Luxusní, výživná ale zároveň lehká, vlasy ozdravující a snadno použitelná. Tak by se dala nazvat vlasová řada Innersense. Jejich produkty jsem vyzkoušela v rámci balíčku od The Detox Market a od té doby si je kupuji opakovaně. 

Dřív jsem si myslela, že drahá vlasovka je zbytečnost. Jenže tak před 10 a více lety byly moje vlasy kvalitnější, hustější a silnější. Postupem věku, kdy vlasy slábnou, krepatí a žijí si svým životem, který se mi ne vždy líbí, jsem přišla na to, že vyšší investice znamená vlasy lépe tvarovatelné, lesklé a pokožka hlavy je spokojenější. Takže peněženka sice utrpí, protože jak Rahua, John Master Organic, tak Innersense nestojí tolik co šampon z drogerky /kam já už stejně skoro vůbec nechodím/, ale já jsem šťastná. U Innersense mám ráda i jejich menší balení, které jsou výhodné na cesty. Tak jsem vlastně poprvé vyzkoušela jejich trio, které je bezva na testování. Jeho součástí je šampon, kondicionér a bezoplachová péče.

Innersense je vlasová kosmetika čistá, formulovaná bez ftalátů, syntetické vůně, silikonů, parabenů, petrochemikálií, PEGů, umělých barviv, glutenu a GMO. Nic z toho v Innersense nenajdete. 

Její příběh je hodně podobný těm ostatním. Zakladatelům značky se narodila dcerka se vzácným onemocněním. Chtěli ji ušetřit co nejvíce zátěže a toxinů z okolního prostředí. Jako první k zamyšlení se nabídlo to, co mohli ovlivnit vzhledem k používaným přípravkům očisty vlasů a produktů na tělo. Rozhodli se vytvořit zdravou, nerizikovou, green vlasovou řadu s výživnými látkami.

Hydrating Hair Masque patří do skupiny speciálních vlasových ošetření pro vlasy suché, poškozené a hrubé. Všechny, kdo podstupujeme melírování vlasu o tom víme své. Moje vlasy tedy definitivně takovéto výrobky vítají všemi deseti, protože potřebují výživu. 

Innersense Hydrating Hair Masque
Innersense Hydrating Hair Masque

Tato vlasová maska je bohatá na monoi olej, výtažek ze lněného semínka a quinoy, extrakt z cukrové třtiny, rýže a šalvějových listů, shea butter, tamanu a kokosový olej. Dále obsahuje výživné proteiny jako glycine, arginine, valine a také pampeliškový extrakt. 

Hydrating Hair Masque je bílý krém s hustou, těžší konzistencí. Takovou tou pravou, densní, jak to u masek má být. Nanáší se na vlasové vlákno po umytí od středu vlasových délek po konečky. Působit můžete nechat jenom 5-10 minut pokud spěcháte, ale jinak v turbanu nebo zábalu nechte mnohem déle, ať výživné látky mají možnost vlas nakrmit a uhladit. Rozdíl v časovém působení definitivně vidím, ale i po těch krátkých 5 minutách jsou vlasy lesklé, nepoletavé a krásně se rozčesávají. Ideální pro ty, jimž vlasové vlákno krepatí. Maska mne nikdy vlasy nezatěžovala, ale zde nutno podotknout, že ji používám ne po každém umytí, ale tak 1x za dva týdny. Tato frekvence je pro mne zdá se ideální. 

Ve složení najdete co se vůně týká, esenciální oleje z levandule, citrusů, šalvěje a vanilky. Nečekejte žádnou ostrou vůni, maska má jen nádech těchto esencí a mne osobně nijak nepřekáží. Voní jenom při použití a z vlasů ji po uschnutí již necítím. 

Innersense Hydrating Hair Masque
Innersense Hydrating Hair Masque a cestovní balení ostatních Innersence produktů

Za mne je tento produkt super na suché a špatně rozčesatelné vlasy a při pravidelném použití vidím jasné regenerační účinky. Používám ji ráda a často se mnou i cestuje i teď v létě, protože je v lehké, plastové tubě, která je praktická na používání. 

Innersense produkty, mezi které patří i krémy pro texturu vlasů, objemová pěna, bezoplachové kondicionéry, skvělý suchý šampon a další, koupíte v českém obchůdku https://www.lotosbeauty.cz. Majitelka Martina je kadeřnice a vizážistka, odborník na čistou, zdravou kosmetiku a sama značku používá. Umí výborně poradit, který produkt z řady se hodí pro vaše vlasy, když vy sami si rady nevíte. 

Výhody:

  • Velmi regenerační pro žíznivé, poškozené vlasy
  • Nutriční složení s revitalizačními složkami
  • Neobsahuje silikony, umělou vůni, ftaláty, parabeny ani petrochemikálie
  • Uživatelsky jednoduchá maska, vhodná na použití doma i na cestách
  • Nezatěžuje jemné vlasy

Nevýhody:

  • Vůně je mně osobně příjemná, nenásilná a z vlasu není po uschnutí cítit, ale i tak vonná kompozice nemusí sednout každému. Doporučuji vyzkoušet ze vzorečku, kterých má Innersense spousty.

Předchozí článekBabo Botanicals Tinted Face Mineral Sunscreen Stick SPF 50
Další článekPolyfenoly pro krásu a zdraví (nejen) pleti