Konzultace – Ženské zdraví

Jsem porodní asistentka působící v Kanadě a můj primární zájem je vždy komplexní zdraví ženy ve všech fázích života. K tomu patří i zdraví miminka a celé rodiny. 

V severní Americe jsem absolvovala vzdělání a kurzy v oblasti:

 • Nutriční suplementace v klinické praxi se zaměřením na anti-aging, management chorob a prevenci
 • Integrovaný přístup k ženskému hormonálnímu zdraví
 • Herbální medicína pro ženy
 • Bylinná léčba při poruchách menstruačního cyklu
 • Ženské zdraví v období perimenopauzy a menopauzy

V rámci kontinuálního vzdělávání v oblasti gynekologie a porodnictví se zaměřuji na holistický přístup k ženskému zdraví. Takový, který spojuje klasickou, alopatickou péči o ženy, ale používá k terapii i výživu, dietní opatření, herbální léčbu/fytoterapii, cílenou nutriční suplementaci a další metody.

Oblasti mojí specializace:

Ženské zdraví – hormonální nerovnováha, PMS, bolestivá a nepravidelná menstruace, vysazení hormonální antikoncepce, nepřítomnost ovulace, endometrióza, PCOS, opakované mykotické infekce, vaginální suchost, fibrózně cystická mastopatie prsů, děložní myomy, autoimunity, poruchy štítné žlázy, migrenózní stavy, únava.

Plodnost – nízká ovariální rezerva, poruchy plodnosti, anovulační cykly, opakované těhotenské ztráty, zdraví mužských spermií, IVF, prekoncepční péče, předčasné ovariální selhání.

Těhotenství – optimální nutriční status, specificky zaměřená suplementace s ohledem na výživu, běžné obtíže v těhotenství (nausea, zvracení, pálení žáhy, zácpa, bolesti prsou…)

Období po porodu a kojení – cíleně zaměřená suplementace na předcházení deficitu živin a některých látek, doplnění energie, vaginální suchost a bolesti při styku, doporučení ohledně zvýšeného padání vlasů, šetrná péče o pokožku vaši i miminka.

Perimenopauza a menopauza – předčasné ovariální selhání, návaly horka, poruchy spánku, bolesti prsou, vaginální suchost a atrofie, přibírání na váze, výkyvy nálad a depresivní stavy, stres.

Kterých oblastí a témat se nejčastěji týkají konzultace?

 • Poruchy cyklu a hormonální nerovnováha
 • Vysazení hormonální antikoncepce a obnova menstruace/ovulace
 • Chronické problémy týkající se reprodukčního zdraví (záněty, děložní myomy, endometrióza, premenstruační syndrom…)
 • Zkvalitnění a podpora ovariální rezervy při neplodnosti (individuální protokol)
 • Výběr doplňků a poradenství v oblasti výživy v prekoncepci, těhotenství a při kojení
 • Regenerace po potratu (obnova endometriální sliznice, vyrovnání hormonálních hladin, příprava na další početí…)
 • Podpora a ovlivnění stavů v perimenopauze a menopauze 

Pomohu vám vybrat nutriční suplementaci, bylinnou terapii, navrhnout změny ve výživě a další metody s ohledem na Vaši stravu, dietní limitace a zdravotní stav. Nenahrazuji lékařskou péči, naopak Vás často na lékaře odkáži, ať už pro souhlas s mnou navrhnutým individuálním protokolem a nebo zjištění krevních hladin určitých látek. 

Spolupráce s vámi se týká buď jednoho sezení, ale většinou kontinuálně pracujeme v rámci několika konzultací. 

Co dostanete?

 • Vypracovaný souhrn v PDF pro vás (popř. pro vašeho partnera)
 • Individuální suplementový protokol & výživová doporučení
 • Rady jak se orientovat v záplavě vitamínů, herbálních preparátů, probiotik, těhotenských komplexů a jaké formy v nich hledat
 • Tipy k provedení krevních testů u lékaře týkající se ženského zdraví (před otěhotněním, v graviditě, při opakovaných ztrátách, v perimenopauze, při trombofilních stavech, autoimunitních onemocněních, hormonální nerovnováze, onemocněních štítnice…).
Privátní konzultace
Privátní konzultace

Jak vše probíhá?

Dotazník

Po obdržení dotazníku zpět od vás zpracuji všechny informace a poznamenám si ty, které chybí. Rozeberu detailně údaje k tomu, abych si udělala obrázek o tom, co vaše tělo potřebuje, co postrádá a jaká bude strategie to žádoucím směrem doplnit či pozměnit. To mně většinou trvá přibližně týden.

Konzultace

Online privátní konzultaci probíhá přes Skype, Face Time nebo Whatsapp, takže se vidíme a slyšíme:)

Přímo při ní se snažím si doplnit informace, které mne pomohou k vytvoření celkového obrazu. Probereme vaši stravu, zdraví, výsledky krevních testů. V neposlední řadě i obavy, které máte.

Důležitou součástí je i anamnéza užívání dosavadních vitamínů, minerálů, bylinek, probiotik či léků. Při konzultaci máte příležitost se ptát na otázky týkající se všeho, co vás ohledně ženského zdraví, hormonů, vašich obtíží, těhotenství, porodu i šestinedělí zajímá.

Vypracovaná doporučení

Po konzultaci zůstáváme v kontaktu. Budu vypracovávat závěr/doporučení/program, který dostanete v psané PDF formě, takže vše budete mít tak, abyste se k tomu mohla vracet a na nic nezapomněla.

Žádaná a využívaná je tzv. “follow up” konzultace po 5-6 týdnech, kdy klientka i já máme šanci vidět progres a změny v organismu. V tom, jak se cítí, jaká je reakce na suplementy, bylinky, zlepšení/zhoršení některých symptomů a vůbec jak doporučení sednou. Je zde prostor k doplnění mezer, přidání či ubrání herbálních preparátů, suplementů či jejich forem.

CENÍK OSOBNÍCH KONZULTACÍ

1 – 1. 5 hod2 500 Kč108 Euro
Následná follow-up konzultace1 800 Kč77 Euro

Platba: Online převodem na účet po obdržení dotazníku, před konzultací. Číslo účtu vám bude zasláno ve zprávě.
Těším se na zpracovávání vašeho dotazníku a na brzkou konzultaci!

CHCI KONZULTACI Ženské Zdraví