Black Friday je skutečná lákačka na nákupy všeho druhu. Žijete – li v Americe či Canadě, jste už tak tři týdny předem zahlceni extrémním množstvím reklam. Z televize, letáků i internetu. Nedejbože, pokud máte emailovou subscription na některou značku oblečení či kosmetiky. Nebudu vám lhát, já email subscriptions mám. Své oblíbené módní i kosmetické značky sleduji a slevy na Black Friday definitivně využiji. To množství reklam všude okolo a šílenství ohledně nákupů, včetně těch vánočních, je mi však dost nepříjemné. Žijeme v době, kdy je dostupné snad vše na co si vzpomeneme a materiální konzum přehlušuje to, čeho bychom si měli vážit víc, než hmotných věcí. Ale to si každý musí ve své hlavě srovnat sám.

Na Black Friday si dělám seznam pouze několika věcí, které mi v průběhu roku „došly“ a nebo s nimi chci potěšit někoho druhého. Šílenství v obchodech se definitivně vyhýbám. Nakupuji vědomě, většinou online a v posledních letech mi nedělá problém odolnost vůči slevám u věcí, které nepotřebuji, nebo které jsou stále nadměrně drahé.

Kosmetické firmy, včetně přírodních značek, mají na Black Friday dost dobré slevy i akce k nákupu. A když není sleva, tak je zdarma poštovné či získáte dárky s objednávkou. Vše je lákavé, ale je také moudré si nákupy promyslet a nákupy uvážit. Potřebuji to? Využiji to nebo mi to bude ležet ve skříni či v koupelně na poličce? Stojí sleva či dárek k nákupu opravdu za to?

A teď k tomu, co jsem si pořídila. Jak jsem již řekla, tak své nákupy objednávám online. Bohužel většina značek kosmetiky je amerických a poslání do Canady obnáší daňové clo a poplatky. Obojí dohromady nejsou malé částky. Tak se mi i stalo, že retinolový olejíček od Pestle and Mortar stál méně než jsem zaplatila na těchto poplatcích a celkově mi tak vyšel dvojnásobně draho. Tu samou chybu už jsem neudělala a vše si nechávám poslat ke kamarádce do Seattle, kam si v průběhu roku udělám několikrát tak i tak výlet. 

Zde jsou moje nákupy, které jsem si vyzvedla před několika týdny a které už jsem měla možnost otestovat.

Josh Rosebook - Beauty Heros
Josh Rosebrook – Beauty Heroes Box

Beauty Heroes – Josh Rosebrook

Beauty Heroes Boxes možná již znáte z popisu jiných milovnic kosmetiky, protože pár lidí si nechává jejich měsíční balíčky posílat i do ČR. Zde je nutné říct, že co jsem četla, tak celní poplatky ani poštovné nejsou do ČR zdaleka tak vysoké, jako platím já z US do Canady. Co se předplatného týká, tak novinkou je, že u Beauty Heroes si můžete předplatit jen jeden měsíc. Na jejich stránkách vidíte, jaký je aktuální obsah balíčku na daný měsíc. Cena tohoto boxu je o hoodně nižší, než kdyby jste kupovali všechny produkty v balíčku obsažené, zvlášť. Takže se definitivně box i na jeden měsíc vyplatí. Jinak klasika je, stejně jako u jiných subscriptions, že pokud objednáte na 3 měsíce a víc, tak cena jednotlivých balíčků bude ještě nižší.

Josh Rosebook - Beauty Heros
Josh Rosebrook – Beauty Heroes Box

V „mém“ Beauty Heroes balíčku byly produkty od Josh Rosebrook, které najdete v recenzích zde a zde. Konkrétně balíček skrýval Vital Balm Cream, na který je recenze zde, dále pro mne novinku Hydrating Accelerator a úplně nový Hydration Boost Concentrate, který jsem také zkoušela poprvé. Recenze na obojí najdete zde a zde. Celkově jsem s obsahem balíčku a cenou super happy.

Osea 

Ultra clean značka s výtažky s mořských řas, kterou jsem si oblíbila hned po prvním vyzkoušeném výrobku, kterým bylo Hyaluronic Sea Serum, které patří do mých objevů roku 2019. V nové objednávce na Black Friday proto nemohlo chybět (vlastně jsem ho dostala zdarma díky objednávce jiných produktů za určitou cenu!). Přidala jsem i nádherně červenou pleťovou mlhu Sea Vitamin Boost s recenzí zde. Ač nemám úplně tak moc ráda oční gely pro jejich rychlé vstřebávání tak i Eye Gel Serum, o kterém je zmínka v této recenzi. Pro vyzkoušení dalších produktů v menším balení to byl kit v taštičce z veganské kůže, kde je sada produktů na zklidnění pleti – Undaria Argan Oil, Advanced Protection Cream, Ocean Lotion a Ocean Cleansing Milk. O obsahu taštičky a jednotlivých produktech čtěte zde.

Osea Soothing Kit
Osea – Soothing Kit

Pestle and Mortar

Značka, od které si opakovaně kupuji jejich retinoidový olejíček Superstar Retinoid Night Oil. Nebylo co řešit. Olejíčky hned tři, protože chtěla i kamarádka. Přihodila jsem dvakrát jejich exfoliační toner Exfoliate Glycolic Acid Toner, který používá i moje mamka a zmiňuji se o něm zde. Vydrží celkem dlouho a proto druhý je pro kamarádku. Značka měla nádherné boxy s úžasnou slevou. Ale jak jsem zmínila na začátku článku, je třeba se trochu krotit. Lákal mne však moc, nebudu lhát. Cena však byla i tak vysoká (plus u všeho kromě jídla v Canadě i Americe platíte daň, která se vám připočte až při konečné platbě. Celkově vás tak konečné částky mohou pěkně překvapit). Vzhledem k tomu, že mám na spotřebování hodně produktů a chtěla jsem si pořídit i jiné od dalších značek, tak u mne jejich Box of Stars neskončil. Moji zkušenost se Superstar Retinoid Night Oil na který nedám dopustit, si můžete přečíst zde. 

Babo Botanicals

Pro mne nová značka, od které jsem objevila Daily Sheer Tinted Moisturizer SPF 30. Všichni víme, že sehnat dobré SPF není legrace. Konzistence, vůně, složení i barva – to vše nám musí sednout. Troufám si říci, že je to snad nejkomplikovanější pleťový produkt co se výběru týká. A je to i ten, který se nejvíc v denní pleťové rutině opomíjí. Přitom je to jedno z nejdůležitějších, nejpodstatnějších a nejlevnějších opatření proti stárnutí pleti a v prevenci melanomu, bazaliomu i spinaliomu. Je to i jeden z nejvíce diskutovaných produktů co se bezpečnosti týká. Já volím vždy a jenom non-nano zinek a titanium dioxide. Chemické UV filtry u mne a mé rodiny nikdy nenajdete. Brzo si na blogu o tomto tématu budete moci přečíst více.

Babo Botanicals Daily Sheer Tinted Sunscreen SPF 30
Babo Botanicals Daily Sheer Tinted Moisturizer SPF 30

Babo Botanicals Daily Sheer Tinted Moisturizer SPF 30 jsem zakoupila ve Follain při mém výletu do Seattle. Návštěvu této menší Sephory s pouze přírodní kosmetikou nikdy nevynechám. Od značky Babo Botanicals je to můj první produkt a musím říct, že jsem nadmíru spokojená se vším, co tento tónovaný denní krém se sluneční ochranou nabízí. Super konzistence, výdrž, barva, krytí a v neposlední řadě i cena. Recenze zde.

Předchozí článekPleťový olej. Jak poznat ten kvalitní?
Další článekOsea Ocean Cleanser