Tento denní krém jsem vyzkoušela pár měsíců před zkušeností s Antipodes krémem nočním, který mi popravdě úplně nevyhovoval. Antipodes je ale dost kvalitní australská značka, která si dává záležet na výběru ingrediencí a některé z nich pocházejí pouze z divoké australské přírody. Složení je většinou pěkné a není úplně překombinované. 

Antipodes Vanilla Pod Hydrating Day Cream je krém ve skleněném containerku (já vám ani nevím, zda už toto slovo z angličtiny zdomácnělo v češtině či ne. Kdyby jste mu nerozuměli, jako nedávno v ČR jedna nepříjemná lékárnice, tak mi dejte vědět:). Trochu pokus o vtip, že…). Krém má obsah 60 ml, obal i kartónek jsou recyklovatelné, a je na něj zvolený ekologickým druh tisku. Mám ráda jejich obaly, kdy přírodu nezatěžuje plast a samotný přípravek ve skle zůstává inertní, tudíž do sebe nevsakuje nic z BPA jako je tomu u kelímku z plastů. 

Antipodes Vanilla Pod Hydrating Day Cream

Krém obsahuje nádherné pěstící látky jako je manuka med, který se vyznačuje antibakteriálními vlastnostmi, dále squalan, shea butter, avokádo olej, makadamiový olej, olej z plodů šípků, australský kawakawa extrakt a extrakt ze semínek speciální odrůdy hroznů. Barvu má slabě vanilkově žlutou. V kelímku vypadá jako jemná zakysaná smetana. Konzistence je velmi lehká. Na mne až moc lehká. Po vstřebání nezanechával žádnou viditelnou vrstvu. Pro mne osobně je to vlastnost spíše nevítaná, protože mám ráda ten na první pohled viditelný a i hmatatelný efekt toho, že je kůže ošetřená. Antipodes Vanilla Pod Hydrating Day Cream pleť trochu zvláční a snad i zhydratuje, ale alespoň u mne to nemělo dlouhodobé trvání. A vy víte, že já i poctivě vrstvím. Tento by snad ani samotný používat nemělo význam. Měla jsem ho v létě, takže mi ta jeho lehkost a okamžité vstřebání až tak moc nevadily, protože jsem na něj použila ještě další vrstvy. Na zimu bych ho nedoporučila suchým typům pleti a nepoužívala bych ho ani já, protože by mne nestačil. 

Antipodes Vanilla Pod Hydrating Day Cream

Vůně tohoto je vcelku příjemná a jemnější než u jejich krému nočního, který jsem nejen kvůli vůni dopotřebovat zkrátka nemohla. Převládá zde vanilka a cítíte i mandarinku a já definitivně i manuka med. Pro mne to určitě není vůně na každý den a ani ta, kterou já osobně preferuji. Takže za mne tento přípravek není to, co bych si opakovaně kupovala, ať už díky konzistenci, pocitu na pleti i vůni. I když je jinak jeho složení pěkné, bezrizikové a samozřejmě bezpečné. Pokud vyznáváte lehké a okamžitě se vstřebávající textury, máte mastnější typ pleti a rádi vůně, tak bude pro vás. Produkty Antipodes můžete koupit na www.greenwave.cz, www.antipodesnature.com

Výhody:

  • Recyklovatelný skleněný obal i papírová krabička
  • Pěkné složení s pečujícími látkami
  • Díky konzistenci bude vhodný pro mastné typy pleti a na léto

Nevýhody:

  • Příliš lehká textura, která nezanechává suchou pleť dostatečně ošetřenou
  • Mandarinkovo-vanilková vůně, která není příliš intenzivní, ale rozhodně není slabá a pokud se vám vonná kompozice nezamlouvá, budete mít problém krém díky vůni používat
Předchozí článekBluh Alchemy Botanic-Retinol Cell Renewal Concentrate
Další článekDomácí porody jsou měřítkem demokracie