Osea je jednou ze značek čisté a přírodní kosmetiky, která je na trhu již poměrně docela dlouhou dobu a je unikátní svým složením. Jejími hlavními ingrediencemi jsou tři druhy mořských řas z čistého moře v Patagonii, které firma získává ekologickou cestou. Všechny jejich výrobky mají bio certifikát a neobsahují žádnou ze složek, která je potenciálně toxická a nevhodná na to, aby byla aplikována na kůži.

Osea byla také první značkou, která podepsala pakt pro bezpečnou kosmetiku, který je součástí tzv. Environmental Working Group. Ta se snaží přimět kosmetické a jiné značky osobních produktů k tomu, aby neobsahovaly nic z látek, u kterých je buď známo a nebo je podezření na to, že mohou způsobovat rakovinné bujení, mutace a vývojové defekty nenarozených dětí. Od roku 2002 tuto značku následovalo již přes 1000 dalších značek, které se snaží o produkci bezpečné kosmetiky a dalších výrobků.

Osea je nejen organic, ale všechny výrobky jsou rostlinného původu, nenajdete tady ani včelí vosk, lanolin, karmin a samozřejmě žádné parabeny, ropné produkty, sulfáty ani syntetické parfémy. Je naládovaná mořskými řasami, bahýnkem, mořskou solí. Konkrétně řasy jsou nakládány do botanických a éterických olejů lisovaných za studena a pak se z celého “nálevu” tvoří unikátní, hýčkající kosmetické produkty. Mořské řasy jsou pro kůži pečující bombou, mají ultra hydratační vlastnosti, chrání pleť před extrémními vlivy počasí a obsahují jód, polysacharidy, antioxidanty, minerály a vitamíny. Podle mne jsou něčím, co by snad mělo být v každém kosmetickém produktu.

Osea Ocean Cleanser je čistič pleti, na který jsem už tolikrát slyšela ódy, že nezbývalo ho než zkusit. Obchůdek Follain v americkém Seattle nabízí celý sortiment produktů, takže jsem se při jeho návštevě nechala zlákat a zakoupila pár výrobků na vyzkoušení. 

Jako první věc, která vás při jeho použití zaujme, je jeho vůně. Slaďounká, bonbónková a svěží, kterou budete buď totálně milovat a nebo na vás bude příliš (v případě, že upřednostňujete produkty vůní úplně neutrální). Bát se jí rozhodně nemusíte, protože je výsledkem pouze bio botanických extraktů a nedráždila ani moji pleť (a to je tedy co říct). Osea Ocean Cleanser je určený pro pleť smíšenou, problémovou i mastnou, ale ráda po něm sáhnu i já se suchou pletí, když mám zrovna chuť na rychlé a lehké čištění, kdy vše z obličeje jednoduše smyju s tímto čističem a vodou. Musím mít náladu a chuť na jeho vůni, což není každé ráno ani každý večer. Když už ho tak 2x či 3x v týdnu použiji, tak si čištění s ním vychutnám a ráno ho nechám někdy působit i jako masku na vzpruhu pleti. A to si pak konkrétně náramně užívám i tu jeho těžko popsatelnou, svěží sladkou vůni.  

Konzistence Ocean Cleanser je strašně moc příjemná, hladká, gelovito – krémová, bez oleje. Milovnice těžších a vyloženě krémových konzistencí budiž vyzkouší Osea Cleansing Milk, což je bílý krémový čistič, který je hutnější a i bez vůně – to zase pro ty, které rádi produkty voňavě neutrální.

Osea Ocean Cleanser po pleti nádherně klouže, je smývatelný vodou a můžete ho použít jako hydratační masku. Peelingové částečky v něm ale nenajdete, takže maska to bude čistě hydratační a regenerační. (Více čistící a trochu abrazivní je jejich Mud Cleanser, který upotřebíte tehdy, pokud potřebujete buď jednorázovou nebo opakovanou čistící sílu. Jeho vůně je specifická sírou, která má hojivé účinky. Někomu může smrdět po vajíčkách, ale když vezmete v potaz jeho schopnost čistit černé tečky, zklidňovat případné záněty a aknózní změny, tak vám to až tak vadit nebude.) Ale i v Osea Ocean Cleanser o kterém je tento článek, je lactic acid (kyselina mléčná), která má lehký peelingový a rozjasňující efekt na pleť. Je jí tam menší množství, ale s kyselinkami je vhodné jít pomalu, v malém množství a koncentraci, ale dlouhodobě. 

Řekla bych, že ať už máte pleť suchou, smíšenou nebo mastnou, tak s tímto nemůžete udělat chybu. Můžete ho střídat s jinými čištiči, ale místo ve vaší denní pleťové rutině určitě mít bude a to hlavně tehdy, když máte rádi voňavé přírodní produkty.

Koupíte na www.oseamalibu.com, www.beauty-heroes.com, www.thedetoxmarket.ca

Výhody:

  • Lehký, pleť nezatěžující
  • Výborně smývatelný vodou
  • Bezvadný účinek i jako hydratační maska
  • Superiorní ingredience z mořských řas
  • Bezpečné, přírodní a nerizikové složky
  • Ve skleněné lahvičce akurátní velikosti
  • Příznivá cena

Nevýhody:

  • Bonbónková vůně, která nemusí vyhovovat těm, kteří mají rádi méně voňavé přípravky
Předchozí článekMoje kosmetické nákupy na Black Friday
Další článekOsea Soothing kit