Jestli si říkáte, že primer je zbytečná záležitost, bez které se obejdete, tak já jsem si kdysi říkala to samé. A koupila jsem ho jen tak na zkoušku. Nepředpokládala jsem, že tenhle primer nejenže v mé make-up výbavě zůstane, ale že bude pořizován opakovaně.

Jeho složení je stejně jako u všech výrobků Juice Beauty čistě přírodní, s látkami, které pečují o zdraví a jas pokožky. Samozřejmě nevím, zda Gwyneth Paltrow, která je spolumajitelkou této značky, používá výhradně Juice Beauty, ale že její pleť je nádherná, o tom není sporu. 

Rozjasňující báze pod makeup Juice Beauty Phyto – Pigments Illuminating Primer
Rozjasňující báze pod makeup Juice Beauty Phyto – Pigments Illuminating Primer

Primer – ten konvenční – většinou obsahuje silikony, které (alespoň pro mne) vytvoří na pleti sice hladký, ale neprodyšný, nepříjemný nános. Ne tak tenhle Phyto – Pigments Illuminating Primer, který na rozdíl od pórů ucpávajících silikonů obsahuje kokosové alkany, které pleť vyhladí a připraví ji na aplikaci makeupu. Dalšími složkami jsou kmenové buňky z ovoce, organické šťávy bohaté na resveratrol, rostlinná kyselina hyaluronová, vitamíny C a E.

Veškerá báze je v bio kvalitě a je primer je tak lehký, že ho na pleti neucítíte. Svým složením působí na prevenci předčasného stárnutí pleti a tím se jakkoli vymyká skoro všem konvenčním primerům, které mají za úkol pleť hlavně vyhladit a tím ucpat póry. Jeho efekt spatříte v okamžitém rozjasnění a vyzmizíkování nedokonalostí. Nečekejte efekt diskokoule, je sám o sobě jemný i účinkem a efekt spatříte hlavně v tom, že pleť vypadá na první pohled zdravá a mladá. Protože nezanechává absolutně žádný mastný film, hodí se pro úplně všechny typy pleti, včetně mastné. Nanáší a roztírá se velmi snadno, jelikož je krásně tekutý.

Sušenky, které potřebují projasnit nejvíc, si budou libovat nejvíce ze všech a já konkrétně jsem pod něj aplikovala ještě pleťový olejíček, abych to projasnění a dojem zdravé pleti znásobila. Nikdy jsem si nemyslela, že tento produkt budu potřebovat a ono je to tady. Musím říct, že ho rozhodně nepoužívám každý den a pokaždé při nanášení makeupu, ale rozdíl vidím vždy.

Rozjasňující báze pod makeup Juice Beauty Phyto – Pigments Illuminating Primer
Rozjasňující báze pod makeup Juice Beauty Phyto – Pigments Illuminating Primer

Nutno podotknout, že pleť bude po jeho aplikaci tak pěkná už sama o sobě, že si aplikaci makeupu možná rozmyslíte. Sama Gwyneth přiznává, že ho někdy nosí jenom tak, na „bare face“, kdy už pak neaplikuje nic jiného. Protože já byla v době koupě na dovolené, tak v mém případě jsem poté nanášela lehoučký Josh Rosebrook Nutrient Day Cream Tinted SPF 30 nebo Sheer Vivid Tinted Moisturizer s SPF 20 od Ilia Beauty. Obojí mi bohatě stačilo a nikdy jsem se nespálila. Tady nutno podotknout, že nejsem typ smažící se na pláži. Všechno dohromady si skvěle sedlo, nic nežmolkovatělo a bylo to naprosto dostačující pro ochranu i hydrataci pleti.

Produkt zakoupíte s ostatními green beauty produktovými kráskami na českém https://biosophy.cz

Výhody:

  • Ultralehká a nemastící textura
  • Neucpává póry
  • Jemně vyhlazuje nedokonalosti
  • Projasňuje
  • Pleť působí zdravým a mladým dojem
  • Ve skleněné průsvitné lahvičce s dávkovačem /zde na obrázku je pouze vzoreček/. Krásně vidíte, kolik zbývá.
  • Možná už nebudete potřebovat makeup – platí samozřejmě spíše pro typ normální a bezchybné pleti

Nevýhody:

  • Přemýšlím a nemůžu žádné najít…

Předchozí článekZměny pleti po létě. Můžeme je ovlivnit?
Další článekRMS multifunkční pleťová báze Master Radiance Base