Vítejte na mém blogu!

OrganicStyle je o kráse. Vnitřní i vnější. O estetice, zdravém přístupu k našemu tělu, medicíně, o životě jinde než v Čechách…. 

OrganicStyle se ale zaměřuje primárně na niche, luxusní, účinnou a zdravou kosmetiku, recenze produktů a holistické poradenství v péči o pleť, protože to je to, čemu se kromě své práce aktivně věnuji. Při studiu na VŠ jsem absolvovala několik kurzů vizážistiky, barvové typologie a péče o pleť. Žiji a pracuji v Canadě, kde jsem před několika lety založila malou, úspěšnou kosmetickou značku přírodních produktů. V rámci toho se zde věnuji konzultacím v oblasti ženského zdraví, porodnictví, suplementace, čisté pleťové rutiny & péče o pleť, wellness a zdravého životního stylu. 

Vystudovala jsem geriatrii a sociálně-zdravotní péči na Lékařské Fakultě v Čechách. Jako protipól tohoto oboru jsem také profesí porodní asistentka s praxí v největší provinční Univerzitní ženské nemocnici ve Vancouveru, která má nejrozsáhlejší oddělení samostatně pracujících porodních asistentek v celé Britské Columbii. Mimo práce na oddělení vysoce rizikových, patologických těhotenství a porodů jsem měla unikátní příležitost pracovat v subarctickém podnebí nemocnice na severu Canady, která stojí přímo na místě nulté míle silnice na Aljašku. Mrazivé venkovní teploty dosahovaly až mínus 43C. V tamnější oblasti studené planiny taigy jsem si mohla nechat jen zdát o obchůdkách s niche luxusní kosmetikou nebo o prodejnách typu Sephora. Ale přežila jsem:).

V Canadě také pokračuje i moje studium a kontinuální vzdělávání v okruhu mé profesionální praxe, ale i v oblasti integrativní medicíny, holistické péče o pleť, aromaterapie, anti-agingu a suplementace v klinické praxi a sportu. Nedílnou součástí mého úzkého pracovního oboru je postgraduální vzdělávání, kursy a konference na téma reprodukční medicíny a ovlivnění fertility životním stylem, včetně negativního vlivu toxinů v prostředí na reprodukční zdraví. A s tím vším je úzce propojená i veškerá kosmetika a produkty pleťové péče, které denně používám já i vy. 

Na téma asistované reprodukce, ženské neplodnosti a později i zdraví pokožky a hojení ran jsem příspívala po několik let odbornými články a překlady pro český medicínský web určený pro lékaře i laickou veřejnost. Jak vidíte, psaní o kůži, pleti a problémech s tím spojených je moje láska. OrganicStyle se tedy nepřímo a někdy i přímo přes kosmetiku a pleťovou péči věnuje i tématům ženského zdraví a problematice reprodukční medicíny, protože moje hobby a zájem o čisté, zdravé produkty a clean lifestyle jsou s tím krásně propojené. 

Jsem propagátorkou  holistického a individuálního, citlivého medicínského přístupu k ženám v jakémkoliv období jejich života, oceňuji u ostatních myšlení „out of the box“ a nadšení pro zdravý životní styl, non-toxic kosmetiku z toho nevyjímaje. Vám jako čtenářům se snažím poskytnout takové informace o pleti a o kosmetice, které budete moci využít v rámci zdravé, čisté péče o pokožku a zároveň vám usnadnit výběr  přípravků. Neobávám se připojit kritiku ke značce nebo přípravku, který si to podle mne zaslouží. A to i tehdy, pokud jsem si ho koupila já, nebo to byl PR gift. Pokud přípravek není ok, dozvíte se to. A už vůbec se neostýchám nazývat pravými jmény konkrétní složky, ingredience či přípravky, které považuji za ty, jež vyloženě neprospívají zdraví, včetně toho reprodukčního. Nebojím se slova „toxická/riziková/nezdravá složka“ a jsem proti jejich používání pokaždé, když máme na výběr.

Jsem pro informovaný souhlas nejenom v oblasti medicíny a mojí praxe, ale i při výběru kosmetiky. Jedině tak si můžeme odpovědně zvolit svůj výběr. A za tím stojí pouze znalosti a vědomosti. Za vším co je obsahem mého blogu o kosmetice, kůži, péče o pleť a zdravém životním stylu stojí můj pečlivý research, vzdělávání v mém oboru a kontinuální studium nejenom moje, ale i tisíců dermatologů, endokrinologů a imunologů, kteří se podílejí na research a studiu všeho, co souvisí s kůží a naším zdravím. V neposlední řadě za tím stojí moje láska ke kosmetice a pleťové péči. 

Zároveň nikoho z vás do ničeho nenutím, každý si volíme cestu takovou, o jaké si myslíme, že je nejsprávnější. U blogu tedy hlavně odpočívejte a relaxujte, ať už používáte green kosmetiku nebo tu konvenční. Vítejte a těším se na reakce, komunikaci a přeji příjemné počtení!

Bc. Soňa Klingerová, DiS, RN

MÉDIA

Časopis Sestra – celý článek zde.