Měla jsem nejdříve tu čest se vzorky. To je vždy lepší, že. Kdo by neměl rád vzorečky. V balíčku z jiné objednávky jsem jich měla pět. Slušných 25 ml na obličej a kolem očí, takže citlivá pleť už mohla mluvit o tom, zda krém půjde do další objednávky či ne. A šel.

Graydon Skin Stuff je určen na intolerantní pleť se sklonem k začervenání, pálení a reakcím na komplikované pleťové přípravky. Formulovaný je bez jakýchkoliv esenciálních olejů, bez vůně a doporučovaný je i na péči o kůži kolem očí. Tady jsem okamžitě zajásala. Moje reaktivní, suchá pleť je ideálním kandidátem pro přípravky tohoto typu. A i z nich si musím vybírat. 

Graydon – Skin Stuff

Tento produkt je tedy bez jakýchkoliv potenciálně rizikových a iritujících látek. Obsahuje botanické ceramidy, které zlepšují funkci ochranné kožní bariéry, zklidňují inflammation, tedy nebakteriální zánět a redukují drobné linky. Krém neobsahuje vodu, ani glycerin, ani aloe vera. Nemyslete ale na hutnou texturu podobnou balzámovému přípravku bez vody. Takový totiž není. Zatím je jediný, u kterého jsem viděla vodní výtažek z canadského javorového sirupu, který nahrazuje samotnou vodu. Tato složka je plná výživných látek, minerálů a antioxidantů zvaných polyfenoly. Ty možná znáte z olivového oleje. Je super zdravé je příjímat vnitřně, ale i na kůži. Vodní výtažek z javorového sirupu má velmi malou molekulu, která dovoluje snadnou penetraci do kůže a tím ji vyživuje amino peptidy, calciem a uvedenými polyfenoly. Krém dále obsahuje směs z olejů z šípků, granátového jablka, pupalky, černého rybízu, vitamíny A, B, C a E. Takže zdá se, že se pleť po něm nejen uklidní, ale i nakrmí.

Graydon Skin Stuff má jemnou a hladkou konzistenci. Je dostatečně lehký (ale ne úplně tekutý), na výborné nanášení a roztírání, ale pořád máte fajn pocit, že si na kůži něco dáváte a pečujete o ni. Řekla bych, že i přes jeho lehkost jsou v něm oleje maličko cítit a po pleti nádherně klouže. Finiš na kůži však neočekávejte mastný, ačkoliv není oil-free. Vstřebá se velmi brzy, což já sama ne vždy oceneňuji, ale kůže je po něm hydratovaná a vyživená, takže mne to vyhovovalo. Znáte ten pocit, kdy je krém vaší kůži nestačí a připadáte si, že jste se skoro ničím nenamazali? Tak tento to nedělá a to mám já osobně velmi ráda. Pleť je po něm vláčná a viditelně ošetřená, přesto, že je tak lehký. Je super teď na léto.

Graydon - Skin Stuff
Graydon – Skin Stuff

Jako po každém krému, tak i po tomto nanáším dále pleťový olej, abych hydrataci v kůži uzamknula. Někdy ho i s olejem smíchám v dlani a nanáším potom. Velkým, ba přímo obrovským plus je to, že vůbec nevoní. Pokud máte extra sensitivní čich, tak možná ucítíte jemnou, přirozenou vůni olejů, ale nic víc. Nic přidaného, nic extra voňavého, nic dráždivého. Značka Graydon má ve své nabíce i pleťový olej. Měla jsem ho ve vzorečku a nevyhovoval mi. Nějak už jsem zkrátka zvyklá na to, že mnou oblíbený squalan, marula, baobab a almond voní jen svoji přirozenou olejovou vůní a to mám mnohem raději. Také jsem vyzkoušela jejich Berry Rich Cream a to vám musím napsat do samostatné recenze, protože ten mne vůbec nevyhovoval.

Skin Stuff mne velmi překvapil a jsem ráda, že jsem ho objevila. V záplavě kosmetiky, i té luxusní, nutričně densní, ekologické a přírodní, je nalezení opravdu čistého, nevoňavého, neutrálního krému stále jakási vyjímečnost. Ne že by neexistovaly. Ale není jich tolik jako těch ostatních.

Pokud je tedy vaše pleť reaktivní a problémová po stránce citlivosti a hledáte nekonfliktní, zklidňující, ale přesto výživný krém, tak zpozorněte. Možná je Graydon Skin Stuff ten, který vám doslova zachrání kůži. 

Koupit můžete na www.graydonskincare.comwww.thedetoxmarket.cawww.shop.beauty-heroes.com

Výhody:

  • Formulovaný specificky na citlivou, intolerantní, reaktivní pleť
  • 100% bez vůně a esenciálních olejů
  • pH 4.5-5.5 podporující ochranný kožní film
  • Určený i k péči o oční okolí
  • Výborný v době těhotenství či po porodu, kdy nechcete mít v kosmetické sbírce krémů žádné vůně
  • Veganský
  • Balení je v ochranné atmosféře s pumpičkou, což zvyšuje životnost produktu
  • Cena je krapet vyšší, ale stále přijatelná 

Nevýhody:

  • Napadá mne jen to, že by mohl být ve skleněné lahvičce. Sklo je inertní, nevypouští do produktu BPA a je recyklovatelné. Další přednost by byla viditelná hladina produktu v lahvičce, kdy je zřejmé, kolik produktu ještě zbývá. Ve stávající neprůhledné lahvičce nevidíte nic.
Předchozí článekIVF proces a jeho dopad na kvalitu pleti
Další článekBabo Botanicals Tinted Face Mineral Sunscreen Stick SPF 50

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno