Babo Botanicals je americká značka s SPF pro děti i dospělé. A také s mnoha dalšími přípravky hlavně pro citlivou pokožku. Zakladatelkou je máma čtyř dětí, která hledala alternativy konvenčních opalovacích produktů. Nechtěla chemické UV filtry, vůně, esenciální oleje, ale základní, pečující a přírodní složení. To vše se jí podařilo navrhnout, vyvinout a dodat na trh. Z její značky mám nejraději tónované SPF, na které je recenze zde.

Opalovací sticks, které se nanáší podobným způsobem jako deodorant, jsem nikdy nekupovala a přišla jim na chuť až nyní. Výborně se hodí do kabelky, do auta, neroztékají se a hlavně – aplikace s nimi je neskutečně jednoduchá. 

Babo Botanicals Tinted Face Mineral Sunscreen Stick SPF 50 je něco, co jsem měla mít už dávno. Tónovaný stick s vysokou UV ochranou. Když procházíte jeho složky, nemůže se vám nelíbit… aktivní ingredience je oxid zinečnatý, tedy minerální UV filtr, který americká FDA prohlásila spolu s titanium dioxide za zatím jediné dva bezpečné UV filtry oproti chemickým. V současné době dochází v USA na základě podezření v mnoha studiím ke sporům a debatám o bezpečnosti chemických UV filtrů a jejich případné toxicitě. Z oběhu staženy nebyly, zakázány byly zatím jen některé druhy chemických UV filtrů a další možná na tento zákaz čekají. To nám ukáže až čas. Chemické UV filtry se stále používají, ale dokud se neprokáží jako 100% bezpečné, tak doporučení na ochranu kůže směřuje od FDA vyloženě a pouze k filtrům minerálním.

Babo Botanicals Tinted Face Mineral Sunscreen Stick SPF 50

Teď však zpět k Babo Botanicals Tinted Face Mineral Sunscreen Stick SPF 50 a jeho dalším složkám. Najdete zde bambucké a kakaové máslo, extrakt z kávovníku, měsíčku, rakytníku, heřmánku, růže a kořene kudzu. Tamanu olej, jojobový, slunečnicový, rýžový a avokádový olej. Tedy složky, které kůži zároveň vyživují a reparují. Pokud toto dělá SPF ochranný produkt již při vystavování se slunečním paprskům, má u mne jedničku s hvězdičkou. 

Jednoduchost aplikace Babo Botanicals Tinted Face Mineral Sunscreen Stick SPF 50 zajištuje konzistence, která po kůži příjemně klouže. Nic se nedrobí, ale ani neroztéká. Prostě přiložíte a kůži krásně klouzavými pohyby produktem v tuhé konzistenci namažete. Tím, že nemusíte nic vytlačovat z tuby do rukou a rukama opět roztírat, se aplikace stává i velmi hygienickou. Babo Botanicals Tinted Face Mineral Sunscreen Stick SPF 50 udělá na kůži slabě viditelnou vrstvičku, která se jemně leskne. Není přespříliš mastná ani nedělá to, že by na kůži nepříjemně seděla. Je fajn na obličej, ruce i zbytek těla. Používáním na celé tělo by se stick spotřeboval brzy, je ho přeci jen 17gramů, tak by to byla i škoda, ale na obličej, krk a ruce na léto bohatě vystačí. Aspoň si to myslím podle toho, jak mne ubývá. 

Babo Botanicals Tinted Face Mineral Sunscreen Stick SPF 50

Babo Botanicals Tinted Face Mineral Sunscreen Stick SPF 50 je tónovaný, takže vás nečeká bílá vrstva nikde na kůži ani na oblečení. Barva není ani tmavá, ani světlá, je spíš průsvitná, takže i hodně opálené typy pleti by neměly mít problém.

Co se vůně týká, neucítíte nic kromě přirozené vůně naturálních olejů a másel. Nic přidaného a žádné esenciální oleje či voňavé herbální extrakty, které by měly potenciál kůži dráždit.

Celkově bych mu dala 10 bodů z 10. Jednoduché a praktické, krásné složení a oceňuji to, že je tónovaný.

Babo Botanicals Tinted Face Mineral Sunscreen Stick SPF 50 dostanete koupit na oficiálních stránkách https://www.babobotanicals.com nebo na www.iherb.com

Výhody:

  • Praktické, jednoduché balení a nanášení
  • Vejde se všude
  • Při aplikaci kdekoliv na tělo nemusíte roztírat rukama
  • Bezpečný, UV minerální filtr SPF 50
  • Lehký a voděodolný
  • Bez parfému a vůně
  • Vhodný pro děti i dospělé

Nevýhody: 

  • žádné mne nenapadají

Předchozí článekKrém na citlivou pleť – Graydon Face Stuff
Další článekVlasová maska Innersense – Hydrating Hair Masque