Když mi z kanadského The Detox Market přišel beauty box se spoustou natural beauties, tak tento krém nebyl z těch výrobků, na které jsem se těšila úplně nejvíc. A znáte to – když nepředpokládáte, že něco bude tak dobré a ono je to pro vaší pleť přímo fantastické, tak je důvod k radosti o to víc. 

Josh Rosebrook, který je zakladatelem stejnojmenné značky, je původní profesí kadeřník a když vytvářel přípravky vlasové řady, k těm pleťovým nebylo daleko. Filozofie jeho výrobků splňuje vše co se mně na značce líbí – používá co nejvíce ingrediencí v bio kvalitě, v syrovém stavu, bylinky a rostliny používané do přípravků pocházejí z farem v Oregonu (tedy ne odnikud z neznámého místa v Číně) a vůbec složení je hodně propracované. INCI list jeho výrobků je hodně dlouhý. Citlivky si musí dávat pozor. Protože tolik ingrediencí, to není jenom tak a sensitivní pleť by mohla mít velký problém. U jednoho produktu jsem se tomu nevyhnula ani já.

Na první otevření vás u Josh Rosebrook Vital Balm Cream uvítá světlá modrá barva, kterou produkt dostal díky blue tansy. Jeho textura je skutečně něčím mezi krémem a balzámem. Je krásně smooth, nejsou v něm hrudky a při rozetření ucítíte, jak je výživný a nabitý vším, co pleti dodá sílu. Na některé konzistence tohoto typu je lepší mít špachtličku, na Vital Balm Cream ji nepotřebujete, díky měkkosti jde krásně nabrat prsty. Díky hutnější a výživnější konzistenci bude definitivně dobrou volbou na podzimní a zimní období.

Josh Rosebrook Vital Balm Cream – zázrak pro suchou pleť

Josh Rosebrook Vital Balm Cream se vstřebá nádherně bez úmorného vtírání do pokožky, a ta je po něm krásně hladká. Jako majitelka suché kůže můžu říct, že se vstřebá úplně bez problémů a nenechá pleť mastnou, ale viditelně vyživenou, s jemně viditelným leskem. Na to, že je hutnějšího charakteru, má velmi dobrou roztíratelnost a do pokožky se vpíjí relativně rychle (pokud máte jiný typ pleti než je suchá, bude se toto lišit). Nemyslím si, že by majitelkám mastné pleti zanechával olejový povlak, ale možná bude stačit menší množství na hodně hydratující základ. Já za sebe bych ho kvůli konzistenci a vůni na sebe rozetřela co nejvíc a to od hlavy až po paty. Co vám budu povídat, trochu by se to prodražilo.

Jeho vůně se nedá přesně popsat, ale je to nádhera, ke které si budete chtít čichat znovu a znovu. Já sama nejsem úplně příznivcem vůní v kosmetice, i ty úplně přírodní jsou na mne někdy trochu moc, ale Vital Balm Cream je výjimkou. Nechávám si někdy kelímek otevřený vedle počítače, abych si k němu mohla přičichnout. Definitivně ucítíte vanilku a blue tansy a dohromady je to nenásilná, jemná a sladká květinová kompozice. Už jenom ta je důvodem, kvůli kterému si spoustu žen tento produkt kupuje znovu a znovu. V rencenzích jsem ovšem narazila i na takové, které jeho vůni nemusely a vlastně díky ní by si ho již nekoupily. Každý jsme jiný, co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému.

Josh Rosebrook Vital Balm Cream, starší a novější verze

Nutno říct, že Josh Rosebrook změnil recepturu produktu. Vital Balm Cream je nyní světlejší a více nadýchaný. Pravděpodobně je i trochu našlehaný. 

Tento přípravek je hodně podobný The Blue Cocoon od May Lindstrom. Na rozdíl od Blue Cocoon, který já osobně díky veeelmi intenzivní vůni a podráždění kůže používat nemůžu, je ale Vital Balm Cream lehčí, něžnější svojí konzistencí a řekla bych že i víc pečující. Vůně samotná je nádherná a u Blue Cocoon mi při opakovaném používání během dne začala svojí intenzitou vadit. Ale s kosmetikou je to jako se vším – každému vyhovuje něco jiného a tak pokud budete mít možnost zkusit Vital Balm Cream třeba ve vzorečku, určitě to udělejte. Já si ho definitivně koupím znovu. Doufám, že bude součástí některých beauty boxů, protože jen tak je možné ho sehnat za nižší cenu.

Výhody:

  • Nebesky úžasná, vyživující receptura. V zimě je podle mne tento produkt must have. Ale já ho chci i v létě a kdykoliv jindy
  • Krémovo – balzámová, našlehaná konzistence, která se vstřebává jako lehký krém
  • Jemná a nádherná vůně
  • Naprosto přírodní, bezpečné složení, bez jakýchkoliv rizikových látek
  • Přípravek je balený ve skle, což je úžasné plus. Samotný produkt zůstane netknutý, protože ze skla se nebudou uvolňovat žádné nežádoucí látky do jeho obsahu

Nevýhody:

  • Na žádné jsem nepřišla. Tenhle produkt je zkrátka sen, který si musíte alespoň jednou dopřát, zvláště tehdy, pokud máte suchou kůži
Předchozí článekJak vyléčit pleť po nežádoucí reakci?
Další článekJuice Beauty Phyto Pigments Juice Boost in bronzing