To, že s bronzerem naneseným s citem vypadá snad každá žena o mnoho lépe, jsem pochopila až tehdy, když jsem ho začala používat až s postupem věku, alespoň občas a rozdíl jsem viděla na fotkách. Abych pravdu řekla, tak to vidíte ihned i v zrcadle. Ale pokud spěcháte do práce, konturovat tvář a nebo nanášet bronzer na 12 hodin strávených pod zářivkami a rouškou se mi pokaždé nechce. A také je tu jedna věc. Narážela jsem dříve povětšinou na bronzery pudrové a to se mi úplně nezamlouvalo. Pudry jako takové se v mé kosmetické sbírce líčidel nacházejí sporadicky, mezi nádherné výjimky patří tento. Moje suchá pleť si libuje v krémech, olejích a mastnějších texturách.

Při návštěvě Ulta storu v Seattle jsem zabrousila do sekce s Juice Beauty. Ulta store totiž ve Vancouveru zatím nemáme a většina sortimentu v Ulta do non-toxic beauty nespadá, tudíž bych asi pravidelným návštěvníkem ani nebyla. Na to mám obchody jiné. Při návštěvách Seattle však Ulta store nevynechám. Značku Juice Beauty tam mají a poté, co jsem si zamilovala jejich primer, bylo načase vyzkoušet i produkty další. 

Phyto Pigment Juice Boost existuje ve dvou verzích – rozjasňující a bronzující. Po pravdě jsem nejdřív rozmýšlela, zda nemám koupit  booster rozjasňující, protože tyhle produkty miluju a určitě by se u mne neztratil. No, počkejte, možná, že právě ztratil a to v tom množství ostatních higlighterů, luminizerů a rozjasňovačů. Volba tedy padla na ten bronzující a chybu jsem rozhodně neudělala. 

Juice Beauty Phyto Pigment Juice Boost in bronzing

Mám moc ráda produkt samotný i jeho balení, kdy úzká a poměrně malá tubička s úzkým hrdlem pro dávkování se vejde i do minimalistické cestovní kosmetické taštičky (má vůbec někdo takovou? Mně se minimalismus na cestách stále nedaří…). Pokud vás velikost tubičky zarazí, tak vás musím upozornit, že vám jistojistě i toto malé balení necelých 15ml vydrží dlouho. Produkt je totiž velmi pigmentovaný.

Pokud znáte či jste měli šanci vyzkoušet D-Bronzi Anti-Pollution Sunshine Drops, o kterém píši zde, tak tento booster od Juice Beauty je jemu podobný a ješte více pigmentovaný. Oproti D-Bronzi nemá rozjasňující částečky a tedy žádný efekt klasického highligteru. Jeho konzistence je zvláštně lehká, není úplně vodová a při vymáčknutí z tubičky se definitivně neroztéká. Připodobnila bych ho k jemnému gelu, ale on spíš obsahuje oleje – jen jako příklad uvedu moringový, jojobový, kokosový a z jadérek hroznů. Ale nenechte se zmást – jeho konečný finiš není po rozetření mastný či lesklý ani v nejmenším. Naopak, je suchý a musíte si dát pozor na dobré rozetření. Poměrně i rychle zasychá. Výsledný dojem je přirozený, moc krásný a můžete ho vrstvit pro dosažení vyššího bronzujícího efektu. 

Pro co je dále určen? Klasicky pro míchání s makeupem či krémem. Pokud máte na zimu světlejší makeup a potřebujete ho ztmavit, tak to velmi jemně a nenápadně provedete právě se smícháním s kapkou Phyto Pigment Juice Boost. Míchání s krémem mně šlo také velmi dobře a výsledný efekt byl přirozený a vůbec super na dny, kdy je pleť pobledlá, mdlá a bez života. 

Juice Beauty Phyto Pigment Juice Boost in bronzing

Skvělou vychytávku již znáte z recenze na D-Bronzi Anti-Pollution Sunshine Drops, který popisuji zde. Jestli máte krém na opalování s SPF s obsahem zinku, který zanechává bílý povlak a potřebujete ho nanést na obličej, tak tady přichází opět na řadu míchání. S bílým nánosem na obličeji to není úplně ono a tady vám Phyto Pigment Juice Boost skvěle pomůže. S opalovacím krémem stačí malinká kapička a efekt bílého nánosu na pleti se nekoná. Takže na dovolenou si vezete o přípravek navíc:).

Když jsem produkt nanášela pro konturing a bronzující efekt přímo na obličej po oleji či velmi mastném krému na velmi lesklou pleť tak nikdy nebyl problém. Míchání v dlani přímo s olejem však nejdříve vypadalo, že se nezdaří – obě dvě složky jakoby se nechtěly spojit dohromady. Bylo vidět, že Juice boost tvoří více vodového základu, ale při promnutí a poklepávání prstem do tohoto mixu se spojil také velmi dobře a na pleti vypadal úžasně. Je to zvláštní, protože textura je složená z olejů, ale přeci jenom na prvním místě v INCI složení je ale aloe barbadensis a glycerin, takže ty mají jasnou převahu. Tímto se vysvětluje i nemastný efekt.

Je to produkt, se kterým můžete na obličeji udělat hodně věcí a určitě je dobré ho v kosmetické výbavě mít. Nedávno jsem slyšela další vychytávku – jedna slečna si ho míchá s tělovým krémem na nohy, které tím získají opálený efekt. 

Výhody:

  • snadný a rychlý bronzující i konturující efekt bez nutnosti použití pudru a štětce
  • skvělý výsledek při smíchání bílého SPF krému s fyzikálním faktorem, kdy vám odstraní efekt běloby na obličeji a krku
  • použití přímo na tvář nebo můžete míchat s krémy a oleji pro svěžejší a zdravější barvu obličeje
  • výborná pigmentace

Nevýhody:

  • při nánášení rychleji zasychá (ne však tak, že by se s ním nedalo bez problémů pracovat)
Předchozí článekJosh Rosebrook Vital Balm Cream
Další článekBluh Alchemy Eye Oil Serum