Když jsem do amerického obchůdku Follain s čistou, luxusní kosmetikou vracela krém na ruce, který mi absolutně nevyhovoval a byl hodně drahý na to, aby letěl do koše, dostala jsem za něj store credit. To znamená, že jsem si za jeho cenu mohla vybrat jiný produkt. A nebo si nechat store credit card na příští nákup. Vrácení peněz či obdržení store credit card za věc, která vám nevyhovuje, je v severní Americe běžnou praxí. Nikdo se s vámi přitom nehádá, nikdo se při vracení zboží nad ničím nepozastavuje. Skoro vždy se vám daný obchod omluví, že vám zboží nevyhovovalo. 

Ale zpět k Follain. Vybrala jsem si tam Babo Botanicals Daily Sheer Tinted Facial Mineral Sunscreen SPF 30, na který jsem četla výborné recenze. Zlákal mně tím, že je na citlivou pleť a navíc cenově velmi přijatelný. Vyšel v přepočtu na necelých 600 Kč za 50 ml balení. To se vám u tónovaného SPF krému od Ilia Beauty nebo Josh Rosebrook jednoduše stát nemůže. 

Babo Botanicals Daily Sheer Tinted Sunscreen SPF 30
Babo Botanicals Daily Sheer Tinted Moisturizer SPF 30

Krém má pouze minerální filtr složený z non-nano titanium dioxide a non-nano zinc oxide a poskytuje tak širokospektrou ochranu proti UVA i UVB záření. Dále obsahuje kyselinu hyaluronovou, extrakt z granátového jablka a zeleného čaje, aloe, včelí vosk, shea butter, oleje ze šípku, rakytníku a nesmí chybět ani argan.

Jeho konzistence je dost tekutá, oleje v něm necítíte a vstřebává se dokonale. Krycí schopnost má slabou, pro mně úplně akorát. Dostává svému názvu tónovací krém. Jeho finiš je polomatný. V některých recenzích jsem četla, že u několika lidí dělal mastnější povrch pleti, ale já jsem to rozhodně nepozorovala, a to ani tehdy, když jsem pod něj použila sérum a olej. Moje pleť je však velmi suchá, takže na jiných typech pleti se bude zřejmě chovat dost jinak. 

Babo Botanicals Daily Sheer Tinted Sunscreen SPF 30
Babo Botanicals Daily Sheer Tinted Moisturizer SPF 30

Za mě je to super tónované SPF na každodenní použití pro citlivky, bez jakékoliv vůně či esenciálních olejů, s minerálními filtry, lehký, netoxický, bez parabenů, ftalátů a nanočástic. V Čechách zatím bohužel dostupný není, ale objednávat můžete na oficiálních stránkách www.follain.comwww.babobotanicals.com, www.iherb.com

Výhody:

  • nekomplikované složení
  • nemastný, lehký, transparentní
  • velmi snadno se nanáší a roztírá
  • splňuje všechny parametry zdravého fyzikálního SPF krému
  • lehce a přirozeně tónuje a kryje
  • velmi přijatelná cena

Nevýhody:

  • uvítala bych praktičtější balení s pumpičkou, případně ve skle a jiný dávkovač. Stávající balení odpovídá nízké ceně produktu. Jiné balení například s pumpičkou by se myslím definitivně odrazilo na ceně.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno