Značku Osea jsem vám představila zde a zde a jejich další produkt, tentokrát neobvykle zářivé červené barvy, nemůžu vynechat. Na pleťovou mlhu Sea Vitamin Boost jsem se moc těšila a objednávala v rámci Black Friday. 

Přípravek je to skutečně neobvyklý a už na pohled krásný. Je to díky barvě, kterou má na svědomí extrakt z granátového jablka, resveratrolu a červené mořské řasy, jež má silné hydratační účinky. Tato mlha je nabitá antioxidanty. Neobsahuje žádné esenciální oleje, což určitě ocení mnozí z vás. Většina pleťových mlh totiž obsahuje mnohdy i přemíru vonných složek, které se bijí dohromady a jsou ve výsledku dráždivé pro nos i pro kůži. Této se to netýká a neobsahuje nic “zbytečného”. Všechny složky v ní mají svůj účel. Žádné komplikované složení. Extrakty z řas obsahují vitamíny a minerály, zajišťují hydrataci a jsou bohaté na polysacharidy. To vše pleť posiluje a chrání před smogem ve znečištěném ovzduší. Vitamín C a resveratrol rozjasňují a zesvětlují případné tmavé flíčky či jizvičky. Prostě jsem ji musela mít. I když vím, jak jsou pro mne pleťové mlhy a tonika ošemetné právě díky svým “aktivkám” a silnému složení. Jenomže zastávám názor, že mít mlhu, esenci nebo toner (nejlépe všechno, že), v pleťové rutině, je must have. Moje pleť ale hodně těchto přípravků nesnese a je to často dlouhé hledání metodou pokus – omyl. A to se stalo i u téhle. 

Sea Vitamin Boost

Sea Vitamin Boost mlha je moc příjemná na obličeji, rozprašuje velice jemně a vy si jen moc přejete, aby vykonala ten svůj heavy duty účinek. Skoro bych ji svými účinky přirovnala až k esenci, ale je tekutá jako voda. Úžasná na vrstvení, jako první layer po vyčištění, pro aplikaci mezi vrstvou séra a krému i v průběhu dne na osvěžení a hydrataci. Bohužel, ne pro mne. Pleť po jejím nanesení začala štípat a vytvořily se mne červené fleky na tvářích. Nic příjemného, i když za pár hodin byly pryč. Žádná dlouhodobá reakce. Nic co by nespravila čistá termální mlha a můj milovaný čistý squalan oil od Indie Lee. Takže i když bych Sea Vitamin Boost doporučila všemi deseti a za její kvalitou si stojím, tak pro mne nebyla. Vypovídá to však pouze o tom, jak reaktivní je moje pleť a nic to neříká o kvalitě produktu. Protože ten je ultra super kvalitka. Ne sice za rozumnou cenu, protože jako všechny Osea produkty patří mezi ty nákladnější, ale pokud není vaše pleť citlivá a reaktivní, určitě bych do ní šla. Svým složením, barvou a nepřítomností vonných složek je unikátní. Moc čistých, přírodních značek podobného složení, které obsahují mořské řasy a výtažky z nich, na trhu k dostání není.

Koupíte na www.oseamalibu.com, www.beauty-heroes.com, www.thedetoxmarket.com

Výhody:

  • Jemný rozprašovač a velmi příjemná aplikace
  • Skleněná, recyklovatelná lahvička, ze které produkt neabsorbuje chemikálie jako je tomu u plastu
  • Jednoznačně unikátní složení, lišící se od jiných, příliš komplikovaných pleťových mlh
  • Nepřítomnost vůně a esenciálních olejů (cítíte pouze ingredience – super oxidanty a čisté aktivní látky)

Nevýhody:

  • Poměrně vyšší cena
  • U citlivé pleti hrozí reakce na některou z látek 
Předchozí článekPleťové sérum a jeho vrstvení v zimě
Další článekMaya Chia The Optimist Hydrating Essence

Comments are closed.