Co si budeme povídat, žijeme v éře umělohmotných řasenkových kartáčků. A ne každý je musí mít. Definitivně patřím mezi ty, kterým až na výjímky moc nevyhovují. Velmi ráda jsem proto sáhla po řasence, na kterou jsem si brousila zuby už nějakou dobu. Značka Juice Beauty je mi sympatická z několika důvodů. Netestuje na zvířatech, neobsahuje žádné šmejdy, ale naopak aktivní látky přírodního charakteru, které pleť hýčkají. A její představitelkou a spolutvůrkyní produktů je Gwyneth Paltrow, která se mne jeví jako upřímná, čistá duše, která miluje ekologii, přírodu a samozřejmě přírodní kosmetiku. Navíc oplývá fyzickou krásou. 

Obal řasenky je krásně stříbrný, luxusní a spíše lehčí. Otevírá se velmi dobře. Mne nejvíc potěšil kartáček, který je z normálních klasických štětin (rozuměj – žádná umělá hmota) a je tvarovaný do spirálky. 

Konzistence Juice Beauty Ultra – Natural Mascara není ani moc suchá ani moc mokrá, ale něco mezi. Neobsahuje žádná přídavná vlákna, která by tvořily “messy look”. Nanášení je snadné, velikost spirálky tak akorát. A teď záleží na tom, co dál čekáte. U řasenky je to vždycky takové překvapení. Není to jako krém, který máme možnost zkusit ze vzorku, že… Řasenka je jiná a tak trochu tajuplná až do prvního nanesení. Bude stačit jedna vrstva? Dvě? Čeká mne drolení? Štípání v očích? Zahustí mi řasy, nebo jenom prodlouží?

Tak tedy – nanášela se krásně a bez problémů, nezasychala ihned, ale ani jsem nemusela před druhou vrstvou čekat věky věků. U řasenek jsem zvyklá nanášet dvě vrstvy a ani tahle nebyla vyjímkou. Jedna byla takový jemný nános a až při druhé se více ukázala její krása. Efekt je velmi jemný, nenásilný. Nečekejte nepřirozené mrkací kartáče. Když jsem chtěla docílit výraznějšího efektu, neminula mne nutnost třetí vrstvy. Nedrolila se a ani neštípala do očí, což se mi u řasenek stává opravdu málokdy. Jako u všech řasenek záleží na tom, čeho chcete dosáhnout. Tato dostála svému naturelu a jemně zdůrazňuje přirozenou krásu.

Výhody: 

  • Přírodní složení, které snesou i ty nejcitlivější oči (protože ji snesly ty moje a to je co říct). Nečekají vás ani slzy ani štípání
  • Spirálkový kartáček s klasickými štětinami
  • Krásný, luxusní obal
  • Konzistence je akorát – ani suchá ani mokrá

Nevýhody:

  • Pro ty, které čekají hodně výrazný zahušťující i prodlužovací efekt, bude třeba druhé a možná i třetí vrstvy. 
Předchozí článekOsea Anti – Aging Hand Cream
Další článekKjaer Weis Honor Lipstick