Tento miniaturní hydratační boost musel počkat nějakou dobu, než se na něj dostala řada v mojí skincare rutině. Jako hydratační sérum tam má totiž dlouhodobou pozici Osea Hyaluronic Sea Serum, o kterém vám určitě povím později. Josh Rosebrook Hydration Boost Concentrate ho na chvíli zastoupil a určitě ne naposledy.

Jeho lehká, skoro vodová, ale přesto lehce gelovitá konzistence má lehoučce hnědou, transparentní barvu. Můžete ho použít buď místo čisté kyseliny hyaluronové či jiného séra nebo nanést jako první vrstvu po vyčištění pleti. Tento Hydration Boost Concentrate je polysacharidový, antioxidační koktejl s fytonutrienty a je výborně hydratující. Konzistence se velmi rychle vstřebá, nezanechá žádný lepivý pocit a okamžitě zanechá viditelnou hydrataci v pokožce. Pleť je po něm nakrmená a vypjatá. Nelepí a nikdy mne po něm nic nežmolkovatělo. 

Obličejové hydratační sérum - Josh Rosebrook Hydration Boost Concentrate
Obličejové hydratační sérum – Josh Rosebrook Hydration Boost Concentrate

V ingredient list nenajdete překomplikované složení. Obsahuje kasii úzkolistou, která působí v pleti jako skvělý humektant s antioxidačními účinky. Je to vodu vázající cukr, který v kůži zadržuje vlhkost a údajně má tuto schopnost ještě lepší než kyselina hyaluronová. Ve velmi promyšleném, bezolejovém složení dále najdete výtažek z koňského kaštanu, který je protizánětlivý, chrání sktrukturu pleti a jako další ingredience zadržuje vláhu. Zelený čaj působí jako antioxidant, zpomaluje stárnutí pleti a napomáhá regeneraci buněk. Výtažek z kakaa pleť zpevňuje, podporuje cirkulaci, je protizánětlivý a rozjasňuje. Zelený čaj i kakao obsahují polyfenoly, o kterých se v souvislosti s pletí dočtete zde. Díky obsahu kakaa má sérum lehce hnědavou barvu. Měsíček lékařský je hojící a zklidňující.

Kyselinkový extrakt z květů ibišku má jemně exfoliační a vyhlazující efekt bez podráždění, které citlivé typy čeká po použití sér s velkou koncentrací kyselin. Tento extrakt mne velmi zajímal, takže mimo research z dostupných zdrojů na internetu jsem se na něj ptala přímo výrobce. Podle slov firmy je kyselinka z květů ibišku AHA kyselinou /konkrétně jablečná a vinná/ a obsahuje navíc antioxidanty. Nutno říct, že mne sérum nikdy nepálilo, nepodráždilo, pleť po něm nikdy nebyla červená a mám po něm definitivně pocit, že je po něm pleť jemnější, vyhlazenější.

Co je velmi důležité pro citlivé typy pleti a pleti se sklonem k podráždění a růžovce je, že toto sérum neobsahuje žádné esenciální oleje a tedy žádnou vůni. Já cítím velmi lehce přirozenou vůni kakaa, ale tak neznatelně, že mne to v žádném případě neobtěžuje a jsem schopná ho používat 2x denně, každý den. A to se mne u moc produktů nestává a je to dost často hlavně díky vůni, která ač je příjemná, tak od ní potřebuji přestávku. Jeho používání je nesmírně jednoduché a hydratační efekt viditelný ihned. Ideální je na vrstvení a neomezila bych ho na žádné roční období. Pro přítomnost kyselinky ale při citlivé pleti a růžovce začínejte opatrně i v klidovém stádiu. Každodenní používání nemusí vyhovovat všem.

Pokud hledáte něco víc než hydrataci od například kyseliny hyaluronové, tak toto sérum má se svojí přidanou hodnotou antioxidantů potenciál splnit vaše požadavky. Kromě hydratace totiž nabídne i antioxidanty a jemný vyhlazující efekt.

Obličejové hydratační sérum - Josh Rosebrook Hydration Boost Concentrate
Obličejové hydratační sérum – Josh Rosebrook Hydration Boost Concentrate

Sérum nemá úplně základní složení, rozhodně ale není komplikované, jeho ingredience jsou šetrné, zklidňující a hojivé. Pro rosaceu a citlivou pleť je výborným doplňkem v péči a je skvělé pro vrstvení. Rozšířené cévky i začervenalou pleť má schopnost zklidňovat. 

Pokud se potýkáte s aktivní fází rosacey, zhoršeným stavem, který se vyznačuje signifikantním rozšířením cévek, zarudnutím, papulkami atd., tak určitě konzultujte stav s lékařem. Aby se pleť dostala zpět do fáze zklidnění a stavy aktivního zhoršení se staly méně frekventované, tak pleť potřebuje nejen lokální péči pomocí kosmetických přípravků. Rosacea sice nejde zcela vyléčit, ale jde hodně umírnit do stavu, kdy její projevy jsou snesitelnější. Předcházet chceme i progresi rosacey a chronickému zhoršování, které často bez správné péče může přicházet.

Rosacea je spolu s citlivou pletí a vedle ekzému a lupénky jedním z nejčastějších problémů, který řešíme v pleťových konzultacích. K další a velmi podstatné části péče o rosaceu patří:

 • Redukce systémového zánětu
 • Vhodná suplementace cílená na mírnění nebakteriálních zánětlivých projevů
 • Podpora a posílení mikrobiomu 

Pokud potřebujete pomoc s pleťovou rutinou, výběrem šetrných produktů, poskládáním péče, jsem tu pro vás. Moje doporučení nekončí u pleti. Směřují i k radám ohledně protizánětlivé stravy, podpoře mikrobiomu, čistících bylin, potlačení produkce protilátek u autoimunity a výběru suplementů, které cíleně míří na redukování zánětlivých projevů, začervenalé kůže a mírní ostatní symptomy rosacey. Pro konzultaci se zaregistrujte zde.

Výhody produktu Josh Rosebrook Hydration Boost Concentrate:

 • obsahuje rostlinný typ kyseliny hyaluronové – polysacharid kasii úzkolistou, která efektivně zadržuje v pokožce vodu
 • výborné hydratační účinky
 • super rychlé vstřebávání
 • efekt vypnutí a hydratace pleti je viditelný ihned
 • bez oleje
 • bez esenciálních olejů a vůně
 • s ničím nežmolkuje
 • krásně se vrství
 • svým složením je vhodný pro všechny typy pleti citlivé, reaktivní, ekzematické a s rosaceou

Nevýhody:

 • poměrně malé balení /15ml/
 • lahvička je z neprůhledného skla, takže nevidíte, kolik produktu zbývá
 • má důmyslný systém kapátka, kdy musíte využít lehce sílu, abyste ho z lahvičky vytáhli, chrání tím obsah proti rozlití. 

Josh Rosebrook Hydration Boost Concentrate zakoupíte v www.gravitas.cz a na www.bioaura.cz, kde jsou k dostání i ostatní, neméně výborné produkty od Josh Rosebrook, včetně jeho ikonické pleťové mlhy, která stále plní videa na Youtube a není snad nikoho, komu by nevyhovovala.

Předchozí článekPocení – můžeme ovlivnit jeho intenzitu?
Další článekThe Big Clean Mascara – Čistá řasenka Kosas