Mukti je australská značka přírodní kosmetiky, založená před 22 lety. Jedna z těch, která vás překvapí rozmanitostí vůní a textur, které jste možná doposud ve skincare neměli šanci poznat. Konzistence a barvy, které si zamilujete od prvního otevření lahvičky.

Zakladatelka, která se aktivně věnuje složení přírodní kosmetiky a výzkumu působení ingrediencí v eko kosmetice, vybrala jméno Mukti, které pochází se Sanskrtu, protože znamená svobodu a volnost. Obdobnou filozofii chtěla předat i do své značky přírodních produktů, pro kterou jsou důležité principy ekologie, etiky a bio kvalita používaných surovin.

Mukti je kosmetika hravá a voňavá. Je taková, že na na její produkty po pár aplikacích nezapomenete v zadní řadě kosmetické poličky. Nikdy se tam nedostanou, protože je budete chtít používat. 

Značka spojuje přírodní fytoaktivní složky v organické kvalitě typické pro australskou přírodu. Kombinuje je s vitamíny, peptidy, antioxidanty, které v synergickém složení přináší různorodé benefity pro pleť včetně těch, jež zajišťují mladý a vitální vzhled pleti.

Mukti růžová řada pro citlivou pleť
Mukti růžová řada pro citlivou pleť

Vybrat si produkty k péči od značky Mukti není těžké. Lákat vás budou všechny. Máte – li pleť citlivou, reaktivní nebo trpíte – li rosaceou, lupénkou či sensitivitou na produkty ze světa přírodní kosmetiky, čeká na vás růžová řada Mukti.

I tehdy, pokud je vaše pleť naprosto normální, tak s produkty patřícími do růžové řady, která zahrnuje nádherný gelovo-olejový čistič, sérum a krém, neuděláte chybu. Naopak. Mukti růžová řada vás totiž překvapí složením a texturami, které vás nebudou nudit.

Mukti Rescue and Recover Serum poskytuje pleti podporu pro snížení reaktivity, zklidnění a hydrataci v době, kdy potřebuje jemnou péči pro regeneraci a znovuzískání rovnováhy. Vaše smysly ale neochudí. Mukti Rescue and Recover Serum totiž není klasické, zcela neutrální a základové sérum, které možná znáte z jiných zklidňujících řad. Textura a vůně tohoto séra synchronizuje příjemný, chladivý a svěže voňavý efekt při používání, kdy se těšíte, až zase příště produkt přijde na řadu. 

Složení, které je bez obsahu esenciálních olejů a přidané vůně, se vyznačuje formulací přírodních antioxidantů, botanických extraktů, okurkového oleje, oleosomů, rostlinných esterů, zvláčňující a hojení podporující aloe vera, ubiquinolu, panthenolu, zeleného čaje.

V INCI list najdete látky a extrakty typické pro australskou přírodu, například extrakt ze švestičky kakadu, rostliny Anigozanthos flavidus zvané Kangaroo Paw (“klokaní tlapka”), která je plná nenasycených mastných kyselin a podporuje restorativní procesy v pleti vedoucí ke zpomalení stárnutí kožních buněk. 

Mukti růžová řada pro citlivou pleť
Mukti růžová řada pro citlivou pleť

Extrakt z rostliny Centipeda Cunninghamii vykazuje signifikantně lepší výsledky v mírnění inflamačních procesů v pleti v porovnání s farmakologickými metodami (methyl salicylate) a podporuje regeneraci. Je součástí australské tradiční medicíny pro schopnost ulevit pleti, která trpí svěděním, suchostí, projevy lupénky. 

Mukti Rescue and Recover Serum je velmi lehké, naprosto nemastné, vyznačuje se hedvábně jemnou, středně tekutou konzistencí, která se okamžitě vstřebává. Jeho vůně překvapí lehoučce ovocným závojem, který v sobě nese aroma maliníkového oleje a švestičky kakadu ale i svěžest okurky. Po nanesení cítíte vláhu, zklidnění a zjemnění struktury pleti. Vonnou kompozici uvítáte ráno, kdy pleť ochrání proti agresorům vnějšího prostředí ale i večer, kdy pro změnu budete chtít pleť zchladit a osvěžit po náročném dni.

Mukti Rescue and Recover Serum je vhodné pro jakékoliv roční období a všechny druhy pleti. Protože je lehké a nekomedogenní, je určené i pro aknózní pleť. Budete ho určitě vrstvit s ostatními produkty v denní či noční rutině. K tomu si můžete vybrat zklidňující krém z téže řady, které ho účinky výborně doplňuje. Nezapomeňte, že růžová řada nabízí i ultra jemný gelovo-olejový čistič. 

A čím se růžová řada liší od většiny produktů pro citlivou, intolerantní pleť, rosaceu? Protože je komplexnější než obvyklé formulace ostatních řad určených pro tyto typy pleti. A protože je voňavější. Bez obsahu esenciálních olejů a přidaných vonných látek. Cítíte jen přirozené složky olejů a použitých australských extraktů v bio kvalitě.

Mukti - Rescue and recovery serum
Mukti – Rescue and recover serum

Výhody:

  • vhodné pro pleť reaktivní, citlivou, intolerantní
  • výborné pro rosaceu a kuperózu
  • zklidňující pro pleť zcitlivělou po vystavení UV záření
  • navrací rovnováhu pleti v období hormonálních změn
  • lehké a nekomedogenní
  • produkty růžové řady neobsahují esenciální oleje ani přidanou vůni
  • veganské, s převahou bio ingrediencí, bez glutenu, bez EO 
  • balení je ve skle 

Nevýhody:

  • Nenapadají mne žádné, značka je tou, která vždy bude alespoň jedním produktem zaujímat místo v mojí rutině.

Někdy příště se můžete těšit na recenzi dalších Mukti produktů. Píše se mi o nich moc dobře, protože je s radostí používám. Mukti nabízí v sortimentu kosmetiku, u které se těšíte na otevření a aplikaci. V záloze mám i jejich tělovou řadu, kterou jsem si nedávno pořídila a gelovo-olejový čistič, který vydrží extrémně dlouho.

Mukti Rescue and Recover Serum můžete najít v českém www.elobe.cz, kde je kromě ostatních přírodních značek k dostání celá celá růžová řada i ostatní produkty australské značky Mukti.

Produkty Mukti včetně Rescue and Recover Serum jsem zakoupila v online shopu v Kanadě. Článek je psaný ve spolupráci s Elobe. Názory a popis účinků produktu jsou moje vlastní. 

Předchozí článekCodex Beauty Bia Exfoliating Wash
Další článekMamografie a menstruační cyklus