Chemickým UV filtrům dávno odzvonilo. Nano částicovým zinkovým produktům s SPF též. Tedy alespoň v tom našem, přírodním, zdravém světě bezpečné a krásné naturální kosmetiky. Když ale dojde na výběr denního pleťového krému s dostatečnou SPF ochranou, je to často hledání jehly v kupce sena. S tělovými mléky a krémy je to o něco jednodušší, tam nám (nebo tedy teď mluvím hlavně sama za sebe) nevadí ani mastnota, kterou jednoznačně vítám, ani bílý nános. Ten mi dodává pocit, že kůži skutečně chráním a když na dovolené a na pláži nosím bílé oblečení, je mi to vlastně úplně fuk. Začala jsem si podle toho už kupovat i plavky – žádné černé, ale pěkně světlé, kde je mi zinkový nános na okrajích plavek skutečně jedno.

U produktů na obličej s SPF ale chci, aby nebyly extrémně mastné, nezanechávaly bílý povlak a byly kompatibilní s makeupem. Představím vám jeden z těch, na které nedám dopustit. Oblíbila si ho i maje mamka, která jinak tónovací krémy ani makeupy nepoužívá. Existuje ve verzi bílé a i tinted. A zde vám dám jeden tip – pokud vlastníte SPF, které vytváří po nanesení bílý nános, tak nic není ztraceno. Existují dva výborné, pečující produkty, kterých stačí dát kapičku do SPF a problém je vyřešen. Kromě toho mají multifunkční využití i jako krásná líčidla. Moje kosmetická taštička se bez nich už neobejde a vy si o nich můžete přečíst zde a zde. Teď už ale k produktu, který jsem si tolik oblíbila.

Josh Rosebrook Nutrient Day Cream Tinted Broad Spektrum 30 je extra lehoučký denní tónovací krém, který vám nahradí makeup. Ano, připouštím, že jen tehdy, pokud máte pleť pouze s drobnými neduhy. Jestli holdujete makeupům s vysokým krytím, tak sám o sobě stačit nebude. Jeho krycí schopnost je dost nepatrná. V tom případě ho ale můžete použít jako primer. A tehdy máte vrstvičku přípravy na makeup rovnou i s SPF.

Konzistence je příjemně jemná a hladká, spíše tekutější, ale neutíká po ruce. Úžasně se roztírá a pleť lehce prozáří a sjednodnocuje barvu. Barva i odstín jsou tak univerzální, že existuje v jednom odstínu a podle mne se přizpůsobí úplně všem barevným typům pleti. Majitelky extrémně tmavé pleti by možná měli tendenci sáhnout po jiném a tmavším, ale barvička je tak průhledná, že si troufám říct, že by byl vhodný i pro ně a jako primer definitivně. Když poté nanesete další vrstvu, tak barva bude ideální.

Já si ho zamilovala proto, že splňuje všechny nároky, které chci pro produkt používaný nejvíce v létě. Je velmi hydratující a rozhodně máte pocit, že na obličeji je slabá vrstvička něčeho. Není mastný, ale finiš nečekejte matný ani popelavý, takže někdo by možná sáhl po pudru. Mne ten jemný, nenápadný lesk velmi vyhovuje. Nezanechavá žádný bílý povlak, je velmi lehce krycí, je pečující a přírodní a nádherně voňavý… Mám pokračovat? Mě velmi překvapil snad všemi vyjmenovanými vlastnostmi, oblíbila jsem si ho ihned po prvním použití a nespálila jsem se s ním ani na Hawaii. K tomu musím dodat, že na přímém sluníčku se neopaluji, to by mne asi zabilo. Nedělá mi to dobře. Pokud chcete na dovolené na pláži pobývat na přímém slunci dlouhou dobu, tak bych nespoléhala pouze na něj, ale přidala bych heavy duty SPF. Klidně bílé jako křída:).

Nutrient Day Cream Tinted Broad Spektrum 30 můžete klidně jak jsem řekla, použít jako primer pod makeup, mě však bohatě stačí jedna jeho vrstva a ani k ochraně ani ke korekci pleti už nemusím používat nic jiného. Samozřejmě vyjma péče, kterou nanáším pod něj. Zde je nutné říct, že u všech tónovaných produktů s SPF máme tendenci při nanášení aplikovat nedostatečné množství produktu. Na to pamatujte tehdy, pokud již žádné další SPF nepoužijete a nanášejte tedy v dostatečné vrstvě.

Na dovolené jsem jako základ používala sérum s kyselinou hyaluronovou, poté ihned marulový olej, někdy i Juice Beauty Iluminating Primer a následně Nutrient Day Cream Tinted Broad Spektrum 30. Všechno dohromady bylo maximálně hydratující, pečující a obličej dostal lehoučký nádech hnědého opálení.

Koupíte na www.joshrosebrook.com, www.thedetoxmarket.ca, v Evropě na www.naturisimo.com

Výhody:

 • Ultralehký, ultrajemný a hladký
 • Výborně se roztírá
 • Nezanechává bílý film
 • Zdravý, bezpečný, nerizikový SPF produkt bez nanočástic
 • Vhodný v těhotenství (tehdy bych ale přidala další, silnější SPF).
 • Pleť prozáří a dostatečně ochrání pokud se nesmažíte na slunci
 • Nenásilná, jemná bylinková vůně
 • U starší pleti díky své konzistenci nezalézá do vrásek
 • Můžete ho použít jako primer a až poté nanést makeup
 • Slouží jako produkt 3 v 1. Regenerační krém, krém s UV faktorem a lehký makeup
 • Flakonek je skleněný, tudíž se žádné nežádoucí látky nedostávají do samotného produktu, jako je tomu například u plastů.

Nevýhody:

 • Neprůhledně bílý skleněný flakonek vám nedovolí rozeznat, kolik produktu v lahvičce zbývá. Lze však otevřít a tím získáte ponětí, za jak dlouho asi budete muset pořizovat další. Dostat však z dózičky ven přípravek úplně všechen není zcela možné.
 • Obsahuje hodně herbálních extraktů a ti, kdož trpí na ultra mega citlivou pleť, mohou mít teoreticky problém. Já sama bych uvítala méně aktivek a méně výtažků zrovna v přípravku s SPF, ale toto je prostě Josh Rosebrook:). Jednou jsem při jeho používání vyrážku dostala, ale nevím, zda culpritem byl právě tento produkt. Nikdy předtím ani potom se mi to při jeho užívání nestalo. Těžko říct, ale příkláním se k tomu, že byla pleť kompromitována něčím jiným (dietní chyba, hormonální změny, nevyspání), protože to se mne stává často. Flakonek jsem normálně dopoužívala už bez dalších následných reakcí a byla jsem maximálně spokojená.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno