Nano částicovým SPF produktům a těm s chemickým UV filtrem dávno odzvonilo. Tedy alespoň v tom našem, přírodním, zdravém světě bezpečné a rozmanité naturální kosmetiky. Když ale dojde na výběr denního pleťového krému s dostatečnou SPF ochranou, je to často hledání jehly v kupce sena. S tělovými mléky a krémy je to o něco jednodušší, tam nám (nebo tedy teď mluvím hlavně sama za sebe) nevadí ani mastnější textura. Docela ji vítám a nepřekáží mi ani bílý nános. Dodává mne pocit, že kůži skutečně chráním a když na dovolené a na pláži nosím bílé oblečení, vlastně mne to neobtěžuje. Začala jsem si podle toho už kupovat i plavky – žádné černé, ale pěkně světlé, kde je mi zinkový nános na okrajích plavek skutečně jedno. U produktů na obličej s SPF ale chci, aby nebyly extrémně mastné, nezanechávaly bílý povlak a byly kompatibilní s ostatní péčí.

Josh Rosebrook Nutrient Day Cream Tinted Broad Spektrum 30. Existuje i verze netónovaná. Zde popisuji verzi zabarvenou. Je to extra lehoučký denní tónovací krém, který vám nahradí makeup. Ano, připouštím, že jen tehdy, pokud máte pleť pouze s drobnými neduhy. Jestli holdujete makeupům s vysokým krytím, tak sám o sobě stačit nebude. Jeho krycí schopnost je dost nepatrná. V tom případě ho ale můžete použít jako primer. A tehdy máte vrstvičku přípravy na makeup rovnou i s SPF.

Konzistence je příjemně jemná a hladká, spíše tekutější, ale neutíká po ruce. Úžasně se roztírá, pleť lehce prozáří a lehce sjednodnocuje. Barva je tak univerzální, že existuje v jednom odstínu a podle mne se přizpůsobí úplně všem pletím. Majitelky extrémně tmavé pleti by možná měly tendenci sáhnout po jiném a tmavším, ale vrstva je tak průhledná (díky mikronizovanému oxidu zinku), že si troufám říct, že by byl vhodný i pro ně a jako primer definitivně.

Zamilovala jsem si ho proto, že splňuje všechny nároky, které chci pro produkt používaný celoročně. Je velmi hydratující, není mastný, ale rozhodně máte pocit, že na obličeji něčeho slabou vrstvičku máte. Finiš nečekejte ultra matný ani popelavý, takže někdo s mastnější pletí by možná sáhl po pudru. Mne ten jemný, opravdu velmi nenápadný lesk velmi vyhovuje. Nezanechavá žádný bílý povlak, je velmi lehce krycí, pečující a nádherně voňavý… Mám pokračovat? Obsahuje mikronizovaný zinek (pozor, neplést s nano-zinkem, což se tohoto netýká), který zaručuje dokonalé rozetření. Bílá vrstvička se nekoná. Překvapil mne snad všemi vyjmenovanými vlastnostmi, oblíbila jsem si ho ihned po prvním použití a nespálila jsem se s ním ani na Hawaii. K tomu musím dodat, že na přímém sluníčku se neopaluji. Pokud chcete na dovolené na pláži pobývat na přímém slunci dlouhou dobu, tak bych nespoléhala pouze na něj, ale přidala bych heavy duty SPF. Klidně bílé jako křída:).

Nutrient Day Cream Tinted Broad Spektrum 30 můžete tedy použít jako primer pod makeup, mně však bohatě stačí jedna jeho vrstva a ani k ochraně ani ke korekci pleti už nemusím používat nic jiného. Samozřejmě vyjma péče, kterou nanáším pod něj. Zde je nutné říct, že u všech tónovaných produktů s SPF máme tendenci při nanášení aplikovat nedostatečné množství produktu. Na to pamatujte tehdy, pokud již žádné další SPF nepoužijete a nanášejte tedy v dostatečné vrstvičce.

Obsahuje hodně fytonutrientů, antioxidantů, herbálních extraktů. Což je účinný a příjemný mix látek přesně takový, jak ho umí Josh Rosebrook. Na stranu druhou, ti, kdož trpí na rosaceu, velmi citlivou pleť nebo mají sklon k ezémům, mohou mít teoreticky problém, takže opatrně. Produkt je ale unikátní v tom, že obsahuje Bladderwrack seaweed. Druh mořské řasy se zklidňujícími účinky na pokožku. Ta obsahuje vitamíny skupiny B, kalcium, jód, železo, magnesium, sodík, sulfur, draslík. Koktejl látek z přírodních mořských zdrojů, který působí na pleť antibakteriálně a protizánětlivě. Jednou jsem po použití tohoto SPF měla lehké začervenání pleti obličeje, ale nevím, zda vyvolávajícím faktorem bylo přímo něco v právě tomto přípravku. Nikdy předtím ani potom se mi to už při jeho užívání nestalo. Přikláním se k tomu, že byla pleť kompromitována něčím jiným (dietní chyba, hormonální změny, nevyspání), což se mne stává často a nějaká látka v produktu mi zrovna v tu dobu nesedla. Flakonek jsem dál normálně dopoužívala, už bez dalších následných reakcí a byla jsem maximálně spokojená. To, že mám již třetí balení, mluví za vše. Denní tónovací krém Josh Rosebrook už je stálice, kterou pro jednoduchost používání a krásný efekt kupuji opakovaně.

Nutrient Day Cream Tinted Broad Spektrum 30 koupíte v www.gravitas.cz, www.joshrosebrook.com, www.thedetoxmarket.ca, v Evropě i na www.naturisimo.com

Výhody:

 • Ultralehký, ultrajemný a hladký
 • Výborně se roztírá
 • Nezanechává bílý film
 • Zdravý, bezpečný, nerizikový SPF produkt bez nanočástic
 • Vhodný v těhotenství (tehdy bych ale přidala další, silnější SPF jako prevenci hyperpigmentací).
 • Pleť prozáří a dostatečně ochrání pokud se nesmažíte na slunci
 • Nenásilná, jemná bylinková vůně
 • U starší pleti díky své konzistenci nezalézá do vrásek
 • Můžete ho použít jako primer a až poté nanést makeup
 • Slouží jako produkt 3 v 1. Regenerační krém, krém s UV faktorem a lehký makeup
 • Flakonek je skleněný, tudíž se žádné nežádoucí látky nedostávají do samotného produktu, jako je tomu například u plastů.

Nevýhody:

 • Neprůhledně bílý skleněný flakonek (ten staršího typu) vám nedovolí rozeznat, kolik produktu v lahvičce zbývá. Lze však otevřít a tím získáte ponětí, za jak dlouho asi budete muset pořizovat další. Dostat však z dózičky ven přípravek úplně všechen není zcela možné. Nyní již v novém, praktičtějším balení.
Předchozí článekRMS Beauty Luminizer – Champagne Rosé
Další článekVěděli jste, že parfém je jeden název pro stovky ingrediencí?