Laurel Skin je značka poměrně silně zastoupená výtažky z bylin, květin, s obsahem herbálních extraktů a celých částí rostlin. S důrazem na sběr těch, jež jsou pěstované na ekologických farmách v severní Kalifornii, bez postřiků herbicidy a pesticidy. 

Zakladatelka si potrpí na olejové maceráty oplývajícími vibrantními barvami, energií a bohatou vůní. Celou filozofii složení produktů bych připodobnila ke značkám jako je Live Botanicals, Earthwise Beauty, Inlight. Tedy hodně výtažků, vůně a koncentrované, olejové konzistence.

Tyto energické, silné produkty nejsou vhodné pro všechny typy pokožky a ti, kdož trpí na jakýkoliv druh sensitivity či rosaceu nebo reaktivní pleť, měli smůlu. Produkty od Laurel Skin raději ani nezkoušeli a když nyní konečně nastal čas na kosmetický produkt i pro ně, tak mnozí zajásali.

Essential Lipids Delicate Barrier, který je klasickým olejem pro výživu pleti, ale zároveň může posloužit i jako neemulgující čistič, mne nalákal na příslib jemnosti k citlivé pleti. Čekala jsem, že otevřu jednoduchý, neutrální olej bez vůně. Nekomplikovaná klasika, která nemůže pleť iritovat. Laurel Skin ale překvapil, protože nenaformuloval pouze základní, simple olej.

Složení je komplexnější než byste čekali, ale je poskládano s citem. Zahrnuje 9 látek, kde základem je nemastný a pleti složením velmi blízký jojobový olej, moringový olej, dále olej z chia semínek, pupalky dvouleté, granátového jablka, ze semínek a plodů brusinek a malin. Celé složení doplňuje rozmarýnový extrakt a výluh z naložených květů měsíčku lékařského, který se v oleji maceruje 3 měsíce. Aby se do produktu doplnily další vlastnosti měsíčku, tak se olejový macerát doplňuje čistým, lisovaným koncentrátem z celé rostliny.

Laurel Skin - Essential Lipids Delicate Barrier
Laurel Skin – Essential Lipids Delicate Barrier

Essential Lipids Delicate Barrier je doporučený na pleť s oslabenou funkční bariérou, slabou a vyčerpanou. Podle slov zakladatelky značky je koncipovaný přímo na pleť s autoimunitními problémy. Tedy pro někoho, kdo potřebuje jen něžnou, citlivou péči bez čehokoliv, co vytasí aktivní zbraně, které už můžou být na organismus, smysly a nebo kůži samotnou, příliš. 

Ačkoliv byste možná od oleje pro reaktivní pleť čekali vůni úplně neznatelnou, neutrální, tak tento voní. Jemně a sladce, díky podílu oleje z maliníkových semínek. Vůně mu dodává pocit něžné péče, na kterou se budete těšit. Je pohlazením pro duši večer i ráno, kdy nechcete smysly přehltit vonným zážitkem, ale uvítáte jenom letmý dotek sladkého aroma.

Barva je lehce žluto-oranžová a pleť nijak netónuje. Nečekejte že vám pleť jakkoliv vzpruží barvou, jako to některé žlutavé olejíčky umí. Poměrně rychle až středně rychle se vsákne (moje pleť je sušší) a nezanechává pocit mastnoty. Není úplně vodnatě řídký a tekutý, jeho konzistence je lehčí a až lehce středně tekutá, takže pokud si rádi vychutnáváte tuto luxusnější texturu, nezklame vás.

Svým složením s obsahem polyfenolů, resveratrolu, karotenoidů a esenciálních mastných kyselin je Laurel Skin Essential Lipids Delicate Barrier vhodný i pro pleť postiženou zánětlivými změnami (ekzém, akné, periorální dermatitida, poškození od UV záření…).

Laurel Skin - Essential Lipids Delicate Barrier
Laurel Skin – Essential Lipids Delicate Barrier

Kdo hledáte olejíček pro podporu kožní bariéry, s lehkou vůní, ale bez esenciálních olejů, bez ořechů a bez oleje z růže, tak by mohl být pro vás. Koupíte například na Beauty heroes a v Evropě na www.sonaturalbeauty.com nebo www.beauty-heroes.com.

Výhody:

  • Jednoduchý, něžný olej pro jakkoliv oslabenou pleť (rosacea, ekzém, autoimunita, poškozená kožní bariéra…)
  • Pro pleť hojící se z krizových situací (špatné předchozí použití produktu, nežádoucí reakce, stavy po chemoterapii, spálení od sluníčka, chemický peeling…)
  • Vhodný v těhotenství i po porodu
  • Bez esenciálních olejů, bez ořechů, lepku a oleje z růže
  • Jemná, sladká vůně
  • Veganský 
  • Dobře kombinovatelný s ostatní péčí (mix do krémů, makeupu…)
  • 50 ml ve skleněné lahvičce
Předchozí článekHormony v ženském cyklu
Další článekCodex Beauty Bia Exfoliating Wash