Zimní pleťovou výbavu nenechávám náhodě a produkty určené pro toto roční období si kupuji už na začátku podzimu. Vím, že pokud něco zanedbám, pleť mi to dá vědět velmi rázným způsobem. Takže jakmile začne chladnější počasí, pleťovou rutinu měním a přizpůsobuji extrémnějším podmínkám. To je prostě tak, když máte kůži citlivou, suchou a ještě k tomu s ekzematózními ložisky. Ty se objevují právě už na podzim.

Jestliže jsem v létě nepotřebovala tolik vrstvit a některé dny jsem se spokojila s pár produkty pleťové rutiny, tak v zimě mi to nestačí. Kůže potřebuje vyživit, hydratovat a ochránit. Mými společníky se tak stávají oleje, balzámy a hutné krémy. Ti jsou po mém boku i v létě, svou úlohu zastávají zejména v péči na noc. V chladnějším období jich mám ale několik a pokud jsem doma, vrstvím je s ostatními přípravky klidně i párkrát za den. 

Večerní odličování a čištění probíhá pouze a jenom s pomocí balzámu či oleje. To je to jediné, co kůži nezbaví ochranného pláště a nenaruší pH pleti. Nejradši mám ty bez esenciálních olejů a to výborně splňuje třeba Drunk Elephant Slaai Makeup – Melting Butter Cleansing. Pokud mám náladu na něco s vůní, tak pak je to jemný a po ananasu vonící One Love Organics Vitamin B Enzyme Cleansing Oil

One Love Organics Vitamin B Enzyme Cleansing Oil

Některá rána pleť pouze ošetřím Caudalie Grape Water ve spreji. Nastříkám na obličej, nechám chvíli působit, aby se žíznivá pleť trochu napila a pak přestříkám znovu. Jemně setřu tampónkem z biobavlny. Ano, i takto může vypadat ranní rychlé “čištění”. Zejména tehdy, když je kůže zcitlivělá a vím, že večer jsem pleti věnovala double cleansing, ošetření kyselinami a retinolem. Tehdy nemám vůbec žádné výčitky.

Jako sérum jsem si totálně zamilovala Osea Hyaluronic Sea Serum s výtažky z mořských řas, vitamíny, antioxidanty a kyselinou hyaluronovou. Uchovávám ho v lednici, takže je na obličej ráno velmi osvěžující. Jeho kapátko vám dovolí nabrat jen určité množství a i když bych já sama měla tendenci si nabrat a aplikovat víc, tak musím říct, že ta dávka je naprosto ideální. Sérum samozřejmě podle zásad vrstvení nenechávám zcela zaschnout. Pokud bych to nevychytala a stalo by se, tak před další nanášenou vrstvou přestříkám Caudalie Grape Water nebo mlhou Odacité Aloe + Immortelle Hydra-Repair Treatment Mist.

Na okolí očí nanáším buď Kahina Giving Beauty Eye Serum nebo Martina Gebhardt Eye Care Cream. To podle toho, zda potřebuji “jen” hydrataci a vypnutí a nebo i více hutnější péče. Krém od Martiny Gebhart je samozřejmě mastnější, obsahuje lanolin a s ním mám pocit větší péče. Pozor však na kombinaci s řasenkou, protože ji může rozmazávat. Zatím jsem tuto značku neviděla nikde v Canadě a docela mne to mrzí. Zásoby kupuji v Evropě v Denn`s Biomarkt v Německu. Určitě bych si ji zamilovala hlavně před lety při mé práci v nemocnici na severu, kde mrazivé podmínky venku dosahovaly až -43C. Dovedete si představit, jak v takových podmínkách kůže dostává zabrat. Nejenom pleť, ale i pokožka rukou. 

Eye Care Cream Martina Gebhardt

Jako krém mám na zimní období zamilovaný Josh Rosebrook Vital Balm Cream. Při zakoupení posledního balení jsem zjistila, že změnili konzistenci, barvu a zřejmě i poměr esenciálních olejů. Krém je světlejší, více našlehaný a jemněji voní. Řekla bych, že je více hydratační a méně mastný, než jeho předchůdce. Na mé oblíbenosti mu to však neubralo. Když mám chuť na změnu ale stále ještě i na vůně, použiji Inlight Deep Moisture Balm, který mi nakrmí pleť víc a dokonce tak, že poslední olejovou vrstvičku použiji opravdu slabě. 

Josh Rosebrook Vital Balm Cream

Olejíček jako závěrečná vrstva je vhodný po voňavé péči Inglight nebo Vital Balm Cream nějaký opravdu neutrální. V zimě mám oblíbený Indie Lee Squalan Oil nebo Drunk Elephant Marula Oil. Oba jsou nevoňavé, takže kompozice vonných olejů z Inglight balzámu či modrého Vital Balm Cream se nenaruší a s ničím „netříská“.

Drunk Elephant Marula oil

Jestli máte pocit, že je toho všeho moc, tak vězte, že pro suchou pleť není. Vrstvy jsou nanášeny slabě a doplňují se vhodnou kombinací přípravků tak dobře, že nanesený makeup drží, během dne z pleti nesjíždí a řasenka se nerozmazává. Vrstvení je proloženo nasprejováním termální vodou nebo mlhou a do pleti se tak vše velmi dobře zapracuje.

Předchozí článekIndie Lee squalan oil
Další článekBronzující sérum Drunk Elephant D–Bronzi Anti–Pollution Sunshine Drops