Tento produkt jsem vám slíbila zrecenzovat a dnes to plním. Přišel mi v rámci Beauty Heroes Box spolu s Eye Oil Serum od té samé značky. Pokud sledujete green beauty na Instagramu, jistě víte, že tento přípravek plnil social media hodně dlouhou dobu. Pokud se nemýlím, dostal snad i nějaká ocenění a žádná recenze, kterou jsem na něj četla nebo poslouchala na Youtube, nebyla negativní. Přečtěte si, jak jsem to s ním měla já.

Bluh Alchemy Botanic-Retinol Cell Renewal Concentrate představuje unikátní spojení nejen bakuchiolu o kterém píši zde, ale i dalších aktivek, které dohromady bojují proti předčasnému stárnutí pleti. Těchto dalších 15 (!) inovativních ingrediencí poskytuje pleti dohromady synergistický efekt tím, že se navzájem podporují a vytváří silné combo, které by mělo mít heavy duty účinek na hyperpigmentace, jemné vrásky a tonus pleti. Při přečtení obsahu všech bio aktivních ingrediencí jako je právě bakuchiol, kyselina hyaluronová, ceramidy, flame tree, ubiquinon, tripeptidy, výtažky z hub, tasmánské řasy, tamarindu, cacay olej, bioferment z vodního melounu a dalších, mne zajiskřily oči. Všechno to jsou látky pro pleť nesmírně výživné, prospěšné a protistárnoucí. To, že produkt patří do kategorie čisté kosmetiky bez rizikových látek, mojí touhu po něm jenom znásobilo. Nemohla jsem to jen nechat tak jít.

Bluh Alchemy Botanic-Retinol Cell Renewal Concentrate
Bluh Alchemy Botanic-Retinol Cell Renewal Concentrate

Netrvalo dlouhou a balíček od Beauty Heroes ke mne doputoval. Tento box má jednu velkou výhodu. Můžete si ho objednat jen jednorázově. Odběr tedy není podmíněný například zaplacením 3-6 měsíců. To se mi líbí. Spolu i s faktem, že obsah balíčku dostanete za mnohem, ale opravdu mnohem lepší cenu (v současnosti je to 58.95 amerických dolarů), než když si přípravky budete chtít koupit jednotlivě a jinde. 

Bluh Alchemy Botanic-Retinol Cell Renewal Concentrate je určený pro všechny typy pleti. Neznamená to však, že ho budou všechny typy pleti snášet, že. Nemyslím si ani, že by ho potřeboval někdo ve 20ti, ale proti gustu žádný dišputát a pro prevenci bychom měli dělat co můžeme. Jeho konzistence je poloprůsvitná, gelovitá a připodobnila bych ji k přesnídávce. Není to tedy hladký, průsvitný gel, je to prostě trochu jako apple souce. Nemá žlutou barvu, ale díky barvě všech výtažků a ingrediencí lehce namodralý/nazelenalý. Jeho konzistence je nestékavá a rozetře se jednoduše jako gel. Velmi dobře klouže. Skoro jako přípravky se silikony (které samozřejmě neobsahuje). Nelepí a nežmolkuje mi s ničím, co na něj jako další vrstvu nanesu.

Na krabičce ani na website nenajdete info o tom, jak produkt vrstvit s ostatními přípravky pleťové rutiny, ale pocit na kůži i textura vám mnohé napoví. Na mojí suché pleti se vstřebal beze zbytku a nebylo ani stopy po vrstvičce, ať už matné či lesklé. Radila bych tedy nanášet tento koncentrát přesně jako pleťové sérum. Na vyčištěnou a připravenou pleť (ne úplně suchou). Je natolik koncentrovaný, že bych mu dala tu šanci pracovat na kůži samostatně a vyjímečně bych nepoužívala pod něj nic kromě případné neutrální mlhy či toneru s kyselinou hyaluronovou. Pleť vám nakrmí a zhydratuje, ale všechno je třeba v kůži uzamknout. Tady tedy konec vyjímek, neboť následně definitivně potřebujete krém a olejíček nebo alespoň jedno z toho. 

Bluh Alchemy Botanic-Retinol Cell Renewal Concentrate

Poslední, co bych chtěla zmínit a co je (alespoň pro mne) neméně důležité jako obsah všech aktivních látek je vůně. Je skoro nemožné, aby produkt s tolika aktivními látkami nevoněl vůbec nijak. Bluh Alchemy Botanic-Retinol Cell Renewal Concentrate obsahuje ale navíc ještě jasmínový hydrosol, olej z květů jasmínu, blue tansy olej, ylang ylang a výtažek z rozmarýnu. Pokud znáte vonné profily těchto látek, je vám jasné, že to není žádný slabý čajíček. Tato vonná kompozice není nijak neutrální ani jemná. Je spíš silnější a cítit je už při otevření krabičky. Pro mne samotnou by byl přípravek na jedničku s hvězdičkou, kdyby při jeho formulaci nepadla volba na právě tyto vonné oleje. Jasmín ve spojení s ylang ylang a blue tansy pro mne osobně zkrátka není nejštastnější kombinace. Takto je to tedy asi tak na jedna mínus.

Vůně není moc dlouhou cítit na pleti po nanesení, ale záleží na tom, jak moc citlivý čich máte. Recenze na produkt u ostatních jsem nehledala, takže nevím, jak moc vůně produktu ovlivnila jeho oblíbenost, ale co jsem četla first impressions poté, co byl produkt vydán, nenašla jsem nikoho, komu by se vůně nepáčila. Mně samotné však po několika dnech způsoboval drobné začervenání a myslím si, že je to právě díky uvedeným esenciálním olejům. Moje pleť je však overreaktivní a supercitlivá. Nesnese všechno. Produkt bych v rámci hydratace, anti-agingu a výživy doporučila. Pokud ovšem nesnášíte vůně, máte problém s esenciálními oleji nebo vysokým obsahem aktivních látek a citlivou pleť, tak určitě po vyzkoušení ze vzorečku. 

Výhody:

  • koncentrovaná směs účinných, bioaktivních látek včetně bakuchiolu
  • synergistický efekt všech ingrediencí působící proti stárnutí kůže a zajišťující výživu
  • beze zbytku se vstřebá
  • vhodný pro všechny typy pleti (ale citlivky pozor, protože i přírodní látky a výtažky mohou pleť iritovat. Zde je jich pro účinnost produktu velké množství)
  • výborná snášenlivost se všemi ostatními přípravky pleťové rutiny
  • balení ve skle s pumpičkou

Nevýhody:

  • vyšší pořizovací cena
  • vůně produktu, která je poměrně intenzivní, nemusí vyhovovat tomu, kdo preferuje jemné přírodní vůně nebo produkty úplně bez vůně
  • Skleněná lahvička, ač je krásná a originální, tak je neprůhledná a tudíž nevidíte, kolik produktu zbývá

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno