Řasenka Kosas je novinkou, na kterou jsem našla spoustu rozporuplných recenzí. A řasenka všeobecně je snad vedle deodorantu v kosmetice tím produktem, který je velmi osobní a nikdy určitý typ nebude vyhovovat všem. Jen pro upřesnění na jaký typ řas recenzuji – světlejší, poměrně krátké a řídké.

Musím říct, že jsem snad ještě neměla řasenku v jiném, než černém či bílém obalu. Ne, že by na tom tak úplně záleželo, ale design je vždy součástí značky a pokud je vymakaný, tak má produkt více šancí na oblibu. Samozřejmě to nesmí být na úkor funkčnosti. Tady mne překvapil hravý obal v ombré červeno-fialových barvách. Myslím, že celá tubička je kovová, proto je i tak těžká a to jí dodává na luxusnosti. Být to plast, tak to může dělat dojem laciného výrobku. A tím zrovna tahle řasenka není.

Kartáček je ergonomicky tvarovaný, prohnutý a spíše větší. Ne až tak velký jako u Fitglow. Co oceňuji je, že není plastový, ale z naturálních štětin. Připadalo mi, že non-plastic kartáček už asi ani není “moderní”, protože většina firem do svých řasenek volí právě silikonový či plastový, ač ne všem vyhovuje. Tento je fajn, tak akorát hustý a nanášení s ním jde velmi dobře. Možná bych uvítala ke konci trocha zúžení, ale jde i o zvyk. Pravdou je, že kartáček někdy nabere textury moc, takže na něm ulpívá přebytek, který je nutno buď otřít o hranu uzávěru, nebo ubrouskem. Nestane se to pokaždé a mne osobně to není na překážku, pokud toto jedno negativum převýší ostatní benefity výrobku.

Řasenka Kosas
Řasenka Kosas

Textura obsahu je balanc mezi mokrou a suchou, spíše se maličko přikláním k té mokřejší. Uvidíme, co udělá za pár týdnů. Barva je definitivně černo-černá, nic do šediva. Někde jsem četla, že řasenka je příliš cítit. Přijde mi, že se neliší od ostatních, rozhodně to není nijak silný pach, který by odrazoval. Co je pro mne směrodatné je, zda oči nepodráždí. To mi nedělá, oči nepálí ani neslzí a považuji to za velké plus. 

Složení obsahu je něco, co se Kosas opravdu povedlo a co ji vyzdvihuje nad ostatní. Vím, že pár firem se již snaží formulovat řasenky tak, aby skloubily pro řasy makeup i péči a Kosas k nim patří. Ve složení najdeme ricinový olej pro podporu růstu řas, provitamín B5, biotynil tripeptid-1, který má předcházet vypadávání řas a pomáhat s jejich růstem a panthenol pro lesk. To vše s tím, že složení je bez silikonů, akrylátů, minerálních olejů a jakékoliv parfemace.

Co se ještě nanášení týká, tak zde jedna vrstva je opravdu dost, krásně řasy zvýrazní a prodlouží. Dvě jsem vlastně ani nezkoušela, nebylo to nutné a ani mi to nenapadlo jako pokus. Řasenka nedělá “messy look”, nedrolí se. Tedy mne ne. A tady zase záleží, co se s texturou stane za těch pár týdnů. Možná budu mluvit jinak, ale zatím je to naprosto fajn. Odlíčit jde skvěle, lépe než Fitglow. Pláč jsem s ní ještě neabsolvovala (to určitě na sebe nenechá dlouho čekat:)), takže tady nemůžu zatím posoudit, ale marketovaná jako voděodolná není. Celkově ji hodnotím jako jednu z těch velmi dobrých a s opětovnou koupí bych podruhé neváhala.

Řasenka Kosas
Řasenka Kosas

Výhody:

  • kartáček z přirozených štětin
  • složení obsahu podporuje růst a výživu řas
  • žádná parfemace ani dráždivé látky
  • oči neslzí, nepálí
  • stačí jedna vrstva
  • jednoduché a snadné odlíčení

Nevýhody:

  • kartáček někdy nabere produktu moc, musíte otřít

 

Předchozí článekPleťové hydratační sérum – Josh Rosebrook Hydration Boost Concentrate
Další článekZměny pleti po létě. Můžeme je ovlivnit?