Když to vezmu od začátku, tak něco o značce… Design i jméno celé řady jsou jednoznačně inovativní a vyčuhují z dnešní nepřeberné nabídky všech značek. Jméno Opilý slon pro kosmetiku by napadnulo málokoho. Ještě méně by mne napadlo, že značka bude uspěšná a bloggerky i youtuberky o ní budou básnit ve dne v noci a že se dokonce dostane i co jakoby clean značka do severoamerické Sephory.

Produkty Drunk Elephant neobsahují syntetické fragrance, umělé vůně ať už skryté či přiznané. A to se mi na nich velmi líbí. U Drunk Elephant nenajdete ani esenciání oleje, protože i ty mohou dráždit. V jejich výrobcích ucítíte jen jemný základ přírodních olejů, glycerinu, zinku, termálního bahna, ovocných enzymů a vitaminů. Žádné umělé vůně, silikony, barvy, SLS ani parabeny. Heaven pro intolerantní pleť, rosaceu a další kožní problémy. Neříkám, že se mi od nich líbí vše a že mi vyhovuje vše. Ale koncept složení mají fajn.

Marulový olej od Drunk Elephant

Odkud pochází marula?

Marulový olej pochází z jadérek plodů marulovníku namibijského. Tento strom rodí žluté plody o velikosti švestky, z jejichž šťávy vzniká takzvaný „omaongo“. Peckovice se suší dlouhou dobu. Následně se ručně rozbíjí kamenem o zem a ze skořápky se získávají jádra, ze kterých se lisuje marulový olej. Ten je užasným zdrojem výživy, antioxidantů a vitamínů pro buňky pleti. Je ideální pro typ pleti nejen suché, ale i normální a smíšené. Hojící účinky uvítají vlastníci pleti poškozené i velmi citlivé, intolerantní a s ekzémem, suchými fleky a jinými „příjemnými“ neduhy. Právě v takovéto nestabilní fázi pleti jsem ho zkoušela. Mluvím samozřejmě o oleji, který je nefiltrovaný a je extrahován šetrnými metodami za studena, bez chemických rozpouštědel. Jedině tak je získán olej, který si uchová všechny antioxidační vlastnosti, plnou schopnost regenerovat pokožku a v neposlední řadě i stabilitu. 

Marulový olej od Drunk Elephant
Marulový olej od Drunk Elephant

Drunk Elephant Marula Oil byl první výrobek, který jsem od této značky coby milovník olejů zakoupila. Chtěla jsem jen tak na zkoušku a neslibovala jsem si nic převratného. Prodává se v bílé neprůhledné lahvičce (ano, i na způsob uchování v lahvičce se u oleje dívejte. Měl by být ideálně vždy v té, která je z neprůhledného skla). Kapátko je silikonové (bude zajímat ty, kteří mají problém s alergiíí na latex).

Samotný olej je lehoučce nazlátlý. Neteče jako voda ani není příliš a nepříjemně hustý, jeho konzistence je spíš jen mírně tekutá. Při rozetření na pleti se nádherně vstřebává a po pleti krásně klouže. Jeho viskozita, která je tak akorát, je to, co mne nepřestane uchvacovat a to, co žádný jiný marulový olej od jiné značky nemá. Konzistenci bych připodobnila k olejovému produktu s lehkým obsahem silikonů. Ty marulový olej samozřejmě neobsahuje, ale textura je prostě úžasná a k pleti nádherně přilne. Má lehkou neutrální až malinko nasládlou vůni. Preferuji až na vyjímky kosmetické produkty s minimální či lépe žádnou vůní, takže i tato vlastnost marulového oleje u mne vede.

Marulový olej od Drunk Elephant
Marulový olej od Drunk Elephant

Pleťových olejů jsem vyzkoušela desítky, od těch „obyčejných“ jako je kokosový, arganový, mandlový, přes vzácnější z Amazonského pralesa, Madagaskaru a plodů rostoucích pouze na Havaji. Od voňavých, přes neutrální, až po ty smradlavé. Levné i super drahé. Oleje (a balzámy) preferuji před krémy pro jejich čistotu a vyšší koncentraci účinných látek. To vám nezaručí snad žádný krém. Marulový mě překvapil svojí konzistencí, vůní a přilnavostí k pleti. Vyzkoušela jsem ho i od jiných značek a žádný jiný nepředčil právě tenhle od DE. Troufám si říci, že to má co dělat právě s metodou extrakce a následným dalším zpracováním. A právě na téma jak vybírat pleťový olej si můžete přečíst článek zde.

Pro mě bude Drunk Elephant Marula olej stálicí v rutině troufám si říci už napořád. Pomáhá mne na suché ostrůvky a zklidňuje atopickou kůži. Drobnou nevýhodou je poměrně vysoká cena.  Menší balení 15ml vyjde na 900Kč a větší 50ml na 1600Kč. Zde ovšem opravdu platí, že dostáváte to, za co si zaplatíte.

Pozitiva:

– neutrální až trochu nasládlá vůně

– výborná roztíratelnost a přilnavost k pleti 

– pleť zanechá hedvábně jemnou a opečovanou

– zklidňuje kůži s ekzémem a podrážděním

Negativa:

– Vyšší cena 

– Pro pleť vyloženě mastnou možná nebude ideální sám o sobě, ale z kapičky vmíchané do krému či jiného pleťového oleje bude benefitovat i pleť mastnější.

Předchozí článekVitamín K2 a jeho úloha (nejen) v těhotenství
Další článekDr. Hauschka Med – Ice Plant Face Cream – Kosmatcový pleťový krém