Značka Kjaer Weis je návyková. Organická a krásná. Fotogenická a drahá. Jejich řada makeupu je vhodná snad pro všechny typy pleti. Jestli jsem vás nenalákala, tak se určitě jděte podívat aspoň na její obaly a barvy a zkuste swatches. Protože já ze zvědavosti začala u jednoho jejich produktu, což byla překrásná krémová tvářenka v nejsvětlejším odstínu Embrace. A neptejte se, jak to skončilo. Top je kvalita přípravků i jejich balení, které je nádherné jako šperk. A těžké. U všech produktů si můžete dokupovat jen náplně, které jsou o něco levnější než celé originální balení. Myšlenka náhradních náplní se zrodila po přemýšlení, jak udělat obaly ekologické a znovupoužitelné, aby po použití neskončily na smetišti, ale i krásné a naprosto nevypadající jako recyklovatelné. To vše se jim maximálně povedlo.

Zakladatelka značky je původem z Dánska, žije v New Yorku. Pracovala jako vizážistka a během své kariéry si vyslechla spoustu stížností od modelek na téma podrážděná, alergická pleť s nesnášenlivostí spousty přípravků, včetně těch s komplikovaným a potenciálně nezdravým složením. Jejím snem bylo vytvořit značku organického makeupu. Takového, který by ženy používaly nejen tehdy, když jsou těhotné či trpí chronickými onemocněními včetně poruch imunity, ekzémů a podobně, ale každý den. Sen se jí vydařil a její produkty jsou vyráběné buď z bio ingrediencí, nebo složek přírodního původu, s minimem syntetických pigmentů. Nepoužívají chemické konzervanty, syntetické parfémy, silikony ani další přídavné látky tolik časté u běžných konvenčních řad kosmetiky. Nejsou testované na zvířatech a neobsahují lepek (ano, i to je pro některé ženy, trpící celiakií či citlivostí na lepek, důležité). 

Kjaer Weis vyrábí své produkty ve Itálii a všechny podléhají certifikaci CCPB, což je kontrolní organizace, která má v Evropě jedny z nejpřísnějších pravidel pro certifikaci organické kosmetiky. Takže máte jistotu, že při koupi všech jejich přípravků si kupujete skutečně certifikované produkty v bio kvalitě. 

Kjaer Weis
Kjaer Weis Honor Lipstick

A teď už pojďme k produktu, který vám chci představit. Je jím rtěnka Honor Lipstick. Abychom si to ujasnili, budu skutečně upřímná. Nesnáším rtěnky. Ano, po zhruba 15-ti letém hledání nude odstínu, který by mně seděl, jsem to vzdala. Ani kurs barvové typologie a vizážistiky mne nepomohl. Ne že bych nevěděla, co mi sluší. Ten odstín rtěnky zkrátka pro mne nikde nebyl. A ne že bych rtěnky nikdy nepoužívala, v minulosti tomu bylo právě naopak. Smířila jsem se ale  s tím, že pro mne žádný vhodný odstín neexistuje. Pokud si zřejmě nenechám barvu namíchat na míru. Můj obličej nesnese výrazné líčení, nesnese výrazné rtěnky (a čím jsem starší, tím to platí dvojnásob). Všechny nude odstíny na mne vypadají velmi nehezky, moje přirozená barva rtů je zabarví do béžova a to opravdu néééé. A prosím vás, takové ty cihlové nebo hnědé rtěnky, které se jakože nazývají nude? Nechápu. Takže u mne vedou nenápadné lesky na rty.

Dokázala to změnit pouze a jenom Kjaer Weis Honor Lipstick. Opravdová, skutečná nude. Lepší než barva mých rtů. Na někoho možná světlá. Nádherná a kombinovatelná se vším ostatním tlumeným, barevným arzenálem, který vlastním. Naprosto ideální na denní nošení. Super na vrstvení a nepostradatelná k výraznému nalíčení očí. Její barva je vybalancovaná, světlá, s jemným, ale opravdu jemným růžovým podtónem. Hnědou tam nehledejte, perleť také ne a výrazné zabarvení rovněž ne. Konzistence je příjemná a finiš je krásně hladce polomatný. Žádná pudrová stahující, matná, ale skutečně líbivě polomatná. Nevysušuje. Vůbec. Nanášení je strašně jednoduché a po výsledném efektu máte možnost se rozmyslet, zda uděláte ještě něco víc. Necháte to tak? Nebo přidáte trochu pigmentu z jiné oblíbené barvy či lesku? Svojí nude náturou je totiž vhodná i jako primer na rty. Oceníte to tehdy, když vaše rty zabarvují odstíny rtěnky do jiných, nežádoucích odstínů. K nanášení bych ještě řekla to, abyste nečekali smoothnes typu Kosas nebo Antipodes rtěnky. Až tak krémová tato není. Nanášení je mi ale příjemné a to vám říkám já, milovnice hladkých, lepivých a mastných lesků na rty! A ještě jedna důležitá věc – rtěnka není vůbec cítit a nemá žádnou pachuť na rtech.

Takže, za mne je Kjaer Weis Honor Lipstick objev roku, krásné překvapení, díky němuž jsem našla tu pravou barvu pro svoje rty. Amen.

Koupit můžete na www.kjaerweis.com, www.cultbeauty.co.uk, www.niche-beauty.com, www.naturisimo.com

Předchozí článekJuice Beauty Ultra – Natural Mascara
Další článek(M)anasi 7 Silk Glow Powder – Perihelion