Jemný čistič Bia Exfoliating Wash podobný našlehanému vanilkovému krému jsem používala jako jeden z prvních z celé Bia řady, spolu s krémem Bia Skin Superfood, recenze zde. Vše o značce Codex Beauty, jejích principech udržitelnosti, vývoji prezervačního systému, který neničí, ale udržuje přirozenou bakteriální kolonizaci kůže, najdete zde.

Jaké vlastnosti jsou u cleanseru žádané? Co si přejeme aby splňoval? Čistič udržující v maximální míře fyziologické funkce včetně mikrobiomu, nezasahující přespříliš do buněčné obnovy, procesu keratinizace, neodstraňující epidermální lipidy… Vlastnosti, kterých si na pleťovém produktu používaném každodenně, ceníme, protože právě pravidelným používáním může jakýkoliv produkt plet buď poškozovat a nebo ji udržovat ve zdravé rovnováze.

Cleanser, který toto vše splňuje, není jednoduché vyrobit, ač se zdá, že je to produkt, jehož nápad, zpracování a realizace zase tolik času nezaberou. Jenže všichni známe cleansery, které vysušují, odmašťují, pleť je po nich začervenalá a pne. Známe i ty, které zanechávají mastnější povlak, mají obtěžující vůni a nebo pálí v očích.

Bia Exfoliating Wash je vyvinutý na základě výzkumu Codex Beauty s ohledem na udržení zdravého kožního mikrobiomu, podpory přirozeného pH kůže, pěstění lipiové bariéry a kožní integrity. Tyto funkce zajišťují nové biotechnologické postupy při výrobě, na kterých zakladatelka značky Barbara Paldus pracovala se svým týmem dlouho a velmi pečlivě.

V INCI list najdeme kromě přírodních olejů vodu z bezového květu, šetrné enzymy a k pleti friendly konzervační systém bez phenoxyethanolu a parabenů, ale zato s obsahem fermentu z bakterií lactobacilů. 

Codex Beauty Bia Exfoliating Wash má bílou až smetanovou barvu a voní jemně po citrusech. Vůně neobtěžuje ani na pleti nepřetrvává, nevadí ani po týdnech a měsících používání. Cleanser vás naučí vás mít rád krémovou texturu k čistění. Jeho konzistence je trochu jiná než u jiných klasických čističů s krémovou texturou, které jsem doposud měla. Je lehký a našlehaný jako vanilkový krém v dortu. On tak i vypadá. Nanáší se dobře a musím říct, že lehkou masáž obličeje jsem si s ním užívala.

Konzistence Codex Beauty Bia Exfoliating Wash
Konzistence Codex Beauty Bia Exfoliating Wash

Pleť je po umytí vyhlazená, měkká a i po úplném uschnutí nepne ani se nevytvářejí šupinky suchosti. Nepálí v očích a po vymytí na kůži nezanechává žádný zbytkový film. Používala jsem večer, ale působit můžete nechat i chviličku ráno, kdy ho smyjete až po třeba 5 minutách. Je vhodný i pro smíšenou a mastnou pleť.

I přes popis a posouzení složení jsem se ho nepatrně obávala, nebo spíš byl pro mne lákavou výzvou a vzhledem k obsahu jojobových kuliček mu mu tak úplně nevěřila. Že bude dostatečně jemný, svým složením s enzymy neoslabí epidermální bariéru a nebude způsobovat nadměrnou exfoliaci.

Nic takového se nestalo. Používala jsem ho v létě až na vyjímky každý den večer. Moje pleť (suchá, se sklony k citlivosti) ho velmi dobře tolerovala a jojobové kuličky i přes svojí miniaturní velikost šetrně znásobovaly učinky při odstraňování SPF z pleti. Nemyslím si, že s tímto čističem můžete přeexfoliovat.

Codex Beauty Bia Exfoliating Wash vás navíc naučí čistič z pleti smývat. Zaručí to jojobové kuličky, které vám při nedostatečném smytí zůstanou na obličeji, v části vlasové linie či někde pod bradou. Na tyto místa máme totiž tendenci při umývání obličeje zapomenout a trochu je „ošidit“.

V čističi těchto jemných, exfoliačních kuliček opravdu není moc, ale jejich přítomnost vám nedostatečné smytí nedovolí, protože je pořád ucítíte. A tak umýváte a umýváte. Já osobně bych ani tu jednu na pleti při následné péči o pleť nesnesla, vadí mi to. Takže umývám, dokud to není z pleti všechno pryč. Celý proces je trochu jednodušší ve sprše, která přebytečné kuličky odstraní rychleji (pozor na příliš teplou vodu, cleanser ji nepotřebuje, stačí mu vlažná a navíc horká či moc teplá voda na obličej není ideální).

Codex Beauty Bia Exfoliating Wash
Codex Beauty Bia Exfoliating Wash

Codex Beauty Bia Exfoliating Wash je určený pro všechny typy pleti. Určitě se budete ptát, co pleť s rosaceou, ekzémem, hypersensitivitou. Čistič totiž obsahuje citrusy, které mohou v některých případech způsobovat reakce. Doporučovala bych vám vyzkoušet nejprve malé balení. Tolerance jednotlivých typů a subtypů citlivé pleti se liší. Na rosaceu bych byla velmi opatrná, vzhledem ke složení i mechanické exfoliaci (ať je sebevíce jemná). Tento typ pleti možná musí vyčkat a třeba se od Codexu objeví něco, co bude určené i přímo a cíleně na projevy růžovky;). 

Za mne spokojenost. Podrobně jsem vám vypsala nádhernou texturu, kterou můžete očekávat. Vůni, která neobtěžuje a je jemná. Pocit, který budete mít při nanášení na pleť a čištění. Snažila se přiblížit, jak pleť po vyčištění vypadá. Aby jste měli co nejlepší obrázek. Naproti tomu můj drahý to vzal po třetím testování cleanseru jednoduše, a z koupelny mi přišel říct: “ Řekni Barbaře, že dobrý”:)). Tak a máte to. Muži zkrátka moc slov k recenzi kosmetiky nepotřebují:). 

Codex Beauty Bia Exfoliating Wash dostanete v českém e-shopu Codex Labs a to s příjemnou slevou 15% s kódem Sona15. Mrkněte na pleťové produkty a pokud potřebujete poradit, který je pro vaši pleť vhodný, napište mi sem.

Výhody:

 • jemný a šetrný
 • nevtíravá, slabá a fresh vůně citrusů
 • udržuje pH pleti a stabilitu kožního mikrobiomu
 • nepálí v očích
 • jojobové kuličky přidávají šetrný efekt mechanické exfoliace
 • značka netestuje na zvířatech
 • obsahuje pouze zdravé ingredience
 • tuba z udržitelného a plně recyklovatelného polyethylenu 
 • výborný na cesty
 • unisex balení i složení, vhodné pro ženy i muže

Nevýhody: 

 • žádné mne nenapadají… když bychom šli do detailu, tak možná by mohlo balení mít podobný airless systém s pumpičkou, který mají i ostatní produkty. Osobně nesnesu, když je balení upatlané, což při používání zajišťuje drahá polovička. A já neustále otírám:)
Předchozí článekLaurel Skin – Essential Lipids Delicate Barrier
Další článekMukti – Rescue and Recovery Serum 

1 komentář

 1. Dobrý den, kde se dá koupit vaše kosmetika?
  Děkuji za odpověď.

Comments are closed.