Konzultace – Nutriční suplementace a individuální protokol

Suplementy jsou volně prodejné potravní doplňky. Kromě nabídky lékáren je v současné době nabízí i mnoho e-shopů. Přesto, když vybíráme, tak tápeme…

Ať už kupujeme suplementaci z důvodu prevence a nebo ji chceme zařadit pro zmírnění zdravotních obtíží či regenerace a zvýšení fyzické výkonnosti, nevíme mnohdy, co přesně zvolit.
Pořizujeme pro sebe, rodinu, děti či rodiče, ale nemáme tušení co vybrat.

Je lepší multivitamín? Nebo si máme pořídit látku v individuálním suplementu? Co jsou to aktivní formy? Které jsou biologicky dostupné? Snese s užívaný suplement s tím, co již užívám nyní? Jaké jsou nežádoucí příměsi, kterých bychom se měli vyvarovat?

Jsem porodní asistentka působící v Kanadě a zaměřuji se na holistický přístup k lidskému zdraví. Takový, který spojuje klasickou, alopatickou péči, ale používá k terapii i výživu, dietní opatření, herbální léčbu/fytoterapii, cílenou nutriční suplementaci a další metody.

Po kanadském studiu Nutriční suplementace v klinické praxi se zaměřením na anti-aging, management chorob a prevenci se věnuji individuálně cílené suplementaci.

Moji službu vyhledávají klienti různého věku, se zájmem o zachování zdraví, prevenci chorob, zvýšení fyzické kondice při sportu a náročných fyzických aktivitách. Ženy i muži a všichni, kdo potřebují poradenství v oblasti suplementace a výživy při sportovních činnostech, trénincích a rekonvalescence po nich. Řešíme cílenou suplementaci a výživu mužů, dětí a rodičů v seniorském věku.

Oblasti mojí specializace:

Sport – vhodný jídelníček, výběr zdravých a čistých doplňků stravy bez nežádoucích aditiv, ochucovadel, syntetických barviv a umělých sladidel. Regenerace po sportu a náročných fyzických aktivitách.

Plodnost – poruchy spermiogramu, nízká ovariální rezerva, poruchy plodnosti, anovulační cykly, opakované těhotenské ztráty, zdraví mužských spermií, IVF, prekoncepční péče, předčasné ovariální selhání.

Těhotenství – optimální nutriční status, specificky zaměřená suplementace s ohledem na výživu, běžné obtíže v těhotenství (nausea, zvracení, pálení žáhy, zácpa, bolesti prsou…)

Období po porodu a kojení – cíleně zaměřená suplementace na předcházení deficitu živin a některých látek, doplnění energie, vaginální suchost a bolesti při styku, doporučení ohledně zvýšeného padání vlasů, šetrná péče o pokožku vaši i miminka.

Perimenopauza a menopauza – předčasné ovariální selhání, návaly horka, poruchy spánku, bolesti prsou, vaginální suchost a atrofie, přibírání na váze, výkyvy nálad a depresivní stavy, stres.

Ženské zdraví – hormonální nerovnováha, PMS, bolestivá a nepravidelná menstruace, nepřítomnost ovulace, endometrióza, PCOS, opakované mykotické infekce, vaginální suchost, fibrózně cystická mastopatie prsů, děložní myomy, autoimunity, migrenózní stavy, únava.

Kterých oblastí a témat se týkají konzultace?

  • Výběr a orientace v doplňcích stravy pro sportovce a těžce fyzicky pracující
  • Individuální suplementace v prevenci chorob a ke zlepšení stávajících zdravotních obtíží
  • Suplementace pro zdraví spermií a kvalitní spermiogram
  • Zkvalitnění a podpora ovariální rezervy při neplodnosti, ve vyšším věku, při nízké ovariální rezervě (nízký AMH, vysoký FSH)
  • Anti-aging, rosacea, ekzémy, lupénka, citlivá pleť (u žen, mužů i dětí)

Pomohu vám vybrat nutriční suplementaci a změny ve výživě s ohledem na Vaši stravu, dietní limitace a zdravotní stav. Nenahrazuji lékařskou péči, naopak Vás často na lékaře odkáži, ať už pro souhlas s mnou navrhnutým suplementovým protokolem a nebo zjištění krevních hladin určitých látek.

Co dostanete?

  • Vypracovaný individuální protokol v PDF
  • Rady jak se orientovat v záplavě vitamínů, probiotik a popř. těhotenských komplexů
  • Informace o specifických vitamínových produktech a o složkách, které v produktech hledat (aktivní formy látek)
  • Tipy k provedení krevních testů u lékaře (únavové stavy, hormonální profil u mužů i žen, vyšetření na trombofilní mutace, autoimunitní onemocnění, panel štítné žlázy).

Jak vše probíhá?

Dotazník

Po obdržení dotazníku zpět od vás zpracuji všechny informace a poznamenám si ty, které chybí. Rozeberu detailně údaje k tomu, abych si udělala obrázek o tom, co vaše tělo potřebuje, co postrádá a jaká bude strategie to žádoucím směrem doplnit či pozměnit. To mně většinou trvá přibližně týden.

Konzultace

Online privátní konzultaci probíhá přes Skype, Face Time nebo Whatsapp, takže se vidíme a slyšíme:)

Přímo při ní se snažím si doplnit informace, které mne pomohou k vytvoření celkového obrazu. Probereme vaši stravu, zdraví, výsledky krevních testů i obavy, které máte.

Důležitou součástí je i anamnéza užívání dosavadních vitamínů, minerálů, bylin, probiotik či léků. Při konzultaci máte příležitost se ptát na otázky, složky ve vitamínových komplexech, jejich účinky a na látky, kterých je lépe se vyvarovat.

Vypracovaná doporučení

Po konzultaci zůstaneme nadále v kontaktu. Můžete mne poslat zprávy s doplňujícím dotazem. Budu vypracovávat závěr/doporučení/program, který dostanete v psané formě, takže vše budete mít tak, abyste se k tomu mohli vracet a na nic nezapomněli.

Žádaná a využívaná je tzv. “follow up” konzultace po 5-6 týdnech, kdy klient i já máme šanci vidět progres a změny v organismu. V tom, jak se cítí, jaká je reakce na suplementy, zlepšení/zhoršení některých symptomů a vůbec jak doporučení sednou. Je zde prostor k doplnění mezer, přidání či ubrání vhodných suplementů či jejich forem.

CENÍK OSOBNÍCH KONZULTACÍ

1 hodina2 500 Kč108 Euro
Následná follow-up konzultace1 800 Kč77 Euro

Platba: Online převodem na účet po obdržení dotazníku, před konzultací. Číslo účtu vám bude zasláno ve zprávě.
Těším se na zpracovávání vašeho dotazníku a na brzkou konzultaci!

CHCI KONZULTACI Nutriční suplementace a individuální protokol