Tělových produktů od olejů po mléka a másla mám spousty a ráda je střídám, tudíž na tento konkrétní přišla řada až na konci zimy, i když zakoupený byl na podzim. Což vůbec neva, protože je univerzální, nevázající se k žádnému ročnímu období.

Balení je v průhledném, lehkém plastu a dávkuje se sprejem. Olejů ve spreji jsem zatím moc neměla, tento je asi můj třetí a pochvaluji si to. Dávkování je snadné a rychlé a nastříkáte snadno i na hůře dostupná místa.

Altogether Oil je určen na tělo, obličej i vlasy a tomu odpovídá i složení. Obsahuje oleje jako je jojobový, makadamiový a z grepových zrníček. Díky posledním dvěma bych spíše řekla, že bude i dost mastný, ale ono je tomu přesně naopak. Olej je lehký a suchý a okamžitě se vstřebává. Záleží definitivně na tom, jak moc vaše kůže “pije” vše co na ni aplikujete, ale mojí kůží byl vstřebaný velmi brzo téměř beze zbytku.

Barva je zářivě zlatavá a vůní je dost zahřívací a kořeněný, protože obsahuje extrakty ze zázvoru, citrusu, kardamomu, koriandru, patchouli a neroli. Nic pro ty, kteří se vůním, ač přírodním, raději vyhýbají. 

Moji suchou a ekzematickou kůži nepodráždil ani v nejmenším. Nutno říct, že na obličej jsem si ho dát netroufala, díky extraktům, u kterých tuším, že by eventuelně mohly na mém přecitlivělém obličeji udělat neplechu. Pokud však netrpíte reaktivní pletí, tak bych se nebála to zkusit. Na vlasy jsem ho aplikovala několikrát jako pre-treatment před umytím a udělal viditelně dobrou službu. Je opravdu lehký, takže se nemusíte ani bát vmasírovat kapičku do suchých konečků.

Do kůže na těle se vstřebává tak rychle, že ač vůní bude jako dělaný na zimu, tak konzistencí zase na léto. Můžete si vybrat. Nanášet je samozřejmě lepší na kůži vlhkou, tak jako u všech olejů. I tak perfektně dostává svému přívlastku “suchý olej”. Když krátce po aplikaci obléknete kalhoty, nemusíte mít obavy z mastných fleků ač vaše kůže bude stále ošetřená.

Já sama si libuji v olejích a máslech těžkých a hutných, přesně takových, které nechávají ten tukový nános. Prostě postrach všech majitelek mastné pleti a nebo těch, které mají na obličeji rády pudrový efekt a na těle pocit okamžitě vpitého přípravku:). Jenže jenom tehdy mám pocit, že to na mé sušinkové kůži něco dělá. Suchá kůže s ekzémem vypije úplně všechno. Ovšem pro vás, kdo chcete kůži na těle rychle namazat a jít, tak bude Altogether Oil super volba.

Koupit můžete na www.detoxmarket.ca, www.thedetoxmarket.com

Výhody:

  • Suchá konzistence oleje nezatíží pleť
  • Výborný na vlasy jako pre-treatment nebo na suché konečky
  • Ultra rychlé vstřebávání 

Nevýhody:

  • Balení v plastu 
  • Pro super ultra suchou kůži bude málo mastný
  • Kořeněná, zahřívací vůně, která nemusí sednout těm, kteří preferují neutrální přípravky bez vůní
Předchozí článekCitlivá pleť. Lze ji převychovat?
Další článekOdacité Jojoba + Lavender Facial Serum Concentrate