Značka Kosas. Čistá, příjemná a jednoduchá. Přichází a loňský rok přišla hned s několika novými výrobky. Olej na rty, bronzer, řasenka (recenze zde), a nyní mění k novému vzhled a možná i složení jejich tvářenkových paletek s rozjasňovačem. Mojí oblíbenou krémovku jsem stačila z obav, že nová verze už nebude tak dobrá (a nebo nebude vůbec), ještě zakoupit. Odstín Melon v krémové verzi mám celoročně moc ráda. Bohužel, někdy značky změní svojí nabídku konkrétních produktů tak, že už nemusí konzistencí nebo barvou vyhovovat. Dělají to sice v dobré víře a doufajíc, že nové verze budou lepší, stabilnější, s vyšší výdrží, ale znáte to. Když si něco oblíbíte a po výrobních změnách už to nemá vlastnosti pro které to byl váš preferovaný výrobek, případně už to sehnat nejde, tak to zamrzí. Uvidíme, s jakou inovací tvářenkových paletek letos Kosas přijde.

Přesto, že pudr je u mne nejméně používaným produktem v rámci dekorativky, tak na letošní jaro a léto se mi sešlo několik verzí pleťových, tónovaných SPF, které i moje suchá pleť někdy potřebuje zapudrovat. Mezi ně patří Kari Gran Essential SPF 28, někdy snese trochu pudru i Babo Botanicals (recenze zde) a Raw Elements (na recenzi se chystám, produkty této značky jsou již v prodeji i v Česku v obchůdku www.ze-zeme.cz).

Můj oblíbený, rozjasňující pudr je (M)anasi7, sypký zlato-broskový, s narůžovělým podtónem. Luxusní kousek, který nikdy nezanechá pleť unavenou a nevyspalou na holičkách. Sahám pro něj velmi často, vždycky pomůže, projasní, a aspoň na oko uzdraví. Recenzi máte zde. Chtěla jsem ale vyzkoušet i něco klasického. Pudr bez viditelně rozjasňujícího efektu, který pleť vyhladí a možná více zmatní po použití výše uvedených SPF, které v sobě mají hodně olejových složek. Na řadu tedy přišel nový Kosas.

Fixační pudr Kosas - Cloud Set Setting Powder
Fixační pudr Kosas – Cloud Set Setting Powder

Kosas Cloud Set Setting Powder je presovaný, kompaktní, v plastovém, polotransparentním pouzdře. Značka nabízí 10 odstínů, můj je Feather – Sheer Light Medium. Obsahuje bambusový extrakt, který má redukovat lesk, extrakt z listů marakuje, který vyhlazuje a čínskou pivoňku, která minimalizuje viditelné póry. Vitamín E a další látky, které jsou všechny neiritující, k pleti přátelské a bezpečné. 

Pudr není koncipován jako ultra-mega zmatňující, který vám zanechá popelavý, nezdravý vzhled pleti. Naopak, Kosas Cloud Set Setting Powder má za úkol mírnit lesk, ale zanechávat glow. Obsahuje velmi jemné a skoro neznatelné třpytky. Při nanášení je vzdušný, nepráší tak jako některé jiné pudry a zanechává pleť stále přirozenou, ale hladkou. Nečekejte od něj velmi krycí ani přespříliš sametový finiš. Dodatečné krytí nepřidává. Pleť je po něm zdravě zmatněná, ale daří se mu to přirozenou cestou. Můj typ pleti je sušší. Efekt, který popisuji, dělal na mne, ale myslím, že Cloud Set Setting Powder nejspíš nebude vyhovující pro pleť extrémně mastnou, kdy vyžadujete od pudru ultra matný vzhled. 

Tenhle pudr rozhodně pleť nedusí, nechává ji volně dýchat, přitom chrání a zafixuje makeup. S tím, že pleť stále vypadá zdravě. Nijak neafektuje barvu makeupu, nedělá mapky ani nezvýrazňuje suchá místečka. Mne pomáhá i při nanášení s lehkou rukou minimalizovat viditelnost pórů a nezvýrazňuje vrásky. Nutno podotknout, že žádný pudr nenanáším do okolí očí a nezkoušela jsem to ani s tímto. Takže jak sedí tam, nejsem schopná říct. Po testu půldenního nošení jsem pozorovala o něco více glow, trošičku možná lesk, ale u mého typu pleti a mé preference nemít pleť úplně matnou to nebylo nic, co bych musela přepudrovat.

Fixační pudr Kosas - Cloud Set Setting Powder
Fixační pudr Kosas – Cloud Set Setting Powder

Ve shrnutí – mojí pleti vyhovovuje, nemám nic co bych mu vytkla. Pokud už budeme opravdu hledat nějaký “nedostatek”, tak možná balení, které mu dodává mléčně transparentním plastem a celkově designem levný, “cheap” vzhled. A to si myslím, nezaslouží. 

Výhody:

  • Vzdušný, lehký
  • Zmatňuje, ale stále zanechává zdravou zářivost pleti
  • Nemění krytí ani barvu makeupu
  • Minimalizuje vzhled pórů
  • Nevysušuje
  • Čisté, bezpečné složení (neobsahuje mastek, silikony, parabeny, minerální olej ani vůni)

Nevýhody:

  • Netroufám si odhadnout trvanlivost či nerozbitnost plastového obalu. “Bytelnější” (a podle mne) i designově vzhlednější jsou obaly kovové (jako má např. Kjaer Weiss, Lilah b. atd.)

Dekorativní kosmetiku Kosas seženete na oficiálních stránkách www.kosas.com. Dále v Evropě na www.naturisimo.com, www.cultbeauty.co.uk, www.amazingy.com, www.niche-beauty.com. V Kanadě na www.greenjunglebeautyshop.com. 

Předchozí článekVitamín A v těhotenství. Jaké množství potřebujeme?
Další článekKyselina hyaluronová. Proč některé pleti nevyhovuje?