Oba dva přípravky jsem vyzkoušela v podobě miniaturek jako narozeninový dárek ze Sephory. Kanadskou ani americkou Sephora obloukem neobcházím ale ani nevyhledávám. Pokud jdu kolem a mám zrovna čas, zajdu, prohlédnu sekci s clean beauty a vyžádám vzorečky nebo něco ozkouším. Americká Sephora má výběr přírodních značek větší a při nedávné návštěvě Seattle mě překvapili s Ilia Beauty, od kterých si produkty opakovaně kupuji a na Hawaii zase RMS Beauty plus další značky. I Sephora ve Vancouveru je velmi dobře zásobená. Prodavačky jsou tam velmi milé na každého, nedívají se svrchu ani na zákaznice, které tam očividně neutratí majlant a i na staré udržované babičky, které jsem tam párkrát zahlédla. 

A teď tedy k narozeninovému dárku, obsahující dva produkty od Drunk Elephant. Značka, která si dává velmi záležet na tom, že nepoužívá jejich slovy „podezřelých 6 ingrediencí“. Tento termín se ohledně Drunk Elephant vžil do používání v kosmetickém světě a každá blogerka ví, co znamená. Podezřelých 6 ingrediencí jsou látky, které mohou pleť podráždit, jsou pro tělo a kůži nevhodné či nezdravé nebo u nich nebyla prokázána neškodnost. Podezřelých 6 zahrnuje esenciální oleje, vysušující alkohol, chemické UV filtry, syntetické parfémy a barviva, silikony a SLS. Přípravky této značky jsou skutečně jemné, nenavoněné, s cennými oleji, ale přitom lehké. Obaly jsou neobvyklé a název jakbysmet. Obojí ale není úplně můj šálek kávy. Nutno říct, že k tomu patří i to, že přípravky jsou hodně drahé. Dělá to zdánlivou exkluzivitu, ale skutečně to složení odpovídá ceně? Ptáme se takto asi hodně často. Já u některých značek víc a u druhých méně.

Podezřelých 6 jako „obrana“ značky

Zde musím dodat, k jakým teoretickým problémům dochází vzhledem k Drunk Elephant filozofii „podezřelých 6“. Co se týká případných reklamací, tak u Sephora nikdy problém není, vezmou vám zpět skoro všechno. A vlastně kdekoliv jinde to platí také. Což by podle slov mých kamarádek žijících v ČR takto v našem českém koutečku fungovat nemohlo, neboť by se to začalo zneužívat. Problém ovšem nastává, když zakoupíte něco u značky Drunk Elephant samotné přes jejich online website a přípravek vám nevyhovuje, případně máte alergickou reakci. Značka není moc nakloněná k uznání toho, že reakce pleti je skutečně díky jejich přípravku, který vám nesedl. Nakonec reklamaci uzná, ale musíte jim uvést, jaké další produkty jste v kombinaci s Drunk Elephant v pleťové rutině používali. A pokud uvedete produkt jiné značky, který obsahuje „podezřelých 6 ingrediencí“, budou se vám snažit sdělit, že nežádoucí reakci na pleti máte od tohoto přípravku a ne od jejich. Jenže co když jste si jistí a když onen přípravek používáte už léta a reakci jste zaznamenali až tehdy, co jste do rutiny zařadili cokoliv od Drunk Elephant? Jednoduše vám říkají, že vlastně vše co používáte, by mělo být od nich. Pokud není, negarantují nic. A to se mi moc nepáčí. Navíc jejich značka například nemá makeup či tónovaný krém. A obojí skoro denně používáme, že. Jak to potom jde dohromady s používáním přípravků pouze od nich a případných reklamací?

Zpět ke dvoum miniaturkám, které jsem testovala. V krabičce narozeninového dárku byl gelový čistič a krém. Pleťová rutina obsahuje několik základních kroků a čištění pleti je jeden z těch nejzásadnějších.

Začnu u Protini Polypeptide cream. Ten je velmi lehké konzistence, skoro až jako mléčně průsvitný gel-krém. Do pleti se okamžitě vsákne, vrstvičku nezanechá (kdo ji chce, třeba jako já, pro toho krém asi úplně nebude). Přes jeho lehkost jsem ho používala ráda a výborný je i na vrstvení přípravků, zejména s oleji. S ničím mi nežmolkovatěl, s ostatními produkty se snášel dobře. Pleť nechával hydratovanou, v létě byl ideální. Obsahuje několik druhů peptidů, fermentovaný extrakt ze sojových bobů, glycerin, kyselinu mléčnou a glykolovou, lecithin a další složky. Cítit není vůbec nijak, což mně velmi vyhovovalo. Plné balení je v klasickém krémovém kelímku s trochu neobvyklým dávkovačem, kdy do kelímku pro krém nesaháte prsty, ale vytlačíte ho pumpičkou na plochu, která je součástí kelímku. V Sephora jsem to zkoušela, množství vám tento způsob vydá asi tak akorát na obličej i krk a navíc je to hygienické.

Koupila bych si ho? Já osobně asi ne, protože mám radši krémy s hutnější konzistencí a jako lehčí vrstvu upřednostním nějaké nadupanější sérum s více přírodními složkami. Ale určitě bych ho nezahodila, kdyby mne ho někdo dal, ha ha… A to o všech krémech, které jsem kdy zkoušela, rozhodně říct nemohu. 

Beste No.9 Jelly Cleanser je gelový čistič určený pro smíšenou, normální i mastnou a citlivou pleť. Má pH 5.5, tudíž přátelské ke kůži a neměl by vám z pleti smýt ochrannou vrstvu. Obsahuje marulový olej, extrakt z cantaloupe melounu, po kterém je i velmi slabě cítit, glycerin a jemně pěnící surfaktanty na bázi kokosu. Jeho použití je jednoduché a klasické jako u čistícího gelu. U mně osobně gelové čističe nevedou, mám raději olejové, balzámové a krémové. Jsou mojí suché pleti příjemnější. Tento jsem však vyzkoušet chtěla, i když mi bylo jasné předem, že výhercem v široké řadě čističů nebude. Můj závěr k jeho účinkům je tedy maximálně ovlivněný mým typem pleti a mojí preferencí jiných, mně uživatelsky více příjemných čističů. Tento byl fajn, ale moje pleť po něm cítila lehké pnutí a vysušení. Na každodenní používání bude sedět majitelkám jiných typů pleti než je pleť suchá.

Drunk Elephant Protini Krém
Beste No.9 Jelly Cleanser a Protini Polypeptide Cream

Ještě bych zmínila, že složení značky Drunk Elephant úplně základní rozhodně není a mezi přírodní kosmetiku se také řadit nedá. Mají hravé, neobvyklé a přitom funkční obaly, designově jiného rázu než vetšina ostatní kosmetiky a i to přispělo k jejich oblíbenosti a neotřelosti. Mě přijdou jejich obaly uživatelsky fajn, ale hodně neekologické, většina je z plastu a je tam zkrátka nějak „hodně“ materiálu. Design bych popsala jako trochu dětský či pro teenagery, ale to mi až tak nevadí. Cenově patří mezi dost drahou značku a opodstatněnost jejich cenových relací je často mezi uživatelkami diskutována. Myslím, že oprávněně. Mám však velmi ráda tento jejich bronzující produkt. A existuje i další, který si můžu koupit i od jiných značek, ale nikde jinde jsem ho nebyla schopna koupit v tak dobré kvalitě s tak výbornými účinky jako u Drunk Elephant. Popisuji ho zde a každému, kdo má suchou pleť nebo jen miluje oleje, bych ho přála vyzkoušet. Je to můj svatý grál, který si kupuji opakovaně i přes tu cenu, která se mi zdá opravdu dooost vysoká a v mojí pleťové rutině bude zaujímat místo napořád.

Produkty Drunk Elephant můžete zakoupit na oficiálních stránkách www.drunkelephant.com, www.cultbeauty.co.uk, www.sephora.com

Předchozí článekMay Lindstrom – Blue Cocoon
Další článekRahua Palo Santo Oil Perfume