Přípravky od May Lindstrom jsou ve světě přírodní krásy kultovními produkty, které vyzkoušel nebo si přeje vyzkoušet každý, kdo spadá do rodiny vyznavačů naturální kosmetiky. Ne každému je dopřáno, protože jsou to produkty luxusní a drahé. Já sama jsem po delším studiu usoudila, že hotové celé produkty si nebudu pořizovat hned, ale až po vyzkoušení vzorků. Samozřejmě je to optimální udělat u všech značek či produktů, ale obzvláště by to mělo platit u kosmetiky, která obsahuje hodně aktivních, potenciálně dráždivých látek, esenciálních olejů a dalších aktivek, které mohou být problémem u citlivé pleti. 

Chtěla jsem vyzkoušet The Blue Cocoon na mojí suchou, atopickou kůži na rukou, která v dostává zabrat hlavně v práci, v rukavicích na sále i používáním desinfekce asi tak 30krát za den. Ne že bych snad chtěla kelímek za cenu 180 dolarů vypatlat na ruce, ale říkala jsem si, co kdyby to kůži zázračně vyléčilo a já už bych nikdy neměla ekzém… No nebudu vám lhát, že to lze. Ekzém i citlivá kůže jsou chronickou záležitostí se svými obdobími atak a zlepšení, které se libovolně opakují.

Z oficiálních stránek jsem si tedy objednala Chocolate Box, krabičku se vzorky všech jejich přípravků. Co kdyby se mi některý z nich zalíbil a nemohla bych už bez něj žít, ha ha.

Chocolate box přišel velmi brzy, vyžádaný vzoreček navíc nedodali (to se běžně u jiných značek nestává, pokud vysloveně chcete, vzoreček je vždy poslaný). Produkty na vyzkoušení jsem ale měla a polovinu toho produktu, který chtěla vyzkoušet i kamarádka, jsem jí prostě přendala do jiného kelímku.

Blue Cocoon
May Lindstrom Chocolate Box

A teď k samotnému The Blue Cocoon. Je to bezvodý balzám zářivě modré barvy, který obsahuje přírodní oleje, bambucké máslo, kadidlo, levanduli a další essenciální oleje. Modrou barvu mu dodává blue tansy olej, který má sladkou, bylinkovou vůni a hojící účinky na kůži. Balzám má být určený pro všechny typy pokožky, ale hlavně pro suchou, šupinatou a dehydratovanou. Má léčit ekzémy, dermatitidy a podrážděnou kůži. Konzistence v kelímku je za běžné pokojové teploty tuhá a roztát vám může třeba v létě, v horku v autě či na slunci. Roztírání je příjemné, promění se na modrý olej, který se poměrně rychle vsákne do kůže a ta zůstane jemná a měkká. Neobsahuje ani jemný grit bambuckého másla, je velmi smooth a zkrátka až potud by to bylo na jedničku s hvězdičkou a vůbec bych neváhala. Bohužel pro mne díky přítomnosti essenciálních olejů, bylinek a aromatickému oleji z blue tansy je vůně tohoto přípravku velmi intenzivní. Cítíte ji hodně už z kelímku a rozvine se velmi silně i na kůži, kde definitivně po nějakou dobu zůstává. Já hodně cítím levanduli. Je otázkou preference, zda vám bude vyhovovat nebo ne.

Myslím, že ambivalentní postoj k Blue Cocoon mít nelze, buď ho budete milovat a přípravek vynášet do nebes a nebo se vám líbit nebude. Většina lidí zaujímá tu první možnost, krásně jim voní a neváhají za něj vydat poměrně drahou částku opakovaně. Takže si připadám až nenormální, ale mně osobně voněl až tuze příliš a na ostrůvky ekzému na rukou byl dráždivý. Moje kůže je zkrátka citlivka. A navíc prostě patřím mezi ty, kteří upřednostňují vůně jemné a nebo vůbec žádné. Takže pro mne není a plné balení si nekoupím. Je navíc podle mne i velmi drahý. Což je dáno kvalitními ingrediencemi, například blue tansy olej není levná záležitost. Ale i tak, produkty této značky mi připadají drahé až příliš. Z trochu podobného soudku je Vital Balm Cream od Josh Rosebrook, který též obsahuje blue tansy, shea butter a podobné oleje, ale je trochu jemnější a má méně mastnou konzistenci. Můžete se o něm dočíst zde a který si své místo v pleťové rutině získal.

Produkt můžete zakoupit na www.maylindstrom.com, www.cultbeauty.com, www.the detoxmarket.ca, v Evropě na www.naturisimo.com

Výhody:

  • bohatý na botanická másla a oleje
  • výborná roztíratelnost 
  • super regenerační schopnosti díky unikátnímu složení

Nevýhody:

  • poměrně hodně intenzivní vůně, která nemusí vyhovovat každému
  • vysoká cena
Předchozí článekSqualan olej – pomoc při citlivé pleti a podráždění kůže
Další článekDrunk Elephant mini – Jelly Cleanser a Protini Polypeptide Cream