Pokud vaše pleťová rutina nesmí postrádat olej, tak ten šípkový již nejspíš znáte. Krásný, skoro až oranžový, jemně herbálně voňavý. Je a vždy bude stálicí v mé sbírce pleťových olejů. A potom, co jsem vyzkoušela tento od značky Pai, který je známý díky šetrné metodě extrakce, tak už to bude vždy jen ten.

Pai Rosehip BioRegenerate Oil jsem zakoupila nejdřív v malém 30 ml balení. Říkala jsem si, že to snad nemůže být takový rozdíl od ostatních značek. No a bohužel byl. Bohužel proto, že od lepšího produktu se vám už těžko chce zpět k těm “horším”. A samozřejmě levnějším. Stalo se mi totéž u marulového oleje od firmy Drunk Elephant. Od chvíle, co jsem vyzkoušela ten jejich, už nikdy nechci žádný jiný. Je a bude stálicí v mojí pleťové rutině. Povídání o něm máte zde.

Pai Rosehip BioRegenerate Oil nepoužívám nikdy na noc, protože chci využít jeho barvy, která dává pleti velmi lehký zdravý tón. A to se na den výborně hodí. Navíc, použijete-li ho na noc, snadno vám obarví polštář a to se mně nepáčí. Jinak ovšem není žádný jiný důvod, proč ho na noc nepoužít a je to jen a jen na vás. 

Šípkový olej je používaný v přírodních anti-aging formulacích, na jizvy a jako součást péče o drobná poranění na kůži. Plody šípku jsou bohaté na vitamín C. Tímto faktem vznikla mylná domněnka o vysokém obsahu vitamínu C i v získaném oleji ze šípků. Hotový olej ale vitamín C neobsahuje. Pokud ano, je tam vždy dodaný výrobcem.

Pai Rosehip BioRegenerative Oil

Nejlepší metoda extrakce – CO2

Stejně jako u všech olejů, tak i u šípkového záleží na metodě extrakce, tedy získání oleje z plodů či semínek. Rozdíly v kvalitě a získávání oleje jsem popsala zde. Po přečtení vám bude jasné, proč je ten, který se získává metodou extrakce pomocí CO2 o tolik lepší a trvanlivější. 

Všechny šípkové oleje vypadají na první pohled stejně a mají i velmi podobnou vůni. U konzistence si nejsem jistá. Tam vidím rozdíl mezi olejem “pouze” lisovaným za studena a tím, který je získán pomocí CO2 (ten je hladší a o krapet tekutější). Pokud je postavíte vedle sebe, tak ten získaný pomocí CO2 je o něco tmavší barvy. Je získaný tou nejzdravější a nejšetrnější formou extrakce a v hotovém produktu se nenacházejí na rozdíl od jiných způsobů extrakce žádné zbytkové látky nežádoucího charakteru. Tento šípkový olej vám také vydrží o mnoho déle, neboť nežlukne a nekazí se tak rychle, jako ty ostatní, které jsou získávány například pomocí extrakce hexanem. Samozřejmě za olej zaplatíte víc. 

Pai Rosehip BioRegenerative Oil

V čem je Pai šípkový olej jiný?

U firmy Pai máte jistotu a záruku, že kupujete skutečně ten velmi kvalitní, navíc získávaný z plodů v biokvalitě. Krásně se vstřebává, zanechává jemnou barvičku na kůži obličeje a pokud máte suchou pleť, využijete ho jako primer a na něj lze bez mastného efektu nanést i makeup. Umí hojit neplechy po akné, zesvětlovat jizvičky a poškození od sluníčka. Pai Rosehip BioRegenerate Oil údajně obsahuje dvakrát větší množství regeneračních sterolů a pětkrát více karotenoidů než běžný za studena lisovaný šípkový olej. Platíte tedy za lepší kvalitu, šetnější metodu extrakce, bohatší profil účinných ingrediencí a delší výdrž produktu. Pokud vaše pleťová rutina obsahuje olejů více a běžně je střídáte, tak tyto všechny vlastnosti uvítáte. Zejména tu, že olej vydrží mnohem delší dobu.

Pokud chcete rozeznat šípkový olej získávaný extrakcí i u jiných značek než je Pai, tak jeho název je Rosa canina seed extrakt, kdežto ten běžný je Rosa canina fruit oil. Rozhodně stojí za to vyzkoušet alespoň malé balení a porovnat rozdíl.

Koupit můžete na oficiálních stránkach www.paibeauty.com, nebo na www.thedetoxmarket.ca, www.cultbeauty.co.uk, naturisimo.com

Výhody:

  • šetrná metoda extrakce, která zaručuje vyšší účinnost oleje a jeho delší trvanlivost
  • balení ve skle s kapátkem, kdy produkt nevstřebává nic škodlivého z plastu
  • barva, která dodává pleti zdravý vzhled
  • výborný pod makeup, rychle se vstřebává

Nevýhody:

  • dražší produkt oproti ostatním olejům, získávaným jiným typem extrakce
  • upřednostnila bych olej v lahvičce z tmavého skla
Předchozí článekRahua Palo Santo Oil Perfume
Další článekCitlivá pleť. Lze ji převychovat?