Maya Chia je relativně nová niche značka na trhu, která byla založena v roce 2014. Její zakladatelkou je žena z korporátního prostředí, která si chtěla plnit své sny a skončit s kancelářskou prací, která ji nenaplňovala. Byla dlouho zastánkyní péče o sebe sama a s tím souvisely i pleťové rituály a láska ke kosmetice jako takové. Její otec pracoval jako chirurg v Guatemale, kam ho jako malá často doprovázela. Tamní kultura si získala její srdce. V této zemi začalo i nadšení pro semínka chia, která mají super výživnou hodnotu a patří mezi základní potraviny tamnějších obyvatel. Olej z nich patří do jejich skladby jídelníčku a tak jako se používá olej olivový i k péči o pokožku, tak v oblasti Guatemaly je základem péče o kůži a jejích drobných neduhů i olej z chia semínek.

Založení značky Maya Chia na sebe nenechalo dlouho čekat a vyznačuje se tím, že používá pro extrakci oleje ze semínek super čistou cestu. Procesem bez rozpouštědel získává olej bez jakýchkoliv nečistot a toxických chemických zbytků. Výsledný olej kopíruje chemický profil samotné rostlinky. Znamená to, že v přípravcích dostáváte ten nejlepší, nejčistší, nejstabilnější a nejvíce potentní chia olej který je údajně vůbec dostupný na trhu. Jejich olej má trvanlivost v neotevřeném produktu 18 měsíců. I ostatní přípravky v produktech této značky jsou v bio kvalitě a hodně z nich i z tzv. divokého sběru. Neobsahují syntetické fragrance, parabeny, ftaláty, PEGy ani SLS. Značka je čistá, luxusní a co se ingrediencí týká, tak nutričně densní a bezpečná.

The Optimist Hydrating Esence

Ale teď konečně k The Optimist Hydrating Essence. Může se vám zdát, že je to „pouze“ toner ve spreji. Ale není tomu tak. Je to esence nadupaná aktivními látkami, která má pleť nejen hydratovat, ale dodávat jí i látky výživnějšího charakteru, které bojují proti stárnutí. Koncentrát antioxidantů, amino kyselin, phytonutrientů, vitamínů a dalších pečujících látek, které se starají o výživu pleti a její hydrataci. Kdo by nechtěl esenci s asthaxanthinem, zeleným čajem, výtažkem z řepy a chia semínek, aloe, fosfolipidy a panthenolem, že. Toto jsou ingredience, které ve skincare hledám. Já to beru všemi deseti.

Jako esence se produkt nanáší podle zásad vrstvení na vyčištěnou pleť, ješte před sérem. Její konzistence je totiž velmi lehká a tekutá. Je hustější než toner nebo pleťová mlha, ale stále ještě natolik tekutá, aby se dala aplikovat ve spreji. Což nic neříká o tom, že ji ostatně nemůžete použít i během dne pro dodání hydratace a výživy, v horku či při cestování letadlem, kdy pleť potřebuje extra péči. 

The Optimist Hydrating Essence

Složení je fantastické, konzistence úžasná a na pleti velmi příjemná, rozprašovač ideální a velmi jemný. Obsahuje esenciální oleje z citronu, sladkého pomeranče, neroli a ylang ylangu. A při výrobě jimi rozhodně nešetřili. Je tedy složením a aromaterapeutickými účinky povzbuzující a nebude to nic pro někoho, kdo úplně výrazné vůně nemusí. Ze všech uvedených bych řekla, že převažuje ylang ylang, i když citrusy cítíte taktéž. Z pleti rozhodně vůně ihned nevyprchá, což může být u někoho plus a u druhého mínus, podle toho, jak vnímáte vůně. Pokud máte v lásce uvedené esenciální oleje, tak tahle esence bude složením, konzistencí, účinky i vůní láskou právě pro vás.

Mně osobně právě tou vůní úplně nevyhovovala, ale já to mám s tímto hodně složité a v zásadě mám dost často (ne úplně vždy) nejraději, když produkt, který si aplikuji na obličej, nevoní vůbec nijak. Tato esence není nejlevnější, ale mlhy i esence je dobré a zábavné střídat a určitě je fajn jich v pleťové rutině vlastnit několik. Pro používání je Maya Chia The Optimist Hydrating Essence vhodná v létě i v zimě.

Objednat můžete na www.maychia.comwww.thedetoxmarket.ca a v Evropě na www.naturisimo.com

Výhody:

  • Koncentrované složení hydratujících, anti-aging a rozjasňujících ingrediencí
  • Nádherná konzistence ideální k vrstvení
  • Díky kontaktu se sklem nedochází k uvolňování škodlivých látek do produktu, jako je tomu u plastu

Nevýhody:

  • Výrazná vůně esenciálních olejů, která nemusí vyhovovat úplně každému
  • Vyšší cena

Předchozí článekOsea Sea Vitamin Boost
Další článekNesnese vaše pleť přírodní kosmetiku? Zde je důvod!