Nový pečující přípravek od značky Rahua, na který jsem se moc těšila, dorazil v pravý čas. Moje vlasy, stejně jako pleť, to je povídání na dlouho. Jen pro orientaci vám řeknu tolik, že moje vlasy jsou jemné, se sklonem ke krepatění a poletování. Periodicky trpím na jejich úbytek a ještě je trápím občasným světlým melírem. 

Díky citlivosti pokožky a atopii nesnesu nic se SLS, umělou parfemací (to i kdybych snesla, tak toto v žádném případě a ani v nejmenším nechci) a všeobecně nemůžu a nechci žádné přechemizované šampony. Na časté používání mám tedy basic, nekomplikovaný, nekonfliktní, nevoňavý šampon a kondicionér. Rahua je můj „treat“, který si dopřávám vzhledem k ceně jen občas. Jejich vlasová péče je luxusní pro poškozené vlasy. 

Nalezení pečujícího přípravku bez nutnosti oplachování, který by jemné vlasy nezatěžoval, nedráždil citlivou vlasovou pokožku a neměl silnou vůni, je i ve světě přírodní kosmetiky hledání jehly v kupce sena. Přípravky vlasové péče mají nejméně inovací a jejich nové produkty trochu zaostávají za přípravky pleťové péče a dekorativní kosmetiky. 

Rahua Founder`s Blend Scalp & Hair Treatment

Rahua Founder`s Blend Scalp & Hair Treatment byl volbou nejen proto, že jsem předpokládala výbornou péči o vlasy, ale i pro nenásilnou, jemnou vůni. Zjistila jsem si to předem od značky samotné a četla i v recenzích. I některé vlasové přípravky přírodního typu mohou totiž být hodně silně voňavé díky přírodním látkám a výtažkům. Vůně ve vlasech pak dlouho zůstává, což mne osobně po delší době obtěžuje. Volím raději vůně jemné, které mi nevadí. Ale i tady záleží na kompozici. Když mi přišel balíček s Rahua Founder`s Blend Scalp & Hair Treatment a jeho lahvičku jsem otevřela, bylo přičichnutí první, co jsem udělala. A nezklamalo. Vůně je málo znatelná, lehká a svěží. Cítíte velmi slabě mátu, palo santo a vanilku. 

Tento treatment je určený k výživě a posílení vlasu, zklidnění vlasové pokožky a chrání před krepatěním při tepelné úpravě. Nanáší se na pokožku vlasů a vlasové délky. Jeho použití je snadné a rychlé, konzistenci má podobnou lehkému krému. Může se vmasírovat do pokožky hlavy, nechá se minimálně 15 minut, avšak působit nechejte pro větší účinek i přes noc. Potom se opláchne. A tady nutno říct, že já ho miniaturní množství nanesu i po umytí. Vlasy to dělá nesmírně hladké, nepoletující a vyživené. Krásně se rozčesávají, ale nemají splihlý ani mastný vzhled. A to přesto, že ve složení je shea butter, jojobový, konopný a slunečnicový olej a palo santo olej. Pro podporu růstu vlasů obsahuje panthenol, dále výtažek z aloe vera, rozmarýnu, malinových listů. Ve všech přípravcích Rahua je samozřejmě i rahua olej z amazonského pralesa.

Rahua Founder`s Blend Scalp & Hair Treatment

Je ve skleněné, zelené lahvičce o obsahu 38ml s praktickou pumpičkou. Sklo je poloprůsvitné, takže máte možnost vidět kolik produktu zbývá. Možná si zaťukáte na čelo, ale samotná lahvička se mi tak líbí, že ji ani nebudu chtít zahodit. Co se množství produktu týká, tak pravda, výchozí objem není zrovna velký. Ale treatment je tak účinný a koncentrovaný, že ho na vlasy stačí málo. Mne pozitivně překvapil (i když špatný produkt jsem od nich rozhodně nečekala), používám ho moc ráda a myslím, že jeho koupě se bude opakovat.

Přípravky značky Rahua můžete zakoupit na www.rahua.euwww.naturisimo.comwww.feelunique.com

Výhody:

  • Pečující, nemastné složení, které regeneruje poškozené vlasy
  • Dělá vlasy rozčesatelnými a lesklými, bez zatěžování
  • Zklidňuje a vyživuje vlasovou pokožku
  • Lze užívat před umytím i po umytí 
  • Nemastí
  • Luxusní složení s výbornými ingrediencemi
  • Bezpečné, nerizikové složky

Nevýhody:

  • Žádné mne nenapadají, snad jen vyšší pořizovací cena
Předchozí článekPéče o ruce trochu jinak
Další článekIlia Beauty Color Haze