Úplně poprvé jsem si pár produktů od Indie Lee koupila na Black Friday akci minulý rok v krámečku s niche kosmetikou. Jejich squalanový olej, který je získávaný z oliv, byl mezi nimi. Je údajně lepší než ten z cukrové třtiny a je 100% čistý, bez vonných olejů. Obecné povídání o squalanovém oleji najdete zde. Podle slov majitelky značky je to ten nejkvalitnější squalan, který můžete z oliv získat. Jenže, kdo by hanil svoji značku, že. 

Faktem je, že Indie Lee produkty jsou opravdu velmi kvalitní, s extrémně jemnými a účinnými složkami. Nenarazila jsem na nic, co by mne nevyhovovalo, i když některé produkty jsem měla jen ve vzorkovém nebo cestovním balení. Všechno bylo ok pro reaktivní kůži. Hlavní benefit jejich značky je pro mne to, že nic z produktů není převoněné. Konzistence jsou jemné jako pro miminko. Skvělý fakt je i ten, že na to, jak jsou jejich přípravky kvalitní a účinné, tak nejsou předražené. 

Za Indie Lee Squalan Oil sice zaplatíte více než za jiný squalan od jiné značky a jiné kvality, ale tento je úplně the best co jsem měla šanci vyzkoušet. Ten, který mi zklidní a vyživí suchou, podrážděnou pleť, když se ozve ekzém. Ten, který mne neštve žádnou vůní. Protože je úplně neutrální, můžete ho míchat s čím se vám zamane. Konkrétně třeba s jinými oleji, u kterých chcete rozředit vůni nebo hustotu. Můžete ho ale kápnout i do krému, který se vám zdá málo výživný, či do masky. Pokud máte makeup, který je moc „suchý“ a na kůži matný nebo zvýrazňuje každou šupinku, tak ho zkuste smíchat se squalanem. A to se týká i makeupů tuhých či moc krycích. Stále budete profitovat z jeho výborných účinků a vydrží vám hodně dlouho.

Dobrá zpráva je to, že squalanový olej nepodléhá tak snadno oxidaci jako jiné oleje. Je velmi stabilní. Já ho mám za jeden z nejvíc neutrálních olejů, které jsem kdy měla a používám ho vždy, když pleť „zlobí“ a dělá mi fleky, ekzémy, vyrážky, pupínky. Výborný je i na promaštění například po chemickém peelingu, na zklidnění nežádoucích reakcí retinolu nebo kyselinek. Je to absolutně a totálně navždy můj „must have“ oil v pleťové rutině. Mám ho s sebou pokaždé když cestuji. Do letadla definitivně, protože je skvělý jako poslední vrstva na udržení vlhkosti. Výborný je v rámci vrstvení u pleťové rutiny hlavně tehdy, když předchozí nanesené produkty obsahují kompozice esenciálních olejů či jiné herbální vonné výtažky. Protože squalan je nevoňavý, tak vám nic, co již máte na pleti, nebude rušit.

Kupuji ho opakovaně na www.thedetoxmarket.ca a v Evropě ho dostanete na www.cultbeauty.co.uk a www.naturisimo.com. Samozřejmě koupíte i na oficiálních stránkách www.indielee.com.

Výhody:

  • Krásná konzistence. Není ani těžký, ani velmi tekutý, prostě akorát
  • Výborně a rychle se vstřebá 
  • Nádherně hydratuje, zklidňuje a vyživuje
  • Upotřebíte ho na jakékoliv podráždění pleti až už ze zimy, mrazu, po spálení od sluníčka, či po peelingu, alergické reakci nebo nevhodně užitém jiném kosmetickém produktu
  • Je ve skleněné lahvičce, žádný plast
  • Balení je ve 2 velikostech. Menší je super na cesty

Nevýhody:

  • Lahvička je úzká a vysoká a nemá dávkovač, ale kapátko. To ji dělá nepraktickou v tom, že se může snadněji převrhnout a produkt vylít
  • Vyšší cena oproti jiným na trhu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno