Tento čistič mám doma už nějakou dobu, protože pokud jste měli možnost číst post na Instagramu, tak víte, že už ani neexistuje v tomto modrém balení. V současné době má Jordan Samuel čističe tři. Tento z nich je pro citlivou pleť.

Jestli ještě nevíte, kdo Jordan Samuel je, tak se musíte mrknout na Youtube. Bývalý baletní umělec, s velkým smyslem pro humor, krásu a kosmetiku, který měl podle svých slov pleť zničenou od agresivních zásahů, líčení a čištění, které probíhalo často přímo v divadle. To bylo jeho motivací k vývoji vlastní kosmetiky. Jeho řada není nijak rozsáhlá, ale najdete v ní výborný základ. Pleťová mlha, hydratační sérum, cleansery, základní krém, pleťový olej, oční krém a dokonce i retinolový olejíček.

Na jeho produktech se mi líbí to, že nejsou překomplikované. Nenajdete u něj dlouhatánská složení přípravků. Přípravky, alespoň většinu z nich, toleruje i velmi citlivá pokožka. Neobsahují vůně ani esenciální oleje, což ve světě green beauty troufla bych si říct, představuje tak zhruba 10procent značek na trhu. Všichni, kdo mají rosaceu, citlivou pleť, alergie nebo atopický ekzém, tyto přípravky vítají. Často i v době těhotenství a kojení organismus nesnese vůně a dá nám to často najevo. Tělo je smart a ví, co dělá.

Jordan Samuel - The After Show Treatment Cleanser for sensitive skin
Jordan Samuel – The After Show Treatment Cleanser for sensitive skin

Tento cleanser přijde na řadu vždy, když cítím, že pleť potřebuje tu nejzákladnější, nejjemnější čistící péči. Kromě absence vůně neobsahuje ani žádné kyseliny. Ve složení má krásný základ olivového, jojobového oleje a oleje z hroznových jader. Obsahuje i extrakt ze zeleného čaje, heřmánku, měsíčku a šťávu z aloe vera. Průhledný, lehoučce zabarvený do žluta. Jeho textura je gelová a po vymáčknutí z tuby se neroztéká, ale drží tvar. Po vmasírování do kůže se mění na ultrapříjemný olej a kontakt s vodou ho přemění na jemné mléko. Klasika. Stáhnout můžete buď namočeným obličejovým ručníkem nebo vodou. Ručník bude pro mnohé lepší, protože se i mechanicky odstraní slaboučká, neznatelná vrstvička, kterou zanechává. Tu já právě chci, takže oplachuji jen vodou. Ani suchá kůže po něm nepne a není podrážděná. Sáhnu po něm vždy, když nechci aktivky, vůni, ani nic náročného. Makeup včetně očního mne odstranil vždy dobře. Nutno říct, že nemám zkušenost s odlíčením voděodolné řasenky, kterou nepoužívám. Pro mně je tenhle čistič takový nutný základ v rutině na “dny špatné, iritované pleti”. Určitě je znáte, stejně jako bad hair day. 

A jakému se nejvíc podobá? Jestli znáte novější REN Clean Skincare Perfect Canvas Clean Jelly Oil Cleanser, tak toto je jeho dvojník, až na pár odlišností v druzích olejů a hlavně vůni. Tu REN obsahuje a vůně, stejně jako Limonene a Linaool mohou sensitizovanou pleť dráždit. Jinak ale textura i uživatelská příjemnost je velmi podobná.

Jordan Samuel - The After Show Treatment Cleanser for sensitive skin
Jordan Samuel – The After Show Treatment Cleanser for sensitive skin

Ještě bych podotknula, že svým balením, složením i funkčností jsou produkty naprosto unisexové. Umím si je vystavené na poličce představit i v chlapské, stylové koupelně. Značka nebyla dlouho k dostání v Evropě a nyní ji seženete na https://www.cultbeauty.co.uk

Výhody:

  • ultrajemný, nevoňavý
  • bez kyselin
  • velmi vhodný na citlivou kůži, pleť s rosaceou, ekzémem a periorální dermatitidou
  • díky absenci vůně je výborný a vhodný v době těhotenství a kojení
  • po umytí pleť nepne, ale je krásně vyživená
  • zachová nepoškozenou hydrolipidovou bariéru 
  • nemáte pocit, že z obličeje stáhne vše, co by tam mělo zůstat

Nevýhody:

  • vůbec žádné mne nenapadají….i cena je velmi přijatelná
Předchozí článekFoláty – jejich důležitost pro pleť, zdraví kůže a v těhotenství
Další článekIVF proces a jeho dopad na kvalitu pleti