Moje zkušenosti se značkou Osea si můžete přečíst v několika recenzích zde a zde. Je to značka, jejíž filozofie čistých produktů je mi velmi blízká. Výrobky obsahují aktivní látky z mořských řas a nenajdete u nich žádné zbytečné, výplňové ingredience. Mám značku ráda i přes to, že ne všechny jejich produkty mi sedly. 

Cestovní či menší balení produktů u mně vedou na plné čáře. Jednak některé produkty ve velkých baleních nestačím spotřebovat a je to potom škoda a jednak si je beru s sebou při cestování. Nebo do kabelky či tašky do práce a některé mám i v autě. Úplně nejradši mám, pokud jsou výrobky ve skle a s pumpičkou. A to skoro všechny Osea produkty jsou.

Osea Anti – Aging Hand Cream všechny tyto parametry splňoval. Tak jsem do něj šla. Bez vzorečku. Je totiž jak je u Osea zvykem, naducaný regeneračními látkami jako je shea butter, vitamíny, fytosteroly, mořské řasy, které mají pleť vyživit a zhydratovat. Byla jsem si skoro jistá, že další krém na ruce spotřebuji. Neustálé mytí a desinfekce rukou na sále jim rozhodně neprospívá a mazání je zaručeno opakovaně. Krémy na ruce mám při sobě pořád. Tento byl navíc v pěkném skleněném obalu, který byl praktický na nošení všude s sebou.

Koupila jsem ho při při výletu do Seattle někdy na jaře. Než jsem jela na 3 měsíce do Čech, zjistila jsem, že mi překvapivě vůbec na přesušenou pokožku rukou nevyhovuje. Konzistence nebyla zlá, na první rozetření to i vypadalo, že kůži vyživí. Rozhodně nepatří do kategorie řídkých vodových krémů. Okamžitě se však vstřebal a na kůži po něm nebyla ani stopa. Možná, kdybych byla sekretářkou a potřebovala bych nemastný krém, který nebude zamašťovat papíry, tak ano. Jenže, já potřebuji ultra výživný a mastný krém. Rozumějte – takový, který moje ruce přivede zpátky k životu. Měla jsem zkrátka pocit, že jsem se skoro nenamazala a to mi nevyhovovalo.

Osea Anti-Aging Hand Cream

Další věc, která mi vadila, byla vůně. Byla hodně levandulová a na kůži zůstávala. Levanduli snesu v kompozicích, kdy je namíchaná s jinými vonnými oleji nebo je cítit velmi jemně, ale samotná mi většinou úplně nesedne. 

Závěr je asi takový, že pokud máte normální kůži na rukou a potřebujete se prostě občas namazat něčím nemastným a ultra vstřebávacím, tak krém bude pro vás. Máte-li rádi levanduli, tak ještě lépe. 

Já však věděla, že ho používat nebudu a docela mne to mrzelo, protože nebyl vůbec levný. Po 3 měsících v ČR jsem ho vzala s sebou do Seattle a ve Follain vrátila. Jestli se vám to zdá jako utopie, tak není. V severní Americe můžete vrátit do obchodu skoro vše, co vám nevyhovuje. Nebo má výrobní vadu. Většinou je na to určená lhůta 2 týdny, ale některé obchody mají i měsíc nebo 3 měsíce. S nikým se nemusíte hádat, nikdo neobrací oči v sloup, produkt vezmou zpět a vrátí vám úplně v pohodě peníze. Někdy, pokud nemáte účtenku, tak dostanete tzv. “store credit”, na který si můžete v obchodě zakoupit cokoliv jiného. Ve Follain mi za krém ochotně vyměnili jiné produkty, omluvili se za to, že mi nevyhovoval a ještě přidali spoustu vzorečků. Když se chce, tak to jde, že…

Osea produkty koupíte na www.oseamalibu.com, www.beauty-heroes.com, www.thedetoxmarket.com

Výhody:

  • malé balení, které můžete všude mít s sebou
  • skleněná lahvička s dávkovačem
  • aktivní složení/výborné ingredience

Nevýhody:

  • vyšší cena
  • naprosto nemastný finiš na kůži, což ho zařazuje do kategorie krémů vhodných pro normální, mladou a zachovalou kůži na rukou, která ještě nepotřebuje “heavy duty” mazání
  • intenzivnější levandulová vůně z esenciálního oleje
Předchozí článekOsea Soothing kit
Další článekJuice Beauty Ultra – Natural Mascara