Značku Rahua jsem poznala před pár lety, když jsem si zakoupila jejich první opravdu drahý šampon. Kondicionér na sebe nenechal dlouho čekat. Nebudu vám lhát, byla to láska na první umytí a používám jejich přípravky dodnes. Jen je prostřídávám i s jinými, neboť je to značka dost finančně nákladná. Vydrží mi ale dlouho a to zřejmě díky koncentrovanému složení a konzistenci, která je u všech přípravků hustějšího charakteru. 

Když jsem objednávala balíček z kanadského The Detox Market s cestovními baleními Rahua šamponu a kondicioneru, můj zájem spočinul i na novém čistém, přírodním parfému Rahua Palo Santo Oil Perfume. Vy víte, že s vůněmi, i těmi přírodními, jsem opatrná. Nesnesu všechny. Dokážou mě být nepříjemné jak v přípravcích na pleti, tak olfaktorně. Řada šamponů Rahua mně však voní neskutečně krásně, je to teplá dřevitá vůně s pryskyřicovým nádechem a jemnými  tóny exotického ovoce. Stejnou vonnou kompozici má i tento parfém. Hlavní složkou je vůně palo santo. A Rahua Palo Santo Oil Perfume má další vzácné, naprosto superiorní oleje s aromaterapeutickými účinky. Než popíši parfém, ráda bych vám řekla něco právě o palo santo dřevu. 

Rahua Palo Santo Perfume Oil

Palo Santo – dřevo posvátného významu

Strom z něhož se dřevo získává, roste v Amazonii, Peru a Ekvádoru. V oblasti svého výskytu má nesmírný spirituální význam a je používáno svými obyvateli pro své očistné, léčebné a magické účinky. Zkusili jste někdy vykuřování prostoru vonným dýmem s použitím bylinek či právě magických dřívek? Právě toto můžete dělat i s palo santo. Amazonští šamani tyto dřívka i velké kusy pálí a okuřují s nimi prostor i osoby v rámci léčebných rituálů a v prevenci před pohromami, neštěstím a negativními silami. Vůně palo santo má uklidňující vlastnosti, otevírá ducha a umožňuje vstup do jiné reality. Šamani ho používají i v rituálu Ayahuasca. Vy sami ho můžete spalovat pro vyčištění prostoru od negativních energií, při únavě a k zvýšení citlivosti k jemnohmotným vibracím. Vůně je nenásilná a uklidňující. Já sama mám Palo Santo dřívka na nočním stolku a komodě v ložnici. A očistný rituál určitě někdy zkusím.

Zpět k Rahua Palo Santo Oil Perfume, který však obsahuje další, nesmírně krásné přírodní oleje a výtažky, jejichž potenciál a benefit je dokázaný i ve vědeckých studiích. Je to například boswellia serrata, což je indické kadidlo, jehož účinky jsou protizánětlivé. Látka se užívá v léčbě osteoartritidy a zánětlivých onemocnění střeva. Dále obsahuje samozřejmě rahua olej, pak také gardénii a další, nádherné olejové komponenty, které ve výsledku překvapí nenásilnou, ale přesto povzbuzující a jemnou aromatickou vůní.

Rahua Palo Santo Perfume Oil

Samotný Rahua Palo Santo Oil Perfume je v krásné úzké luxusní lahvičce s kuličkovým aplikátorem. Nanáší se tedy velmi jednoduše, na pulsní body na těle, na zápěstí či po stranách krku. Kromě vůně svým složením o pleť i krásně pečuje. Samozřejmě nevydrží tak dlouho na kůži jako parfém chemický. A u mně je to možná dobře. Pokud v průběhu dne po vůni dále toužím, stačí znovu jednoduše nanést. V zásadě jsem byla velmi překvapená, že snad po 15 letech jsem schopná používat parfém. Přiznávám, že ne každý den, protože někdy nemám náladu na vůbec žádnou vůni a v nemocnici je parfémy zakázáno používat. Tento je malý, krásně skladný a můžete ho nosit s sebou kamkoliv. Nádherně se však vyjímá i na stole jako šperk. Dávám mu velmi kladné hodnocení, neboť jsem byla mile překvapena a rozhodně si ho někdy koupím znovu. Zatím se skoro nevypotřebovává a to ho používám často. 

Koupíte na oficiálních stránkách www.rahua.com, www.clementinefields.ca, www.thedetoxmarket.ca, www.naturisimo.com, v ČR na www.ingredients-store.com

Výhody:

  • Naprosto čisté a přírodní složení v podobě olejů a výtažků ze dřeva palo santo
  • O kůži po nanesení pečuje
  • Pokud znáte šampony Rahua, víte už předem o kterou vůni jde, tudíž žádné nelíbivé překvapení po koupi
  • Krásné, luxusní balení, vhodné i jako dárek

Nevýhody:

  • Upřímně – vůbec žádné mne nenapadají
Předchozí článekDrunk Elephant mini – Jelly Cleanser a Protini Polypeptide Cream
Další článekPai Rosehip BioRegenerate Oil