Krátce poté, co se toto nové sérum objevilo na trhu, zaplnilo Youtube a blogy recenzemi. Bylo skoro jasné, že produkt, který je tónovací, pečující a zároveň SPF 40, hodně lidí nemůže jen tak nechat jít. Tahle věcička 3v1 nesměla uniknout ani mně.

Ilia Super Serum Skin Tint Broad Spectrum SPF 40 Sunscreen je svým složením a funkcí unikátní.  Spojení, které najdete u tohoto produktu, moc firem nenabízí. To, že produkt zastává funkci tří kvalitních produktů, se líbí snad každému a fakt, že přípravek je z řady čisté kosmetiky a nenajdete v něm nic potenciálně nezdravého, je super bonus. Pro mne ideál.

Ilia Super Serum Skin Tint Broad Spectrum SPF 40 Sunscreen

K dostání je 18 odstínů, ze kterých je možné si vybrat. Pro naše zeměpisné šířky jsou aktuální ty světlejší, ale super je, že firmy začínají myslet i na tmavší barvy pleti. Perfektně padnoucí odstín takto sehnala i moje kamarádka z Argentiny. 

Ve složení se nachází non-nano oxid zinečnatý jako sluneční filtr, dále 6% squalane, 2% niacinamidu a směs nízko a vysokomolekulární kyseliny hyaluronové, lecithin a prášek z aloe vera. Sérum je bez silikonů, bez vůně, slibuje lehké krytí a dewy finish. Má změkčovat drobné linky, zvyšovat hydrataci a elasticitu pleti. Není komedogenní a na krabičce píší, že neobsahuje olej. Což je trochu matoucí, protože složka squalan je olejem. Na pleti se sice chová jako emolient, není mastný a v produktu je ho opravdu málo, ale nelze říct, že by produkt byl oil free. 

Sérum je v neprůhledné, bílé lahvičce z tvrzeného plastu a dávkuje se kapátkem. Každé balení má vršek, který odpovídá barevnému odstínu dotyčného produktu. Konzistence je velmi tekutá a lehká, takže před použitím je nutné protřepat, aby se barevné pigmenty rovnoměrně rozptýlily. Nanášení je snadné, kapátkem aplikujete do dlaně, rozetřete a poté lehce vmasírujete do pleti. Produkt je lehký jako pírko a krycí schopnost je light až light medium. Po nanášení poměrně rychle zasychá, ale ne tak, aby jste nebyli schopni s ním dobře pracovat. Myslím, že i díky této vlastnosti se pak dá dobře vrstvit pro vyšší krycí schopnost. 

K výslednému finiši bych podotkla, že ač je marketovaný jako dewy, čili spíše lesklý a šťavnatý, tak já bych řekla, že je polomatný až skoro sametově matný. Záleží na typu vaší pleti. Většina z vás matný finiš hledá a ve výsledku se toto sérum skutečně chová jako úplně oil free. Těm, kdo hledají lesklejší vrstvičku, tak stačí pleť řádně hydratovat, nakrémovat či případně použít pleťový olej jako bázi. Já to definitivně dělat musím, neboť sama za sebe můžu říct jen to, že nanesený bez přípravy na čistou pleť jako samostatný produkt nevypadal tak dobře jako s olejem. Moje pleť je suchá, takže přípravnou vrstvu vyžaduje. Vy, kdo máte suchou pleť a nevyhovuje vám olejový makeup Kosas (jež je jinak tomuto hodně podobný), který je skutečně high maintanance a po jeho aplikaci je na suché pleti vidět každá nedokonalost, tak tohoto séra se to netýká. Ilia Beauty sérum nádherně splyne s pletí, nezvýrazňuje linky ani šupinky. Jako produkt na (nejen) léto dává šanci vám všem, komu se pleť rychleji mastí a leskne a vy přitom chcete opak, ale i ostatním.

Ilia Super Serum Skin Tint Broad Spectrum SPF 40 Sunscreen

Můj odstín je ST8 Shela, light medium s neutrálním, teplým podtónem. Jelikož jsem neměla šanci ho před koupí vyzkoušet, čekání bylo trochu napínavé a skoro jsem nepočítala, že by mne tón sednul. Spíše jsem očekávala, že se trefím až napodruhé. K mému překvapení je barva skoro totožná s barvou mé pleti.

Celkově hodnotím jako moc fajn, je to produkt, který používám ráda a mám dobrý pocit z toho, že spojuje tolik super vlastností v jednom.

V Čechách ho zakoupíte v Praze v krásném http://www.biosophy.cz, kde vám majitelky poradí i s výběrem odstínu a najdete tam další čisté značky.

Výhody:

  • pečující složení
  • vysoký UV filtr minerálního typu
  • lehké až střední krytí, které jde velmi dobře vrstvit
  • naprosto zdravé, nedráždivé složení
  • velký výběr odstínů
  • bez vůně, vhodné pro citlivou pleť

Nevýhody:

  • neprůhledná lahvička – nemáte možnost vidět, kolik produktu zbývá
Předchozí článekTerapeutické a detoxikační koupele. Skutečně fungují?
Další článekJak správně čistit pleť aneb Je double cleansing nutností?