Biossance je rychle se rozvíjející americká značka, u které základ produktů tvoří squalanový olej. O tom, že je to jeden z nejzákladnějších a mých nejoblíbenějších olejů v pleťové rutině, jsem vám psala zde. A protože si tato značka zakládá i na čistotě svých ingrediencí a nepoužívá nic z toho, co bych na pleť nedala ani já, tak jejich produkty zkouším ráda. Na oficiálních stránkách je k mání spousta vzorečků a cestovních balení. 

Toto sérum jsem zakoupila v Sephoře, jednou jen tak letmo na zkoušku a potom podruhé, pro svoji mamku. Séra jsou zkrátka vždy třeba, že. Jsou jedním z nejvíce důležitých přípravků pleťové rutiny. A dostat se k tomu, které vyhovuje, není jen tak easy job. 

Co obsahuje?

V Biossance Squalane + Phyto-Retinol Serum najdeme kromě squalanu i kyselinu hyaluronovou, niacinamid, šípkový olej a bakuchiol, který slibuje podobné účinky jako retinol. A bakuchiol je právě i tou ingrediencí, která poskytuje produktu tak vysokou prodejnost. Zda je složkou, po které by jste měli vyhlásit pátrání i vy, jsem psala zde.

Je známo, že syntetický retinol způsobuje podráždění a vysušení. Nic z toho nepomáhá při budování a udržování obnovené a mladistvé pleti. Proto i někteří z vás jeho používání zavrhnou sotva začnou. Což je velká škoda, protože to chce pouze vědět, jak na to. Bakuchiol ale neobětuje zdraví kůže takovým způsobem, jakým to dělá tradiční retinol. U něj se vyhnete šupinkám, podráždění a začervenání. Přesto nabízí velmi podobné účinky, které hledají právě uživatelé retinolu. Namísto suché, podrážděné pokožky se šupinkami, které budete velmi pravděpodobně pozorovat po začlenění syntetického retinolu do pleťové rutiny, bakuchiol nic z toho nedělá. Naproti tomu naopak zklidňuje, vyživuje a pomáhá eliminovat drobné linky na pleti, aniž by došlo k dráždění i těch nejcitlivějších typů kůže. 

Biossance pleťové sérum s bakuchiolem

Vlastnosti na jedničku s hvězdičkou

Biossance Squalane + Phyto-Retinol má jemnou, hladkou konzistenci, kterou bych připodobnila k bílému jogurtu. Je určené na všechny typy pleti. Na to, že je to sérum, je jeho konzistence trochu hustější, než je pro séra obvyklé. Ne tak, abyste ho nemohli ze skleněné lahvičky dostat pomocí praktické pumpičky. A mně ta jogurtová konzistence vůbec nevadí, ba naopak. Při aplikaci na ruku se neroztéká. Roztírá se velmi bezpracně a příjemně. Pleť zanechává zvláčněnou, bez jakéhokoliv, byť i minimálního, mastného či lesklého finiše. Prostě krásně připravenou na další produkt. A vy, kdož čtete můj blog, již víte, že další produkt či lépe řečeno produkty, jsou po séru pro pleť nezbytností. Řekla bych, že pro tu výbornou roztíratelnost a vůbec pocit na kůži (alespoň pro mne) je to sérum, které je jedno z nejvíc uživatelsky příjemných. 

Co se týká barvy, tak tady mám jednu zajímavost. První sérum, které jsem koupila, mělo stejnou konzistenci, ale bylo trochu narůžovělé a více transparentní. Druhé, které bylo pro mamku, mělo barvu spíše bělavou a neprůsvitnou. Vysvětluji si to pouze tím, že zkrátka u produktů, obsahujících naturální látky, je díky různorodosti přírodních ingrediencí, každá batch trošičku jiná. Znáte to možná u klasického, nečištěného bambuckého másla. Jeho barva i vůně se může lišit každý rok. Někdy bývá více žluté, jindy do šeda a vůně se často hodně liší. Nic to neubírá na kvalitě produktu, naopak pro mne je to ujištění, že konkrétní přípravek ty přírodní látky obsahuje. Vůně tohoto séra je jemná a velmi mírná, na pleti nezůstává, ale při aplikaci ji definitivně zaregistrujete. Cítím hořký pomeranč a snad i trochu růži, ač ji produkt neobsahuje. Pochází samozřejmě z přírodních zdrojů. Syntetické složky u Biossance nehledejte, dávají si na všem velmi záležet.

Celkově u tohoto produktu oceňuji jeho příjemnou aplikaci, pocit na pleti a dodání hydratace a to, že není přeplácané xxx složkami. Je praktické a nikdy mi nedělalo problém s vrstvením ostatních produktů před i po něm. Zda má účinky jako sérum retinolové, na to si budu muset počkat. Zázraky ovšem nečekám u žádného produktu. 

Biossance pleťové sérum s bakuchiolem

Co bych tomuto přípravku vytknula, je balení. Sérum je ve skle, za což dávám plusové body. Pumpička je super a má i přesně takový “zobáček”, který mám velmi ráda a který nadávkuje správné množství produktu. Je však ve flakonku takového tvaru, že je obtížné dostat z něho veškerý produkt ven. Takže na dně vám ke konci používání vždy trošičku zbyde. Značka Biossance podle všeho nezůstala vůči stížnostem imunní. Flakonky již navrhnula jiné a do těch stávajících dokonce plní větší množství produktu, tak, abyste dostali to, co jste si zaplatili. Jejich přístup oceňuji a celkově se mi sérum líbilo tak, že nebudu váhat si ho koupit znovu. 

Výhody:

  • Značka si dává záležet na výběru ingrediencí a nepoužívá nic, co nepatří do clean skincare
  • Velmi uživatelsky příjemné sérum, krásná konzistence, výborná roztíratelnost a vstřebatelnost do pleti
  • Netluče se ani nedělá žmolky s žádnými produkty (tedy alespoň s těmi, které jsem používala já)
  • Vhodné na všechny typy pleti, včetně mastné a citlivé
  • Vhodné i v těhotenství. Bakuchiol oproti retinolu nemá teratogenní účinky na plod

Nevýhody: 

  • Flakonek navržený tak, že z něj na konci používání nedostanete ven úplně všechen produkt. Firma však nyní lahvičky plní větším objemem séra, takže v konečném důsledku dostanete svých 30 ml.

Předchozí článekJe bakuchiol olej skutečně “novým” retinolem?
Další článekBluh Alchemy Botanic-Retinol Cell Renewal Concentrate