Konzultace – Nutriční suplementace a individuální protokol

Suplementy jsou volně prodejné potravní doplňky. Kromě nabídky lékáren je v současné době nabízí i mnoho e-shopů. Přesto, když vybíráme, tak tápeme…

Ať už kupujeme suplementaci z důvodu prevence a nebo ji chceme zařadit pro zmírnění zdravotních obtíží, nevíme mnohdy, co přesně zvolit.
Pořizujeme pro sebe, rodinu, děti či rodiče, ale nemáme tušení co vybrat.
Je lepší multivitamín? Nebo si máme pořídit látku v individuálním suplementu? Co jsou to aktivní formy? Které jsou biologicky dostupné? Snese s užívaný suplement s tím, co již užívám nyní? Jaké jsou nežádoucí příměsi, kterých bychom se měli vyvarovat?

Jsem porodní asistentka a můj primární zájem je vždy komplexní zdraví ženy ve všech fázích života. K tomu patří i zdraví miminka a celé rodiny. Po studiu Nutriční suplementace v klinické praxi v Kanadě, se zaměřením na anti-aging, management chorob a prevenci, se věnuji individuálně cílené suplementaci. Moji službu mohou vyhledat ženy, maminky, dospívající dívky, muži a v zásadě kdokoliv.

Oblasti mojí specializace:

Ženské zdraví – hormonální nerovnováha, PMS, bolestivá a nepravidelná menstruace, nepřítomnost ovulace, endometrióza, PCOS, opakované mykotické infekce, vaginální suchost, fibrózně cystická mastopatie prsů, děložní myomy, autoimunity, migrenózní stavy, únava.

Plodnost – nízká ovariální rezerva, poruchy plodnosti, anovulační cykly, opakované těhotenské ztráty, zdraví mužských spermií, IVF, prekoncepční péče, předčasné ovariální selhání.

Těhotenství – optimální nutriční status, specificky zaměřená suplementace s ohledem na výživu, běžné obtíže v těhotenství (nausea, zvracení, pálení žáhy, zácpa, bolesti prsou…)

Období po porodu a kojení – cíleně zaměřená suplementace na předcházení deficitu živin a některých látek, doplnění energie, vaginální suchost a bolesti při styku, doporučení ohledně zvýšeného padání vlasů, šetrná péče o pokožku vaši i miminka.

Perimenopauza a menopauza – předčasné ovariální selhání, návaly horka, poruchy spánku, bolesti prsou, vaginální suchost a atrofie, přibírání na váze, výkyvy nálad a depresivní stavy, stres.

Jako porodní asistentka se tedy specializuji na oblast ženského zdraví a plodnosti. V konzultacích ale řešíme i cílenou suplementaci mužů, dětí a rodičů v seniorském věku.

Kterých oblastí a témat se nejčastěji týkají konzultace?

  • Zkvalitnění a podpora ovariální rezervy při neplodnosti, vyšším věku, nízké ovariální rezervě (nízký AMH, vysoký FSH)
  • Suplementace potřebná ke zvýšení šance na otěhotnění
  • Výběr suplementů v prekoncepci (při snaze o graviditu), těhotenství a při kojení
  • Suplementace pro zdraví spermií a kvalitní spermiogram
  • Regenerace po potratu (obnova endometriální sliznice, vyrovnání hormonálních hladin, příprava na další početí…)
  • Anti-aging, rosacea, ekzémy, lupénka, citlivá pleť

Pomohu vám vybrat nutriční suplementaci s ohledem na Vaši stravu, dietní limitace a zdravotní stav. Nenahrazuji lékařskou péči, naopak Vás často na lékaře odkáži, ať už pro souhlas s mnou navrhnutým suplementovým protokolem a nebo zjištění krevních hladin určitých látek.

Co dostanete?

  • Individuální suplementový protokol pro vás (popř. pro vašeho partnera)
  • Rady jak se orientovat v záplavě vitamínů, probiotik a těhotenských komplexů
  • Informace o specifických vitamínových produktech a o složkách, které v nich hledat (aktivní formy látek)
  • Tipy k provedení krevních testů u lékaře před těhotenstvím, v graviditě a při opakovaných ztrátách (vyšetření na trombofilní stavy, autoimunitní onemocnění, hormonální panel včetně AMH, FSH, panel štítné žlázy).

Jak vše probíhá?

Dotazník

Po obdržení dotazníku zpět od vás zpracuji všechny informace a poznamenám si ty, které chybí. Rozeberu detailně údaje k tomu, abych si udělala obrázek o tom, co vaše tělo potřebuje, co postrádá a jaká bude strategie to žádoucím směrem doplnit či pozměnit. To mně většinou trvá přibližně týden.

Konzultace

Online privátní konzultaci probíhá přes Skype, Face Time nebo Whatsapp, takže se vidíme a slyšíme:)

Přímo při ní se snažím si doplnit informace, které mne pomohou k vytvoření celkového obrazu. Probereme vaši stravu, zdraví, výsledky krevních testů, obavy, které máte.

Důležitou součástí je i anamnéza užívání dosavadních vitamínů, minerálů, probiotik či léků. Při konzultaci máte příležitost se ptát na otázky, složky ve vitamínových komplexech, jejich účinky a na látky, kterých je lépe se vyvarovat a vůbec na všechno, co vás ohledně ženského zdraví, vašich obtíží, těhotenství, porodu i šestinedělí zajímá.

Vypracovaná doporučení

Po konzultaci zůstaneme nadále v kontaktu. Můžete mne poslat zprávy s doplňujícím dotazem. Budu vypracovávat závěr/doporučení/program, který dostanete v psané formě, takže vše budete mít tak, abyste se k tomu mohli vracet a na nic nezapomněli.

Žádaná a využívaná je tzv. “follow up” konzultace po 5-6 týdnech, kdy klientka i já máme šanci vidět progres a změny v organismu. V tom, jak se cítí, jaká je reakce na suplementy, zlepšení/zhoršení některých symptomů a vůbec jak doporučení sednou. Je zde prostor k doplnění mezer, přidání či ubrání vhodných suplementů či forem (těhotenské preparáty, kolagen, Omega 3 mastné kyseliny…).

CENÍK OSOBNÍCH KONZULTACÍ

1 hodina1 800 Kč75 Euro
Následná follow-up konzultace1 300 Kč50 Euro

Platba: Online převodem na účet po obdržení dotazníku, před konzultací. Číslo účtu vám bude zasláno ve zprávě.
Těším se na zpracovávání vašeho dotazníku a na brzkou konzultaci!

CHCI KONZULTACI Nutriční suplementace a individuální protokol