Německá značka kosmetiky dr. Hauschka je známá všem, kteří souzní s přírodní péčí o pleť. Vyzkoušel ji snad každý, jehož pleťovou rutinu tvoří bio produkty obsahující bylinné extrakty, esenciální oleje a aromaterapeutické složky. Je stálicí na mnoha koupelnových poličkách u žen i mužů. Pro většinu lidí jsou všechny její nádherné a o pleť i duši pečující složky relaxem při pleťových rituálech. Existuje ale malé procento těch, kteří trpí pletí velmi reaktivní, intolerantní nebo dokonce se sklony k dermatitidám a ekzémům. A existují i ti, u kterých je kůže po léčbě (například lokální kortikoidy či chemoterapie) křehká a slabá. A pro tyto typy pleti může být složení plné krásných přírodních a voňavých extraktů zkrátka moc. 

Naštěstí firma dr. Hauschka přišla s řešením i pro ty, kteří trpí jakýmikoliv pleťovými sensitivitami a vyvinula pro ně speciální řadu ve své značce. Řada Dr. Hauschka Med s modrým proužkem je přímo určena pro specifické potřeby pleti citlivé, suché, intolerantní, se sklony k alergiím, atopii a neurodermatitidě. Všechny přípravky se vyznačují velmi dobrou snášenlivostí. Jsou vhodné pro děti, dospělé, ženy, muže, seniory s křehkou a tenkou kůží. Pro ženy těhotné i po porodu, ženy v perimenopauze a menopauze u kterých pleť prochází dočasnými výkyvy. Řada s modrým proužkem je vhodná i pro kůži ztenčelou a křehkou po používání lokálních kortikoidů.

Dr. Hauschka Med obsahuje produkty na obličej, tělo a také několik přípravků pro péči o ústní dutinu. O tom se rozepíši velmi brzo, protože jejich zubní péče je na mojí koupelnové poličce už řadu let a zaslouží si zvláštní pozornost.

Dr. Hauschka Med - Ice Plant Face Cream - Kosmatcový pleťový krém
Dr. Hauschka Med – Ice Plant Face Cream – Kosmatcový pleťový krém

Některé produkty z modré řady si kupuji již delší dobu opakovaně, například tělové mléko a krém na ruce, o kterém píši zde. Před pár měsíci jsem dostala k objednávce několika přípravků na testování z modré řady i tento Ice Plant Face Cream – Kosmatcový pleťový krém. Moc mne to potěšilo, protože na poli přírodní kosmetiky je jen malé procento značek, které se věnují výzkumu a produkci neutrálních přípravků bez vůně, určené pro pleť s predispozici k ekzémům.

Ice Plant Face Cream – Kosmatcový pleťový krém je lehčí a velmi příjemné konzistence, přestože obsahuje oleje jako je jojobový, avokádový, mandlový, makový a arašídový. Z botanických másel v něm najdeme máslo mangové, kakaové a bambucké, které mají protizánětlivé vlastnosti. Olej amyris balsamifera redukuje zánět, začervenání, kůži zklidňuje a zároveň regeneruje kůži suchou a stárnoucí. Šťáva z rostlinky Mesembryanthemum Crystalinum podporuje lipidový metabolismus kůže, působí jako antioxidant a má dokonce efekt proti stárnutí kožních buněk.

Krém má texturu jemnou a lehkou, velmi dobře se nanáší a vstřebává, nezanechává mastný film. Je smetanové barvy a vyznačuje se ultra nenápadnou, skoro neznatelnou medicinální vůní. Něco jako slabá vůně lékárny, která je typická pro skoro celou modrou řadu. Přesto, že krém obsahuje oleje a másla, nečekejte nic těžkého ani hutného. Okamžitě zmírňuje dehydrataci a s tím související podráždění. Je určený pro denní péči pro citlivou pleť s predispozicí a nebo již výskytem neurodermatitidy, ekzému a kůži se šupinkami. A i proto neobsahue jakékoliv syntetické konzervační, barvicí nebo vonné látky, které by mohly takovou pleť dráždit.

Dr. Hauschka Med - Ice Plant Face Cream - Kosmatcový pleťový krém
Dr. Hauschka Med – Ice Plant Face Cream – Kosmatcový pleťový krém

Krém jsem zkoušela na přechodu podzimu a zimy. A to několikerým způsobem. Buď samostatně, ale vrstvila jsem také i se séry, olejíčky, esencemi, SPF a pod makeup. S ničím nežmolkovatěl, nedrolil se, byl zkrátka kompatibilní s veškerými produkty. Používala jsem ho často i na noc při vrstvené péči na sérum a pod olejíček. Výsledkem byla uklidněná a vyživená pleť.

Pro jeho vlastnosti bych ho hodnotila jako nekonfliktní, univerzální krém luxusnějšího charakteru, který může mít všestranné využití. Pro kohokoliv z rodiny, včetně dětí. Pokud se vaše sensitivní a intolerantní kůže vyznačuje jakoukoliv nestabilitou, reaguje přehnaně na okolní vlivy, změny počasí, vlhkosti a trpíte na její podráždění s ekzémem, bude to s velkou pravděpodobností krém pro vás. Já bych ho zařadila i jako krém záložní, kdy víte, že pleť bude nebo může být z jakéhokoliv důvodu reaktivní (hormonální změny, výkyvy atopického ekzému a lupénky, jemná a křehká kůže po užívání kortikoidů) a budete ho chtít prostřídat s jinou neutrální péčí. Neztratí se doma jako SOS krém. Je ale dost možné, že ho jako záložní krém mít nevydržíte, protože ho prostě budete chtít používat:).

Krém jsem dostala jako PR vzorek k nákupu ostatních přípravků z modré řady Dr. Hauschka Med. Názory po jeho používání jsou jen mé vlastní.

K dostání je v e-shopu www.yinyang.cz a na https://www.drhauschka.cz

Výhody:

  • okamžitě zklidňující a redukující podráždění
  • lehký, jemný, nezanechává mastný film
  • vhodný pod makeup
  • záměrně bez vůně
  • bez syntetických konzervantů, barviv a vonných látek
  • vhodný při neurodermatitidě a ekzému
  • ideální pro jakoukoliv věkovou skupinu

Nevýhody:

  • obsahuje arašídový a mandlový olej – pozor u dětí či dospělých při alergiích na ořechy. Zkoušejte nejdříve na malé plochy kůže.
Předchozí článekMarulový olej – Drunk Elephant
Další článekMUDr. Sandra Plybon a funkční medicína