Squalanový olej, který je jako jeden z mála mezi značkami získávaný z oliv, jsem zkoušela jako první produkt od Indie Lee. Je údajně o něco lepší kvality než ten z cukrové třtiny a je 100% čistý, bez esenciálních olejů. Obecné povídání o squalanovém oleji najdete zde.

Indie Lee produkty jsou kvalitní, s jemnými složkami, z nichž některé si oblíbí i citlivá pleť. Z vybraných, které jsem zkoušela, jsem nenarazila na nic, co by mne nevyhovovalo, i když některé produkty jsem měla jen ve vzorkovém nebo cestovním balení. Hlavní benefit jejich značky je pro mne to, že většina z produktů nebyla převoněná a konzistence jsou lehké a jemné.

Za Indie Lee Squalan Oil sice zaplatíte více než za jiný squalan od jiné značky, ale tento je úplně the best co jsem měla šanci vyzkoušet. Ten, který mi zklidní a vyživí suchou, podrážděnou pleť, když se ozve jakákoliv zcitlivělost, šupinky či ostrůvky dehydratace. Ten, který mne neštve žádnou vůní. Protože je úplně neutrální, můžete ho míchat s čím se vám zamane. Konkrétně třeba s jinými oleji, u kterých chcete rozředit vůni nebo hustotu. Můžete ho ale kápnout i do krému, který se vám zdá málo výživný. Upotřebíte ho na jakékoliv podráždění, ať už ze zimy, mrazu, po spálení od sluníčka, alergické reakci nebo nevhodně užitém jiném kosmetickém produktu. Pokud máte makeup, který je moc „suchý“ a na kůži matný nebo zvýrazňuje každou šupinku, tak ho zkuste smíchat se squalanem. Stále budete profitovat z výborných účinků squalanu a vydrží vám hodně dlouho. Vstřebává se středně rychle, nepovažuji ho za úplně suchý olej, což mne osobně vyhovuje.

Kupuji ho opakovaně na www.thedetoxmarket.ca a v Evropě ho dostanete na www.cultbeauty.co.uk a www.naturisimo.com. Samozřejmě koupíte i na oficiálních stránkách www.indielee.com.

Výhody:

  • Lehká konzistence. Není ani těžký, ani velmi tekutý, prostě akorát
  • Zklidňuje a vyživuje
  • Výborný v těhotenství a období kojení
  • Tolerovatelný citlivou pletí, rosaceou i pletí se sklonem k ezémům a alergickým reakcím
  • Je ve skleněné lahvičce, žádný plast
  • Balení je ve 2 velikostech. Menší je super na cesty

Nevýhody:

  • Lahvička je úzká a vysoká a nemá dávkovač, ale kapátko. To ji dělá nepraktickou v tom, že se může snadněji převrhnout a produkt vylít
Předchozí článekNesnese vaše pleť přírodní kosmetiku? Zde je důvod!
Další článekMoje zimní skincare rutina