I toto jaro se stal součástí menší objednávky z canadského Clementinefields online obchůdku produkt, který jsem si oblíbila už v minulém roce. Graydon Face Glow je nádherný přípravek 3v1. Lehký tónovaný krém, primer a rozjasňovač. Pro ty, kdo používají makeup, zastane funkci rozjasňujícího primeru. Pro ostatní, kdo potřebují jen lehké krytí  bude tónovanou vrstvičkou s jemným krytím a lehkým SPF, která dělá pleť odpočatou a zdravou. Potřebujete “no makeup” makeup look? Tak možná je Face Glow i pro vás.

Stal se součástí mojí jarní a letní makeup rutiny a vplul do mého repertoáru jako by nic. Je lehký tak, že je výborný na vrstvení a tehdy, když nechci nebo nepotřebuji použít klasický makeup. Textura je lehká, jakoby trochu našlehaná a po vytlačení z pumpičky drží tvar, rozhodně není tekutá a nestéká. S ničím se netluče, nežmolkuje. Na pleti ho necítím, ale viditelně mne dělá kůži zdravější a zářivější.

Graydon Face Glow obsahuje non-nano zinek a smithsonite, což je přírodní zinek carbonát. Smitsonite má lehoučké perleťové zabarvení, pro které si produkt zřejmě získal své příznivce. Poskytuje pleti totiž ten projasněný a odpočatý vzhled. Oba spolu s non-nano zinkem působí jako lehká ochrana proti UV záření. Zde je nutno podotknout, že Face Glow nemá stanovený UV faktor, takže byste na něj neměli spoléhat jako na jedinnou ochranu proti slunečním paprskům, ale vždy použít další přípravek s fyzikálním, minerálním UV faktorem. 

Graydon Face Glow

Graydon Face Glow obsahuje antioxidanty ve formě pečujících olejů, smíchaných s mica narůžověle-zlatavé barvy. Dále je ve složení extrakt z matcha tea a spirulina, které pomáhají minimalizovat spolu s rozjasňujícími částečkami tmavé kruhy pod očima. Příjemný olej z malinových semínek a dýňových semínek bohaté na zinek a další cenné oleje jako buriti a rakytník. Některým z vás nedělá dobře aloe vera, tak na to pozor, jelikož je jednou z ingrediencí. Pro většinu je to však hojivá a hydratující složka. Najdeme v něm i extrakt z kávy, ananasu a jasmínu. 

Protože je produkt jemně tónovaný, určite se budete ptát na barvu. Odstín je jemný, není teplý ani studený a řekla bych, že se přizpůsobí každé pleti. Na kůži zanechává matný finiš a nenásilný dojem rozjasnění. Takže super na dny, kdy pleť potřebuje vzpruhu, jas a zdravou barvu. Mně pomůže vždy, když je pleť unavená a nevypadá sama o sobě zrovna nejlíp. To, že má produkt v sobě lehké SPF ho dělá ještě zajímavějším. V něm je ta ochrana jen lehká, ale lepší něco než nic.

Graydon Face Glow

Co se týká vůně, tak v Graydon Face Glow ucítíte jemný náznak sladké vanilky a skořice. Všechny extrakty včetně těch vonných jsou z přírodních, většinou bio zdrojů. Značka Graydon nepoužívá nikdy ftaláty, sulfáty, umělý/syntetický parfém, SLS ani jiné rizikové či toxické ingredience. Jejich produkty jsou tedy čisté a bezpečné a vůně je přírodního charakteru. Kdyby to byl produkt úplně bezvonný, tak ho miluji ještě více, ale zatím můžu říct, že mi jeho kompozice neobtěžuje a vůni snáším tak nějak ok. Jen to není na každý den. Když se necítím dobře, mám bolest hlavy, podrážděnou pleť nebo prostě nechci zatěžovat svůj organismus dalším vjemem, tak preferuji produkty úplně vůně. A nějak mám vysledováno, že zrovna třeba při bolesti hlavy mne kompozice v tomto produktu nevoní a instinktivně po něm nesahám.

Oceňuji, že produkt je v lahvičce s airless pumpičkou. Zajišťuje tím praktickou aplikaci a velmi dobře můžete regulovat i množství, které chcete použít. Některé pumpičky vám to nedovolí, této se to netýká. Nadávkovat si můžete víc a nebo míň. 

Za mne je to nyní zatím produkt, který ve své kosmetické výbavě potřebuji a chci mít. Dělá zkrátka mojí pleť pěknou i tehdy, když sama o sobě zrovna není. 

Koupit produkty značky Graydon můžete na www.graydonskincare.com,  www.thedetoxmarket.cawww.shop.beauty-heroes.com

Výhody:

  • Luxusní, pečující a bezpečný, tónovaný přípravek 3v1
  • Krém & primer & rozjasňovač
  • Určený pro všechny typy pleti
  • Lehké, minerální SPF
  • Přizpůsobí se tónu pleti
  • pH level 5.5-6.5
  • Cruelty free, bez syntetické vůně, ftalátů, SLS, parabenů a dalších rizikových složek
  • Balení je v lahvičce s airless pumpičkou, nikam nesaháte prsty

Nevýhody:

  • Balení bych uvítala ve skle
  • Produkt má vůni z přírodních složek. Pokud preferujete přípravky 100% bez vůně, možná nebude pro vás. Vyzkoušejte nejdřív ve vzorku, firma je poskytuje.
Předchozí článekVitamín D a jeho účinky nejen na pleť
Další článekPéče o pleť v době nemoci