Oční olejové sérum bylo součástí Beauty Heroes Box v cenově zvýhodněném balíčku. Je to produkt luxusní, plný aktivních látek, příjemně voňavý a samostatně prodávaný také i dost drahý. Oleje, včetně těch na oční okolí, mají v mé pleťové rutině nezastupitelné místo, tudíž jsem se na něj velmi těšila. A to i proto, že samotná značka si zaslouží svojí pozornost. Používá ingrediencí hodně, nešetří a produkty jsou bohaté na složky i vonné kompozice.

Bluh Alchemy se vyznačuje propracovaným složením produktů. Klade důraz na organické bylinky sbírané z divokého sběru, bioaktivní ingredience a výživné složky. Samozřejmostí je to, že neobsahuje žádné syntetické parfémy, barviva, ftaláty, petrochemikálie, parabeny, PEGy ani minerální olej. 

Bluh Alchemy Eye Oil Serum a Botanic-Retinol Cell Renewal Concentrate

Cesta k vývoji značky byla trnitá. To, jakým způsobem se Bluh Alchemy narodila a proč vznikla, mne imponuje a je to definitivně součást toho, že produkty a celá filozofie se mi zamlouvají. Dcera zakladatelky této značky onemocněla autoimunitní chorobou. Jak sama říká, nikdy netušila, jak agresivní, progredující a život ohrožující autoimunitní nemoci jsou nebo mohou být. Po sérii chemoterapií a koktejlů agresivních léků, které její dcera musela užívat, se Becky začala zajímat o to, co autoimunitní problémy vyvolává. Většinou u těchto život velmi znepříjemňujících autoimunitních stavů, které nejsou vyléčitelné, neznáme příčinu. Hypotézy ale existují. Věnují se jim týmy imunologů, toxikologů a dalších odborníků z vědních oborů. Jednou z hypotéz je přemíra toxických látek v prostředí kolem nás. A není to jen cigaretový kouř a smog. 

Imunotoxicita, bioakumulace, chemické zatížení organismu rizikovými látkami v kosmetice, jídle, vzduchu. Organismus některých lidí zůstane těmito látkami nepoškozený dlouho a tělo jiného to nezvládne už třeba v mladém věku. Autoimunitní nemoci jako lupus, Sjorgenův syndrom, Chronický Únavový syndrom, revmatoidní artritida, jsou vážné diagnózy, které jsou na početném vzestupu v téměř každé zemi. Každý rok jimi onemocnění více lidí než ten minulý a ženy ve statistikách těchto nemocí převažují. Becky chtěla pro dceru nejen kvalitní organickou a vysokonutriční stravu, ale i jemné, zdravé produkty na pleť a kůži, které nebudou tělo zatěžovat rizikovými a toxickými složkami. 

Pojďme zpátky k Bluh Alchemy Eye Oil Serum. Tento olejový poklad je ukryt v průhledném skleněném flakonku s kuličkou. Obsahuje olej ze švestky kakadu, který zvyšuje buněčnou regeneraci a snižuje hyperpigmentaci. Olej ze zeleného kávového zrna obsahuje vysokou hladinu fytosterolů a antioxidantů, které zmírňují tmavé kruhy pod očima a redukují otoky. Ibišek podporuje hydrataci a aktivuje buněčnou obnovu. Tímto však list aktivek nekončí.

U produktů Bluh Alchemy buďte připraveni na početné bio aktivní látky, všechny podporující zdravou funkci pleti a předcházející stárnutí. Mně se velmi líbí, že olej obsahuje i ubiquinol, který nám v pokožce vlivem stárnutí ubývá a další látky jako vitamín C, E, olivový squalan, extrakt ze zeleného čaje, lékořice, eufrázie, šípkový a karotkový olej, olej ze semínek okurky a extrakt z turmeriku. 

Díky kuličkovému aplikátoru Bluh Alchemy Eye Oil Serum představuje snadnou aplikaci kolem očí. Oleje nanese produktu na kůži tak akorát, ani ne moc, ani málo. S některými kuličkovými aplikátory mám problém, který se tohoto netýkal. Mnoho z nich je jaksi polofunkčních, nanáší produktu malé množství a na kůži vyvíjíte nepříjemný tah.

Produkt samotný má zlatavě žlutou barvu a je to olej spíše řidší konzistence. Z pleti po nanesení kuličkou nestéká, ale jemné vklepání do pokožky kolem očí je pro usnadnění absorpce alespoň pro mne nutností. Se vstřebáváním poté nemám problém. Kůže nezůstává mastná. Po aplikaci Bluh Alchemy Eye Oil Serum chvíli čekám před nanesením a vrstvením dalších produktů. Používám ho většinou na noc. 

Co se vůně týká, tak tam platí to samé jako u jeho příbuzného –  modrého séra s bakuchiolem, o kterem píši zde. Rozhodně se nedá říct, že by olejíček voněl pouze a jenom přirozenou vůní svých ingrediencí. V produktu je obsažený i extrakt z rozmarýnu, vanilky, růže, levandule a citrusové kůry. Ačkoliv bych já sama nikdy tuto kombinaci nezvolila pro produkt určený na oční okolí a ve značce založené na filozofii šetrnosti z důvodu „nepřehlcování“ organismu mne bohatost vůní a senzorických zážitků překvapuje, tak jsem nezaznamenala žádné podráždění. Nepoužívala jsem ho ale každý den. V mé rutině musí být alespoň pár dní “nevoňavých”, kdy si od těchto sensorických vjemů odpočinu a pak si je zase užívám.

Ve vonné kompozici na první přičichnutí ucítíte příjemnou vanilku, která ve směsi převažuje. Je to vůně nenásilná, spíše jemná, ale rozhodně ji zaznamenáte. Pokud máte kůži citlivou na esenciální oleje a nebo máte rádi produkty bez vůně, tak toto nemusí být nic pro vás. Určitě doporučuji vyzkoušet. Možná se vám naopak kompozice zalíbí a produkt vám bude vyhovovat. Mně osobně vůně nevadila při používání řekněme 3-4x za týden a párkrát jsem olej nanesla pro jeho vůni i účinky olejů na hřbety rukou. Myslím, že na oční okolí bych ho nestihla celý spotřebovat.

Výhody:

  • snadné a přesné nanášení díky kuličkovému aplikátoru
  • směs účinných bioaktivních, přírodních látek 
  • bylinky a herbální extrakty v biokvalitě a/nebo z divokého sběru
  • produkt se snese s ostatními přípravky při vrstvení
  • je ho docela velké množství, takže vám vydrží dlouho a můžete ho případně nanést i na celý obličej či krk

Nevýhody:

  • vyšší cena
  • vonná kompozice a složení esenciálních olejů charakteru, který není násilný, ale nepřehlédnete ho. Nemusí vyhovovat ultra citlivé pleti. Pro rosaceu nevhodný.
Předchozí článekJuice Beauty Phyto Pigments Juice Boost in bronzing
Další článekProč se v těhotenství bojíme retinolu?