Když jsem poprvé před pár lety uviděla (M)anasi 7, byla to láska na první pohled. Od té chvíle již uplynul nějaký čas a teď konečně se téhle značce dostává zasloužené pozornosti. Byla by totiž velká škoda, kdyby se nedostala na výsluní aspoň tolik, jako je třeba Kjaer Weis, který je v podobné cenové kategorii.

Co mne už tehdy zaujalo jako první, bylo balení. Malé, bílé kelímky, vyrobené z udržitelného materiálu, které jdou použít znovu na něco jiného. Byl by skoro hřích je vyhodit. Čistý design, s jednoduchým písmem včetně toho na krabičce. To se prostě musí vidět a držet v ruce. (M)anasi7 jede v nenuceném eko stylu, který je mne sympatický.

Značka pochází ze Švédska a sedmička v jejich názvu má svůj důvod. Odpovídá sedmi hodnotám, kterými se značka vyznačuje a všechny se týkají kvality, udržitelnosti, ekologie a jednoduchosti. 

(M)anasi 7 - Dianthus
(M)anasi 7 – Dianthus

Tak, jako je nádherné jejich balení včetně krabičky, nejinak je tomu u obsahu. (M)anasi7 líčidla jsou krémovky, vyrobeny ponejvíce z bio a non-gmo ingrediencí a raw složek. Nikdy u nich nenajdete parabeny, silikon, palmový olej, nano částice. A ani lepek. Jeho absence v produktech je důležitá u těch, kteří trpí celiakií nebo alergií na něj. Obzvláště tehdy, přijde-li produkt na rty.

Abych to neobcházela. Jedna z posledních (M)anasi 7 novinek, all over color Dianthus, je barvička svěží a radostná. Středně intenzivní odstín růžové se studeným podtónem a skoro neznatelnou vanilkovou vůní. Pokud znáte tvářenku Kjaer Weis v odstínu Happy, která je podobná, tak ta je pro srovnání více zářivá a krapet více pigmentovaná. Dianthus je tlumenější. A jeho konzistence hladší. 

Pro svůj obsah mandlového a ricinového oleje, bambuckého másla, včelího vosku a oleje z meruňkových jader poskytne obličeji nejenom barvičku, ale i všechny pěstící vlastnosti těchto přírodních složek. (M)anasi 7 si zakládá na tom, že ingredience používané v jejich produktech jsou minimálně průmyslově zpracované. Většina je jich je zpracovávána při nízkých teplotách, aby si zachovaly vyživující vlastnosti. S touto filozofií nelze jinak než souznít. Právě způsob zpracování se zachováním většiny výhod všech látek obsažených v produktu je velký bonus. 

Dianthus se hodí výborně na jaro a protože je multifunkční a univerzální, sahat po ní budete v klidu každý den. Pokud už vlastníte jiné (M)anasi 7 líčidla, tak víte, že jsou kompatibilní navzájem. Já Dianthus moc ráda kombinuji s jejich caffé latté odstínem Manketti a rozjasňovačem Elysian. K fixaci používám (M)anasi 7 pudr Perihelion, o kterém píši zde.

(M)anasi 7 - Dianthus
(M)anasi 7 – Dianthus

Dianthus se velmi dobře vrství, takže efekt můžete udělat podle nálady a podle celkového makeupu buď transparentní a nebo sytější. Nanáším pouze prsty jelikož se takto nejlépe spojí s kůží. Barvičky stačí nabrat při líčení málo. Textura i tak dovolí chytře nabrat pouze tak akorát, protože se barva pod prsty zbytečně neroztápí. Je krásně hladká. Výdrž je výborná na suché pleti, u ostatních budete muset každou krémovku aspoň maličko fixovat pudrem. 

(M)anasi 7 all over color Dianthus dostanete koupit v českém www.greenwave.cz a na Slovensku v www.anemonegarden.sk

Výhody:

  • vysoké procento obsahu certifikovaných bio ingrediencí
  • složky jsou co nejméně zpracované 
  • příjemná konzistence a snadné nanášení
  • univerzální, multifunkční využití (rty, líčka, oči…)
  • ekologické balení kelímku a papírové krabičky z udržitelných zdrojů
  • neobsahuje silikony, konzervanty, GMO složky, minerální oleje ani lepek

Nevýhody:

  • mohlo by se zdát, že cena za menší obsah v balení. Produkty jsou však dobře pigmentované, při nanášení jich stačí málo a další přednost je multifunkční využití.
  • pokud máte (M)anasi 7 kelímků více, na první pohled nerozeznáte, který je který. Musíte obrátit vzhůru a na dně je nálepka s nápisem jaký produkt máte v ruce. Stejně tak to má například i RMS Beauty. Mne samotnou to ale od používání ani nákupu nemůže odradit.
Předchozí článekPéče o citlivé oči, víčka a oční okolí
Další článekLubrikační produkt – který vybrat pro zachování mikrobiomu a zdraví spermií?