Produkt jsem obdržela v rámci Beauty Heroes Box spolu s Eye Oil Serum od té samé značky, popis zde. Pokud sledujete green beauty na Instagramu, jistě víte, že tento přípravek plnil social media hodně dlouhou dobu. Pokud se nemýlím, dostal snad i nějaká ocenění. Žádná recenze, kterou jsem na něj četla nebo poslouchala na Youtube, nebyla negativní. Jak jsem to s ním měla já?

Bluh Alchemy Botanic-Retinol Cell Renewal Concentrate představuje spojení nejen bakuchiolu o kterém píši zde, ale i dalších aktivních, pro pleť prospěšných látek, které dohromady bojují proti předčasnému stárnutí pleti. Těchto dalších 15 (!) inovativních ingrediencí poskytuje pleti dohromady synergistický efekt tím, že se navzájem podporují a vytváří silné kombo, které by mělo mít heavy duty účinek na hyperpigmentace, jemné vrásky, hydrataci a tonus pleti.

Při přečtení obsahu všech bio aktivních ingrediencí jako je právě bakuchiol, kyselina hyaluronová, restlinné ceramidy, ubiquinon, tripeptidy, výtažky z hub, tasmánské řasy, tamarindu, cacay olej, bioferment z vodního melounu a dalších, mne zajiskřily oči. Všechno to jsou látky pro pleť nesmírně výživné, prospěšné a protistárnoucí.

Bluh Alchemy Botanic-Retinol Cell Renewal Concentrate
Bluh Alchemy Botanic-Retinol Cell Renewal Concentrate

Na Beauty Heroes můžete kupovat jednotlivé produkty, ale i si zaplatit předplatné boxů. Jejich boxy mají jednu velkou výhodu. Můžete si objednat jen jednorázově. Odběr není podmíněný například zaplacením 3-6 měsíců. To se mi líbí. Spolu i s faktem, že obsah balíčku dostanete za mnohem, ale opravdu mnohem lepší cenu (v současnosti je to 58.95 amerických dolarů), než když si přípravky budete chtít koupit jednotlivě a jinde. 

Bluh Alchemy Botanic-Retinol Cell Renewal Concentrate je poloprůsvitný, gelovitý koncentrát. Texturu bych připodobnila k přesnídávce. Není to hladký, průsvitný gel, je to prostě trochu jako apple souce. Nemá sice žlutou barvu, ale díky všem výtažkům a ingrediencím včetně blue tansy je lehce namodralý/nazelenalý. Konzistence nestéká, rozetře se jednoduše jako gel. Velmi dobře klouže, až skoro jako přípravky se silikony (které samozřejmě neobsahuje). Nelepí a nežmolkuje mi s ničím, co na něj jako další vrstvu nanesu.

Na krabičce ani na oficiální stránce Bluh Alchemy nenajdete info o tom, jak produkt vrstvit s ostatními přípravky pleťové rutiny, ale pocit na kůži i textura vám mnohé napoví. Na mojí suché pleti se vstřebal beze zbytku a nebylo ani stopy po vrstvičce, ať už matné či lesklé. Radila bych tedy nanášet tento koncentrát zcela jednoduše jako pleťové sérum, na vyčištěnou a připravenou pleť (ne úplně suchou).

Je natolik koncentrovaný, že bych mu dala tu šanci pracovat na kůži samostatně, používala pod něj pouze neutrální mlhu či toner s kyselinou hyaluronovou. Pleť vám nakrmí a zhydratuje, přičemž následně je všechno třeba v kůži uzamknout. Určitě tedy potřebujete krém a olejíček, nebo alespoň jedno z toho. 

Bluh Alchemy Botanic-Retinol Cell Renewal Concentrate

Bluh Alchemy Botanic-Retinol Cell Renewal Concentrate je určený pro všechny typy pleti. Neznamená to však, že ho budou všechny typy pleti snášet. Co je (alespoň pro mne) neméně důležité jako obsah všech aktivních látek je vůně, která u tohoto produktu byla moc intenzivní. Je samozřejmě skoro nemožné, aby produkt s tolika aktivními látkami nevoněl vůbec nijak. 

Bluh Alchemy Botanic-Retinol Cell Renewal Concentrate obsahuje kromě výše uvedených látek navíc ještě jasmínový hydrosol, olej z květů jasmínu, blue tansy olej, ylang ylang a výtažek z rozmarýnu. Pokud znáte vonné profily těchto látek, je vám jasné, že to ve výsledku není žádný slabý čajíček. Tato vonná kompozice není nijak neutrální ani jemná. Je spíš silnějšího charakteru a cítit je už při otevření krabičky. Pro mne samotnou by byl přípravek skoro na jedničku s hvězdičkou, kdyby při jeho formulaci nepadla volba na právě tyto vonné složky. Jasmín ve spojení s ylang ylang a blue tansy pro mne osobně zkrátka není nejšťastnější kombinace.

Sérum není moc dlouho cítit na pleti po nanesení, ale záleží na tom, jak moc citlivý čich máte. U mnoha lidí vůně produktu neovlivnila jeho oblíbenost. Poté, co byl produkt vydán, jsem nenašla nikoho, komu by se jeho vonná nepáčila. Mně samotné však tento produkt po několika dnech způsoboval drobné začervenání a myslím si, že je to právě díky uvedeným esenciálním olejům a silné koncentraci všeho dohromady.

Produkt bych v rámci hydratace, anti-agingu a výživy doporučila. Pokud ovšem nesnášíte vůně, máte problém s esenciálními oleji nebo vysokým obsahem aktivních látek, citlivou pleť nebo rosaceu, tak tehdy řeknu jedno velké ne a nebo (kromě rosacey, pro kterou se hodit vůbec nebude) po vyzkoušení ze vzorečku. 

Výhody:

  • koncentrovaná směs účinných, bioaktivních látek včetně bakuchiolu
  • synergistický efekt všech ingrediencí působící proti stárnutí kůže a zajišťující výživu
  • beze zbytku se vstřebá
  • vhodný pro všechny typy pleti kromě supercitlivé a rosacey
  • výborná snášenlivost se všemi ostatními přípravky pleťové rutiny
  • balení ve skle s pumpičkou

Nevýhody:

  • vyšší pořizovací cena
  • vůně produktu, která je poměrně intenzivní, nemusí vyhovovat tomu, kdo preferuje jemné přírodní vůně nebo produkty úplně bez vůně
  • skleněná lahvička, ač je krásná a originální, tak je neprůhledná a tudíž nevidíte, kolik produktu zbývá. Dost velké množství mne v lahvičce také zbylo a nešlo nijak dostat ven
Předchozí článekBiossance Squalane + Phyto-Retinol Serum
Další článekAntipodes Vanilla Pod Hydrating Day Cream

Comments are closed.