Když přišla na trh tato novinka v řadě líčidel RMS Beauty, s koupí jsem váhala. Po pár týdnech testování jsem už věděla, že jsem koupí rozhodně udělala dobře a to zejména teď na podzim. Značka je moje srdcovka, kupovala jsem ji snad od samého začátku vzniku, když jsem pracovala v malé nemocnici na studeném severu Canady. S jejím používáním mám dodnes spjatý i jeden porodní příběh, který vám možná jindy povím. To, že zakladatelka RMS Beauty pracuje pouze s raw, bio ingrediencemi je velké plus, nemůže zůstat opomenuto a je to jeden z důvodů, proč jejich produkty zaujímají dost podstatnou část mojí makeupové výbavičky.

Produkt ve skleněném kelímku s krásnou kovovou špachtličkou v barvě mědi je marketován jako versatilní báze, kterou můžete použít následujícím způsobem:

 • Samostatně na pleť obličeje po aplikaci krému či olejíčku.
 • Na celý obličej jako podklad/primer pod makeup.
 • Smíchaný s krémem či olejíčkem nebo makeupem.
 • Lokálně po nanesení makeupu ke zvýraznění některých míst na obličeji.
RMS multifunkční pleťová báze Master Radiance Base
RMS multifunkční pleťová báze Master Radiance Base

Ve složení báze najdete jojobový, ricinový a kokosový olej, olej z chia semínek, vitamín E, včelí vosk, jemně namleté částečky perleti a samozřejmě barevné pigmenty. Na výběr jsou dva odstíny. První, světlejší je béžovo-růžový, zlatavý odstín, vhodný pro světlé a středně tmavé typy. Druhý, tmavší je určený pro snědší pleť. Můj odstín je světlejší “rich” in radiance a s barvou pleti splyne dokonale.

Čekala jsem produkt hutný a těžký. Jeho skutečná konzistence je našlehaná, hladká, krémová. Nanáší se super lehce. Špachtličkou stačí nabrat malé množství, které se velmi dobře rozetře. Nemá tendenci k tvoření skvrn ani rychle nezasychá. Tvoří průsvitnější efekt, který je velmi jemný a ne nijak nápadný. Za odstín “rich” in radiance mohu říct, že spíš než barvu vám dodá jas a zdravý vzhled. Nehledejte v něm efekt bronzeru. Ten byste patrně více dosáhli s odstínem druhým, tmavším.

Pro svůj obsah olejů se bude možná hodit spíše na sušší a normální typy pleti. Výživnější efekt a projasnění bude ideální na pleť zralejší, mdlou, bez jasu a to zejména nyní v době podzimu a s přicházející zimou. Znáte ty rána, kdy ať chcete sebevíce a děláte pro pleť hodně, tak ta postrádá jas a zdravou barvu? Tak pro tyhle rána bude ideální ať už ho zvolíte samostatně nebo smícháte s pečujícím přípravkem či přimícháte do makeupu. Produkt vůbec nijak nevoní, takže nemusíte mít obavy při jeho užívání v těhotenství či při kojení.

RMS multifunkční pleťová báze Master Radiance Base
RMS multifunkční pleťová báze Master Radiance Base

RMS Master Radiance Base nedělá na pleti mastný finiš ani pocit těžkosti, pouze krásné a lehké projasnění, ale mluvím teď za sebe a moje pleť je suchá. Jaký efekt by báze dělala na pleti mastné musíte nejspíš vyzkoušet třeba ve vzorečku. Myslím, že na míchání s makeupem či krémem by mohla být naprosto fajn. Pokud máte pleť se sklonem k ucpávání porů či akné, tak tady je nutno se držet na pozoru, protože báze obsahuje kokosový olej a včelí vosk. Mne na pleti z tohoto neudělal nic, chválím si ho jen pro jeho skvělé účinky jak díky obsahu, tak pro jeho efekt.

RMS Master Radiance Base je k dostání na oficiálních stránkách https://www.rmsbeauty.com/ a v České Republice v https://www.ingredients-store.com

Výhody:

 • viditelné osvěžení tónu pleti a rozjasnění
 • multifunkční použití
 • jemná, našlehaná konzistence vhodná k použití samostatně ale i k míchání
 • složení regenerující a vyživující pleť
 • většina ingrediencí je v raw a bio kvalitě
 • skleněný, recyklovatelný kelímek

Nevýhody:

 • obsahuje včelí vosk a kokosový olej, což může /a nemusí/ způsobovat problém u akné či pleti náchylné k ucpávání pórů.
Předchozí článekRozjasňující báze pod makeup Juice Beauty Phyto – Pigments Illuminating Primer
Další článekVitamín K2 a jeho úloha (nejen) v těhotenství