to balík i za opravdu titěrné množství produktu. 

Jejich 5 ml séra v tmavých lahvičkách s kapátkem jsou nejznámějším produktem v řadě Odacité a zatím jsem měla šanci vyzkoušet dvě. První bylo sérum na pigmentové skvrny a druhý skvost je právě tento jojoba olej s bio olejem z květů levandule, který v pleťové rutině využijete několikerým způsobem. A až vám dojde, budete ho možná postrádat.

Odacité Jojoba + Lavender Facial Serum Concentrate

Jojoba + Lavender Facial Serum Concentrate je určené na pleť s ucpanými póry. Já sama bych jeho použití pouze na tento typ pleti neomezovala. Hodí se i na pleť normální či smíšenou a jako večerní péče pro uklidňující a tišící pleťový rituál před spaním. Sérum se díky základu z jojoby brzy vstřebá a nezanechá mastný film. Pro sušinky nic extra, pro ostatní super. V pleťové rutině ho však můžete použít buď samostatně jako další vrstvu na krém či ho přímo s krémem smíchat v dlani a poté vmasírovat do pleti a užít si lehký liftingový rituál. Můžete ho vmíchat i do pleťové masky. Fantazii se zde meze nekladou.

Vůně levandule v séru je opravdu čistá, nefalšovaná a pro někoho jako já možná až dost intenzivní. Napovídá mi to ovšem hodně o kvalitě levandulového oleje a produktu samotného. Prostě top. Z důvodu intenzity vůně a využití zklidňujících benefitů levandule v aromaterapii doporučuji nanášet či míchat sérum s opravdu neutrálním krémem, který neobsahuje žádné jiné essenciální oleje ani aromatické složky. Jen tak plně využijete levandulový olejíček obsažený v tomto séru. A pokud chcete míchat s olejem jiným, tak určitě také pouze se základovým. Nic nezkazíte kapkou do squalanu, mandlového či oleje z jader meruněk. 

Odacité Jojoba + Lavender Facial Serum Concentrate
Odacité Jojoba + Lavender Facial Serum Concentrate

Rituál si ve vaší pleťové rutině užijete ať už mícháte s čímkoliv zde uvedeným, protože v ruce máte skutečně koncentrovaný skvost, který si zaslouží vaší pozornost. Je také dost možné, že ho spotřebujete relativně brzy, protože je ho 5 ml. Díky své koncentraci a síle bych řekla, že je to jeden z produktů aromaterapie a přírodní kvalitní péče, který definitivně budete používat s radostí.

Koupíte na www.odacite.com, www.thedetoxmarket.ca, www.cultbeauty.co.uk, www.naturisimo.com

Výhody:

  • Balení je v tmavém skle, které udržuje životnost přípravku 
  • Vysoká koncentrace a čistota levandulového bio oleje
  • Díky intenzitě lze míchat s ostatními produkty (neutrálními) a oleji a výsledný efekt je stále velmi silný
  • Super vhodný na zklidňující rituál před spaním

Nevýhody:

  • Poměrně vysoká cena vzhledem k malému množství
Předchozí článekAltogether Oil od Detox Mode
Další článek5 věcí, které NEdělejte své pleti