Bia Skin Superfood krém v zelenkavém balení s airless systémem jsem vyzkoušela jako první z celé řady Codex Beauty. Překvapil mne krásnou podlouhlou tubičkou se sametovým povrchem a jednoduchým designem. Vzhled, omak a to, jak produkt z obalu dostanu, je hned to první, co hodnotím a definitivně to má vliv na celý dojem z produktu a možná i celé značky.

Codex Beauty Bia Skin Superfood je koncipovaný pro pleť iritovanou, dehydratovanou, suchou. Obsahuje z 99% složky přírodního původu a celých 35% pochází z organických farem. Ingredience jsou získávány z čisté irské přírody a konzervované patentovaným biotechnologickým postupem, který jsem popisovala zde. Předností tohoto jedinečného postupu je nejenom výborná konzervační schopnost, ve výsledku šetrnost ke kůži a nedráždivost, ale i obsah látek zachovávajících kožní mikrobiom. 

Ve složení najdeme jemný mandlový olej, fermentovaný laktobacil a bylinky jako je měsíček lékařský, který hojí a zklidňuje, kostival, který regeneruje svrchní vrstvu epidermis, violka trojbarevná udržuje hladinu hydratace. Proskurník lékařský redukuje podráždění a má schopnost zklidňovat ekzémy, dermatitidy a dodává vláhu. Slaměnka vytváří jemnou ochrannou vrstvu a pomáhá zachovávat pleťovou bariéru. 

Pokud by vás napadlo, že díky obsahu oleje je Bia Skin Superfood spíše krém hutný a zimní, tak já bych řekla, že ne tak docela. Díky konzistenci, která má texturu lehkou až mírně/středně hutnou (ale vůbec ne těžkou!), bych ho za zimní krém nepovažovala. Ač by se do takové rutiny na vrstvení hodil, tak stále byste potřebovali vrstvičku něčeho těžšího a okluzivnějšího přes.

Codex Beauty Skin Superfood krém
Codex Beauty Skin Superfood krém

Jemná smetanová textura se roztírá velmi dobře a penetrace do pokožky je rychlá, nic na povrchu co byste si přáli, aby se vstřebalo, nezůstává. Kůži zanechává zvláčněnou, pružnou a rozhodně vidíte, že je ošetřená, ale nikdy jsem po něm neměla mastný finiš nebo přetrvávající povlak. Moje pleť je suchá, takže tím je hodně ovlivněn celý subjektivní dojem. Pokud jsem jej používala na noc, tak jsem v dlani smíchala s olejíčkem ze stejné Bia řady a nebo olej nanesla jako poslední vrstvu. 

Používala jsem jej v létě, takže mne stačil tehdy, pokud jsem dál aplikovala mastnější tónované SPF (hlavně třeba Kari Gran nebo Babo Botanicals). Jestliže jste vlastníky pleti mastné, tak je dost možné, že vám bude vyhovovat na večer a nebo třeba po pleťovém “sezení” s kyselinami či při používání retinolu, kdy se mohou objevovat šupinky. Připadá mne, že je krásně vyvážený co se týká rovnováhy hydratace – výživa. Ani jednoho či druhého není moc, textura je podle mne akorát, neumím si představit, že by pro nějaký druh pleti byl moc mastný nebo hutný. 

Protože krém nemastí, je bez obsahu esenciálních olejů, přidaných vůní, phenoxyethanolu a nevyskutují se v něm složky dráždící extrémně citlivou pleť a rosaceu, neměla bych problém ho pro tyto pleti doporučit. A to skutečně i pro typy s růžovkou, které nesnáší oleje a krémy příliš hutné. Individuální snášenlivost se musí vzít v potaz samozřejmě vždy a tak je lepší vyzkoušet vzoreček. 

Co se vůně týká, tak Bia Skin Superfood krém představuje impozantní změnu od nyní velmi používaných vůní levandule, růže a ostatních květin. Jeho vůně je bylinně jemná, trochu medicinální. Jako hlavní notu cítím kořen proskurníku a extrakt z listů kozlíku. Pro mne je to příjemná změna od snad všech jiných vůní v kosmetice, z nichž se poslední dobou vyjímají od ostatních jen některé. Připomíná mi všechny ty skleněné dózy bylin a nasekaných sušených kořenů rostlin, ke kterým čichám, když jsi jdu do herbálního obchodu namíchat čaj a nebo koupit směs na maceraci olejů.

Také máte pocit, že spíš se většina vůní v kosmetice slévá v jednu směs růže, pomeranče, levandule a ylang ylangu? Samozřejmě trochu přeháním, protože kvalitnější značky mají vonné kompozice komplexnější a jenom levandule v nich nepřevládá. V tuto dobu jsem ale dost z růže, levandule i ylang ylangu přesycená a uvítám vůně odlišné. To mi teď poskytnul právě Bia Skin Superfood a jen pár dalších značek. Takže, vůně vás možná překvapí, je dost možné, že si k ní budete muset i hledat chvíli cestičku, ale jsem si skoro jistá, že vás zaujme a pokud váš nos touží po jiné zkušenosti než té, kterou dostanete od většiny současných značek, tak nezbývá než krém vyzkoušet. Myslím, že se vyrábí i v cestovním balení, které mnozí z vás uvítají jako zkušební.

Bia Skin Superfood krém
Bia Skin Superfood krém

Bia Skin Superfood mne nesmírně vyhovuje balením, tubička je nejenom elegantní a jednoduchá, ale velmi praktická do ruky. Airless systém je dokonalý v tom, že se zbytku krému nijak nedotýkáte, pouze ho vytlačíte z tuby, aplikace je hygienická a pokud již nevypumpujete nic, znamená to, že v obsahu již skutečně absolutně nic není. Balení mi připomíná lékárenský, střízlivý design, ale pozvednutý trochu výš o barvu, která je příjemně hráškově zelená a povrch je matný a nelesklý. To, že je obal ze zbytků cukrové třtiny a biologicky rozložitelný mu jenom přidává body. 

Ještě nutno říct, že krému je v balení 75ml, což je neobvyklé vůči skoro všem 50 ml objemům u jiných značek. Takže i pokud o krému přemýšlíte třeba vzhledem k ceně, tak zde máte o celých 25 ml víc než u většiny ostatních značek. Pokud budeme detailisté, tak nechci zapomenout na to, že každá krabička s Codex Beauty produktem má z obou stran na zavírání transparentní “přelepku”, která vám zabezpečuje to, že krém předtím opravdu nikdo neotevřel a vy budete první. To je skutečně detail, možná pro někoho nepodstatný, ale jiný ho zas uvítá.

Výhody:

  • bez parabenů, phenoxyethanolu, syntetické vůně, barviv a esenciálních olejů
  • zklidňuje podráždění, vhodný i na citlivou pleť a rosaceu
  • poskytuje vyváženou rovnováhu mezi hydratací a výživou
  • použité rostliny pocházejí z ekologického hospodářství
  • 99% složek je přírodního charakteru
  • vůně je jiná, “kořenová”, léčivá a vyjímající se v záplavě ostatních

Nevýhody: 

  • Pozor při alergiích/sensitivitách na ořechy – krém obsahuje mandlový olej

Codex Beauty včetně Bia Skin Superfood krém dostanete koupit v českém obchůdku www.greenwave.cz, kde mají celou zelenou řadu Bia i novější Antu. K dispozici mají i vzorečky a myslím, že koupit lze i cestovní větší balení, takže mrkněte na jejich e-shop.

Produkt jsem obdržela od značky jako PR gift. Názory na něj a jeho vlastnosti, které se vám snažím recenzí předat, jsou jen moje vlastní:)

Předchozí článekNejoblíbenější tónované SPF produkty
Další článekCitlivá pleť – musí se 100% vyvarovat esenciálních olejů?