Bílou veganskou taštičku s cestovní velikostí několika produktů pro zklidnění pleti jsem zakoupila na Black Friday v rámci slevy. O celém nákupu i samotné Osea nákupní akci se dočtete zde. 

Jelikož jsou Osea produkty dost finančně nákladné, vyzkoušet je v cestovních baleních je super nápad. Máte-li citlivou pleť, je to přímo nezbytnost. Koupit si totiž plné balení a pak zjistit, že vám dělá alergickou reakci, je dost nanic. U mně cestovní balení produktů i vzorečky dostanou maximálního využití, jelikož cestuji často a ušetřit místo v kufru či cestovní tašce se vždy hodí. I tak se mi ale podaří v rámci cestování s sebou tahat miniaturních taštiček několik a místa to zabere spoustu. Znáte to. Jedna na léky a SOS medical záležitosti (medicínu v sobě nezapřu, takže kromě bežných věcí se tam nachází i rukavice, Epipen a druhá zásobní ampulka neředěného adrenalinu, silná jehla na koniopunkci, spoustu malých balení fyziologického roztoku, emergency širokospektrá antibiotika a další drobné “nezbytnosti”, které se snad proboha nikdy nevyužijí). Druhá taštička je celá body care, ošetření ekzému, mastě. Další je skincare a makeup. Poslední je celá na toaletní potřeby, dámské záležitosti a intimní vlhčené ubrousky. Mám i celý kosmetický kufřík (vlastně 3), do kterých by se mi to vše vešlo celé dohromady, ale zvykla jsem si to takto. Prostě úchylka.

A teď k výrobkům Osea, které byly v Soothing Kit. Celá sada je v taštičce z bílé, moc pěkně vypadající veganské kůže, kde je sada produktů na zklidnění pleti – Undaria Argan OilAdvanced Protection CreamOcean Lotion a Ocean Cleansing Milk.

Osea Soothing Kit
Osea Soothing Kit

Produkty jsem zkoušela a vypotřebovala, žádný rozhodně neputoval dál ani do koše i když jsem ke svému překvapení nebyla úplně spokojená se všemi.

Undaria Argan oil – klasický argan, zde s přídavkem z výtažku z mořských řas, heřmánku, vitamínu E a jemným nádechem esenciáního oleje z levandule. Ta je pro mně už tak profláklá (a například v jejich krému na ruce mne opravdu hodně vadila), že ji snesu jen v malém množství. Ale tady byla v množství opravdu tak malém, že mi byla celá kompozice vůně velmi příjemná. Jestli znáte Chamomile and Rosehip Calming Day Cream od Pai, tak je to přesně tato jemná vůně. Olej byl celkově moc uživatelsky příjemný, soudím, že ve výborné kvalitě a určitě bych si ho koupila v plném balení.

Advanced Protection Cream – na ten jsem se hodně těšila. Je určený na pleť stárnoucí, suchou a citlivou. Jelikož jsem předtím vyzkoušela jejich Atmosphere Protection Cream, který byl na mne příliš lehký a neměl žádný viditelný efekt, tak u tohoto jsem čekala opak. Krém je to s výbornými ingrediencemi z červených mořských řas, olivovým squalanem, jojobovým a avokádovým olejem. Dále obsahuje druh aminokyseliny, která bojuje proti stárnutí pleti. Vše v biokvalitě. Krém je hutný, bílý a při prvotním rozetření čekáte, že bude i mastný. Na tu mastnotu jsem se těšila a ona se vůbec nekonala. Díky svojí hutnosti jde maličko hůře roztírat, ale přitom celkově máte pocit podobný jako u krémů obsahujících silikony. Ty samozřejmě neobsahuje ani v nejmenším. Vstřebá se dokonale a na kůži obličeje není vidět ani stopa lesku. Pleť je po něm hydratovaná, ale ne mastná. Trochu mám problém s tím, pro jakou pleť bych ho určila. Smíšené ani mastné typy nejspíš nebudou připravené na hutnou konzistenci a horší roztíratelnost. Ale mohl by se jim líbit matný (absolutně nemastný) výsledek. Suchá pleť bude podle mne vyžadovat víc. Víc tuku, alespoň trochu zanechávající povlak a lesk. Mám z něho smíšené pocity a můj závěr je takový, že bych si plné balení za cca 2900,- Kč v přepočtu, nekoupila. Zklamání, neboť jsem čekala heavy duty fatty cream pro mojí extrémně suchou pleť. A nic heavy duty se nekonalo.

Ocean Lotion – tělový krém, určený pro všechny typy pleti, bez jakýchkoliv essenciálních olejů a vůní. Obsahuje shea butter, šípkový olej, kukui seed olej, extrakt z mořských řas. Konzistence je tak akorát, spíše hustší, dobře se roztírá a nezanechává žádný povlak. Voní úplně neutrálně, kůže je po něm hydratovaná a používám ho při psaní na pc, jelikož mi nezanechává mastnou klávesnici. Jinak pokud bych mu měla dát hodnocení 100%, tak bych při použití večer (jako poslední vrstva před spaním) musela vidět a cítit více mastnější texturu. Ze zkušenosti vím, že 90% lidí mastnou konzistenci nechce, takže je velká šance, že vám bude vyhovovat. A asi stejné procento lidí nemá tak suchou kůži jako já, takže ta šance je opravdu vysoká. Nic proti němu nemám, kdybych dostala plné balení, tak ho asi dál nepředám.

Ocean Cleansing Milk – hydratační, zklidňující, krémový čistič. Určený na suchou, citlivou pleť. Bez vůně. Obsahuje opět extrakty z mořských řas, extrakt z vodní lilie, glycerin, aminokyseliny, heřmánek. Nanáší se na vlhkou pleť a poté smývá vodou. Umyje velmi jemně a důkladně, pleť nenapíná a cítí se po něm velmi dobře. Celkově je velmi nekonfliktní a svoji práci udělá fajn. Hodně jsem si ho oblíbila, jelikož někdy mám chuť na změnu od balzámových či olejových čističů. 

Celkově je to tedy s Osea výrobky tak půl na půl. Některé produkty vyloženě miluji a budu si je kupovat opakovaně, jako například Hyaluronic Sea Serum a překvapivě i Eye Gel Serum. U jiných, jako například u krému na suchou pleť se nadšení nekonalo a pleťová mlha Sea Vitamin Boost mi způsobila nežádoucí reakci na pleti. Což je dáno mojí pletí a rozhodně ne špatným výrobkem. Protože ta jejich skin mist je plná super aktivních látek a není v ní nic co bych neopěvovala. To, že to nesnese moje kůže, je věc jiná. Celkově je Osea značka výborná, kvalitní, čistá a obsahuje ingredience v biokvalitě. Nenajdete také na trhu moc značek této kvality, které by měly tak jedinečné ingredience a výtažky z mořských řas. Osea toto vše má a určitě vám doporučuji něco od nich vyzkoušet. 

www.oseamalibu.com, www.beauty-heroes.com, www.thedetoxmarket.ca

Předchozí článekOsea Ocean Cleanser
Další článekOsea Anti – Aging Hand Cream