Není běžným standardem, že by kosmetická firma myslela i na výživu a suplementaci. Pokud si to některá skincare značka vytyčí za svůj cíl, spolupracuje s lékaři a dalšími odborníky na poli výživy a potravních doplňků, tak je to známka toho, že to s pletí pravděpodobně myslí vážně.

Stav pokožky, projevy na pleti a dermatologická onemocnění jsou totiž úzce propojené se stavem mikrobiomu, imunitního systému a stavem hormonální rovnováhy.
A tak s topickou péčí o pleť sice naše starání začíná, ale nemělo by končit. Výživa a látky v suplementaci jsou nedílnou součástí.

Codex Labs De-Stress není pouze na akné

Za většinou potravních doplňků pro zdraví pleti se skrývá atraktivní obal, líbivé barvy a lákavá reklama. Mezi látkami v tabletkách, barevných gumídkách či kapslích jsou ale v drtivé většině neaktivní formy vitamínů. A to navíc v dávkách tak titěrných, aby to stačilo pouze k tomu, že ona látka může být deklarovaná v INCI list na obalu.
Vysoká cena produktů tak neodpovídá složení, kvalitě ani účinkům.

Codex Skin De-Stress je suplement v práškové formě, jež obsahuje protizánětlivé, aktivní, rostlinné látky a od výše uvedených se hned několika body liší. Je určený zejména na pleť se sklonem k akné, ale pro užití není třeba se omezovat pouze na aknózní projevy, protože bude prospívat vícero kožním obtížím.

Codex Skin De-Stress obsahuje látky známé a prokázané v mírnění systémového zánětu/inflamace. Několik z nich je doporučováno v klinické praxi nejen pro redukci nebakteriálního zánětu, ale i pro modulaci imunitních odpovědí a vyrovnání hormonálních hladin.

Codex Labs Skin DeStress suplement
Skin De-Stress s pomerančovou příchutí

Co najdeme ve složení?

Složení bylo vybráno velmi precizně a s důrazem na dostatečná množství, což byla jedna z věcí, která mne příjemně překvapila.
Hlavní látkou produktu je myo-inositol, který mnozí ode mne znáte. Doporučuji ho v rámci suplementového protokolu při autoimunitních stavech štítné žlázy, podpoře plodnosti a hlavně PCOS, kdy jedním z projevů tohoto onemocnění je právě aknózní pleť. Myo-inositol též pomáhá neutralizovat volné radikály, které se podílí na předčasném stárnutí pokožky.

Dalšími významnými látkami tlumícími zánět jsou extrakt z kořene turmeriku s obsahem 50 mg kurkuminoidů a MSM (methylsulfonylmethan). Ten se vyznačuje antioxidačním efektem, vykazuje přínos při léčbě akné a podporuje regeneraci pokožky. MSM je organická sloučenina obsahující síru a ta je klíčovým minerálem pro tvorbu kolagenu. Některé studie naznačují, že MSM může pomoci snižovat bolest spojenou s osteoartrózou.

Pro navození klidu a duševní rovnováhy je v suplementovém prášku obsažený L-Theanine a bazalka svatá, jež zároveň podpoří koncentraci. Za zmínku stojí i ostropestřec mariánský – bylinka známá pro podporu funkce jater, dále kyselina listová a extrakt z kořene dřišťálu. Ten je hlavním zdrojem látky zvané berberin, vykazuje antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti. Opět, berberin je látka, kterou možná znáte ze suplementace při PCOS.

Shaant Skin De-Stress

Jak Codex Labs Skin De-Stress chutná?

Nenásilně a jemně sladce (ne přeslazeně), jako pomeranč. Prášek vám dovolí připravit si ledový čaj, zdravou limonádu nabitou účinnými látkami nebo teplý čaj. Nikde to napsané jako návod na přípravu nenajdete, ale osobně jsem trošku přidávala i do smoothie a nebo lehkých svačinek v podobě jogurtu s kaší.

Codex Labs Skin De-Stress vidím jako suplement, který uplatníte při obtížích, u kterých se účastní zvýšená hladina zánětu v těle. Nejen pro zlepšení stavu pokožky. Látky v něm obsažené vykazují podpůrný benefit při ovlivnění stavů spjatých s hormony, duševní rovnováhou, metabolismem a imunitou.

Shaant Skin De-Stress dostanete v českém e-shopu Codex Labs a to s příjemnou slevou 15% s kódem Sona15. A na první objednávku můžete využít dokonce 30% slevu s kódem Sona30.

Codex Labs Skin De-Stress jsem obdržela jako gift od Codex Labs. Popis jeho vlastností, chuti a účinků je můj vlastní.
Ráda užívám i zkouším produkty od firem, se kterými souzním ohledně jejich filozofie výroby, udržitelnosti, funkčnosti a čistoty produktů.

U Codex Labs mimojiné oceňuji, že jsou si vědomi komplexity vztahu kůže a vnitřního zdraví, tedy stavu mikrobiomu a funkcí hormonálního a imunitního systému.
Těším se na další produkty, které značka vyvíjí.

Co jste od Codexu vyzkoušeli? Máte něco na wish list?
Pokud potřebujete poradit ohledně výběru kosmetiky nebo suplementace, kontaktujte mne zde.

Předchozí článekCodex Labs Čistící olej Bia Gentle Cleansing Oil