Značku RMS jistě není třeba nikomu představovat. Byla jednou z prvních, kterou jsem začala kupovat z řad přírodních líčidel. Její zakladatelkou je Rose – Marie Swift, která je zároveň makeup artist. Po desítkách let strávených v šatnách a ateliérech, kde líčila modelky a měla příležitost poznat jak která řada líčidel funguje a co všechno může na některých typech pleti způsobit, se rozhodla pro vlastní vývoj své dekorativní řady. V té době už také sama začala mít nespecifické zdravotní problémy, v jejím organismu testy prokázaly vysoké hladiny rtuti a dalších těžkých kovů. Chtěla mít k dispozici přípravky čisté, organické, z co nejvíce čerstvých a raw ingrediencí. Bez přidávání syntetických látek, konzervantů, škodlivých chemikálií a geneticky upravovaných surovin, které by s čistým svědomím mohla nanášet ve vrstvách na kůži svou i svých klientek a měla by z toho dobrý pocit. 

Prvními produkty v její řadě líčidel byly maličké skleněné kelímky s tuhým makeupem “Un”cover-up a nyní již světově proslulý Luminizer. Byly to průkopníci v mém vlastním objevování světa naturální kosmetiky, Luminizer je moje láska. Při práci v nemocnici v často nelehkých podmínkách studeného severu mi zpříjemňovaly život a každý balíček ve schránce mi dělal po službách  radost. 

Ale teď už konkrétněji k uvedenému Champagne Rosé Luminizer. Je to mladší bratříček klasického stříbrného rozjasňovače, kterým Rose – Marie Swift započala éru rozjasňovačů, která trvá dodnes a netýká se jen světa přírodních líčidel. Prodává se v klasickém maličkém skleněném kelímku. Velikost všech produktů RMS Beauty zůstala stejná, je to pořád 5ml, což je velmi malé množství. Nutno ale podotknout, že vypotřebovat “Un”Cover Up mi trvalo dlouhou dobu a spotřebovat jakýkoliv Luminizer z jejich řady je skoro až nemožné. Není to tím, že by byl tak výrazný, ale potřebujete ho prostě opravdu málo.

Champagne Rosé Luminizer nanášejte na lícní kosti, pod nos a na hřbet nosu. Uplatní se velmi dobře pro rozjasněný pohled i do vnitřních koutků očí. Barva tohoto je světloulince béžová s lehkým narůžovělým odleskem. Připomíná mi klasické perleťové béžové laky na nehty s růžovým podtónem. Viditelnost po nanesení bude dána vaší barvou pleti, ale rozhodně nečekejte velké třpytky ani glitry, to se u RMS nenosí. Dodá vám jemný lesk a kůži nádherný, zdravý lesk. Ideální na dny, kdy se nevyspíte, jste unavené a váš obličej potřebuje vzpruhu. Základ je jako u ostatních RMS Beauty produktů olejový, ale výsledný efekt není mastný, ani lepivý. Oceňuji i to, že vůbec nevoní, má jen svoji přirozenou vůni danou díky naturálním ingrediencím. Nanáším ho prsty, jako všechny RMS Beauty produkty.

Používám ho v létě i v zimě a nemůžu s jistotou říct, který z těch dvou používám raději. Klasický stříbrný Luminizer i tento Champagne Rosé mám ráda a cestují se mnou všude v kosmetických taštičkách. A z kelímku skoro neubývají. Jejich složení je dost základní, žádné zbytečnosti, jen účelové, kůži hýčkající látky. Přesto, že obsahují kokosový olej – jako skoro všechny krémové RMS Beauty produkty, tak mi nikdy nezpůsobily ucpání pórů či jakékoliv osypání. Za mně jsou jedničkou mezi rozjasňovači. Dostanete je koupit na www.niche-beauty.com, www.rmsbeauty.com, www.naturisimo.com

Výhody:

  • Výborné složení se základními přírodními látkami
  • Vytváří velmi přirozený, zdravý efekt pokožky
  • Jednoduché nanášení
  • Žádná vůně

Nevýhody:

  • Někomu může vadit nanášení a sahání do kelímku prsty. (Pokud však máte ruce čisté a hlavně suché, neměl by to být problém).
  • Kelímky jsou u RMS stejné u několika produktů a popis je uvedený na zadní straně. Máte – li tak produkty vystavené na stole, poličce či v koupelně, tak nemáte ponětí, který je který. Musíte je zvednout, obrátit a buď podle popisu či vzhledu samotného produktu, který prosvítá přes sklo, jej rozpoznáte.
Předchozí článekVrstvení přípravků – tajemství korejské krásy
Další článekJosh Rosebrook – Nutrient Day Cream Tinted Broad Spektrum 30